• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Pa treba probati sta može. Koji je prenosni odnos reduktora je li previse brzo ili presporo ,kako slaže sajlu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
To je ovo vitlo Riko Ribnica, imao sam prilike jednom vidjeti u živo kako funkcionira to vitlo.
Suport na tlo (na dva nogara) loše, visoka kolotura, sajla koja je bila na njemu (koliko se sjećam 12 ili 14) kruta i slabo se odmotava. Ukratko najgore vitlo koje sam vidio u radu. Ali opet može poslužiti za osobne potrebe.

 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Pa to je sasvim jasno da ne odgovaraju po slikama.
Bio je upit za vitlo Riko Ribnica, i ovo što sam j a stavio link je to vitlo.
Dok ono crveno na prethodnoj strani je neko NO Name vitlo (izrađeno u kućnoj radinosti).
Dva različita vitla, ali ne smo po boji!:hahah:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
View attachment 48492 ima li tko iskustva sa ovakvim vitlom.
Ili barem zna od cega je
Zavisno od cijene, to bi se dalo urediti. Napraviti dve koloture, da slažu sajlu, spustiti nisko poteznu tačku. Reduktor je sa zubcanicima. Da ima slika sa bočne strane reduktora moglo bi se više detaljima. Ova ručica treba da oslobađa doboš od osovine dali tako radi?.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Pa ako treba ormar prebaciti na drugi kat. Ili peć za centralno ako treba zamijeniti. Tko će to vući po kući, treba 10 ljudi. Ovako samo prikopčaš na sajlu. Ili zamjena starog krova, samo prikopčaš za jedan kraj i za pet minuta je krovište dole.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
I ja bio za vikend, bila je kisa ali jbg, nema se kad, dopeljao 3 prikolice.... vitlo i dizalica puno znace. Dizalica je homemade a ni vitlo nije puno dalje..... Delam ko pravi gazda ..
 

Prilozi

  • 20220527_172714.jpg
    20220527_172714.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 69
  • 20220527_193317.jpg
    20220527_193317.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 69

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
A s kojima traktorom se raspolaže? Kum ga inače koristi na hurlimanu 86.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Ja ga koristim na zetoru 45ks i taman mu je,možda je i vitlo prejako za njega.a na zetoru 60 ks mi je vitlo skoro malo preslabo da bi se max. iskoristio traktor
inače je vitlo bez zamjerki za moje potrebe,već preko 25 god bez jedne kune ulaganja
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
68
A s kojima traktorom se raspolaže? Kum ga inače koristi na hurlimanu 86.
Traktor je Case 85ks , svi prodavaci mi govore da je 4t preslabo vitlo,da ce odma puknut da ovo da ono pa trazim iskustvo iz prve ruke a cini mi se da je tajfun puno glomazniji i jaci od krpana i uniforesta u 4t izvedbi
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Za 85 ks ti je preslab,možeš sa njim raditi,ali nećeš iskoristiti snagu traktora,minimum minimuma je 5 tona,a još bolje je 5,5 ili 6 tona
Manje komade ćeš bez problema izvlačiti,ali za veće ti bude lamela proklizavala
Kad mislim na veće mislim dosta velike
Ako je za manje količine drva može poslužiti
Puknuti vitlo sigurno neće jer je robusno,ali nećeš iskoristiti potencijal traktora,ono će uvijek vući max.4 tone,s tim da si puno sigurniji ,jer neće dizati traktor
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
68
Meni to treba za povuc godisnje cca 15 metara drva jer je dio sume na strmom terenu a dosta je gusto pa je neprikladno prilazit sa traktorom,druga stvar je ta da meni nije problem i na dva puta izvuc jedno drvo. Cilj je tajfun 5.5 t ali je isporuka krajem 12mj kod vecine trgovaca a meni treba sredinom 8 mjeseca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Onda za tu količinu drva slobodno uzmi 4 tone,zadovoljit će tvoje potrebe,još ako do sada nisi imao vitlo tvojoj sreći neće biti kraja
Vitlo ima svoju lamelu koja će proklizati na određenoj vučnoj sili,tako da se ne trebaš bojati da će ga traktor strgati,jer neče,a pogotovo za tu količinu drva,vitlo je preporod,služit će te sigurno kao i mene preko 30 god bez ulaganja
 

Delon

Novi član
Tu od
17 Srp 2022
Poruka
4
Postovani,
Lijep pozdrav svima!
Pratim ovaj forum vec dugo vremena no nisam imao potrebe za nekim pitanjima iako sam nadao puno odgovora i pomorci na ono sto me je zanimala, a budu i da nisam napisao na nista slike cno ovim putem se obraćam svim korisnicima kojima je poznato ili nepoznato slijedece, naime zanima me da li itko od Vas forumasa ili mozda znate nekog da posjeduje SIP vitlo! Vitlo je poput tajfuna naizgled ali proizveo ga je sip tocnije model je SMV 5! pa ako je nekom poznato imao bih za postavit nekoliko pitanja jer o vitlu na webu nisam nadao apsolutno nista pa cak ni na sipovoj stranici, vitlo je kupljeno na sajmu u zgu prije 15_20 godina te nije puno radilo ali ima pojedinih stvari koje su interesantne i na koje tragom odgovor pa ako ima KO od pomoci zahvaljujemo unaprijed

A najsličnije je vitku KMB austrijske proizvodnje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
A da pošlješ mail tvornici na service@sip.si
ili nazoveš na +386 3 70 38 562?
Sigurno ti bude netko odgovoril, makar to davno više ne proizvode.
 

Najnoviji postovi

Na vrh