• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
To kod mene je normalni mehanički prenos, pogledaj sliku stroja, na vrhu stranice, pa se vidi pomoćno vitlo. Sajla ide bočno na koloturu i onda u željenom pravcu kud paše. Ova se mijenja sajla ova je 10 mm za samo izvlačenje i utovar trupaca.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Ima tko za prodati slučajno vitlo ko sa vućne ali da je bez hidro motora ili bez elektro motora, uglavnom neispravno po pitanju pogonske jedinice , znači bubanj i zupčanici da su cijeli?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Šta misliš o varijanti dobar anlaser i zupčanika od zamajac veći, i to da se složi. Recimo od traktora, tamića i sl, uglavnom bi dobio prenosni odnos 1:10, slično rade i ta vitla za đipove samo što su ljepše posložena sa planetarcima.
 

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
41
Dobro večer, pratim već duže vremena forum i ovu temu... Planiram kupiti vitlo koristilo bi se na zetoru 4712 e sad mislim da mi je vitlo 4 ili 4,5 tona taman za traktor (ako griješim ispravite me). Koristilo bi se za sebe najviše 50metara godišnje. U planu je novo ali ni rabljeno ne otpada.... Zanima me šta uzeti znam da su krpan, uniforest, tajfun dobra vitla a i cijena im je malo veća (9000-13000) ali ima i ponuda ovih s malo nižom cijenom nova su oko(7000kn)poput Zenta, Karas, i ona neka šta se prodaju u Budinšćini nema baš puno info. o njima, a sva ta jeftinija mi se čine slična izgledom na istu foru su rađena bar mislim.
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Šta misliš o varijanti dobar anlaser i zupčanika od zamajac veći, i to da se složi. Recimo od traktora, tamića i sl, uglavnom bi dobio prenosni odnos 1:10, slično rade i ta vitla za đipove samo što su ljepše posložena sa planetarcima.
Razmišljao sam i o tome, imam doma i anlasere nekakve , na kraju bude to valjda i najjeftinija opcija. Jedino me brine koliko bude se anlaser grijao , ovih dana moram to malo istestirati i vidjeti kako bi to išlo
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Isti su motori i na elektrovitlovima, isti kao i anlaser. Ugrije se on al tako ide 3-4 sata.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Koliko meni treba nebi se trebao previše zagrijavat, do pet puta po 30-40 metara bu valjda povukao, a ako ne bude išla hidraulika. Moram jedino izračunati koliki bude bubanj da mi stane dosta sajle. Imao sam doticaj s elektro vitlima al su bile druge stvari u pitanju i nisam mogao isprobati koliko se griju
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Danas sam malo stavio zamašnjak i ploče na hrpu da vidim kako bi trebalo izgledati pomoćno vitlo, odmah mi se ne sviđa težina samog zamašnjaka. Otprilike sam izračunao kolika bude širina bubnja, sad još samo anlaser složiti, pronaći gdje su mi kučišta s ležajima i kupiti što jeftinije sajlu.
 

Prilozi

  • IMG_20220113_175625.jpg
    IMG_20220113_175625.jpg
    32 KB · Pregleda: 19

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Još dok si u fazi izrade obiđi mehaničare i servisere automobila te možeš nači zupčanika veliki nA tankoj ploči od plivajući zamajca. Da izbegneš taj teški.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Jako dobar prijatelj ima servis pa ga moram pitati da li ima kojeg, to nije uopće loša ideja, da malo smanjim težinu ili ovog stanjimo na tokarskom.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Jako dobar prijatelj ima servis pa ga moram pitati da li ima kojeg, to nije uopće loša ideja, da malo smanjim težinu ili ovog stanjimo na tokarskom.
Ovako nešto. 20220114_103904.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ovo je super jer imaš odmah centar, ako ti je i to preteško možeš samo vjenac koristiti pa srce slagati
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Već je u procesu traženja, jedino moram vidjeti za pogon zupčanik anlasera, kako će se slagati ili bude i on trebao biti drugačiji da se ne trgaju zubi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Najsigurnije je uzeti u paru.
Od čega je zamajac od toga i bendix.
Najvjerojatnije bu to WV a ti alnaseri u pravilu imaju (kaj se zuba tiče) iste bendixe
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Piše tam 3.5 metara u minuti, a motor je 4 kilovata.
Trebal bu i akumulator za koju tisučicu više koji bu to mogel.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ima jedan naš slabo aktivni forumaš na malom medi takvo slično vitlo.
On je sa tim zadovoljan ali on se šumom bavi iz hobija pa ga rijetko koristi.

Znam da dečki kaj se bave offroadom imaju probleme kod dugačkih vitlanja i znaju ostati bez struje
 

Najnoviji postovi

Na vrh