• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,343
Ak ne počnem izvlačiti s Fendtom onda jesam…
Malo je 3 met nepraktično za rad, na vitlu je predug pa ostane da ide po zemlji i ulovi ga trupac. Ali za povući sa trsktorom može proći stim da kad se koristi traktor onda je dobro da ima skraćivač. Za rad vitlom su najbolje dužine od 2 met i recimo ber dva komada i onda se može konbinacija dva trupca, nastavit lanac jedan za drugi. Vezivanje jednog trupca sa dva lanca sa obe strane u gustim terenima itd.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,509
Ako je drvo promjera 70-80 cm baš i ne ostane puno kad se omota oko drva. A ako je tanje zakači se kraj lanaca na čoker pa se ne vuće ispod.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Kak ti to misliš, pa nije valjda da ga vitlo zakapčilo i vleče ga po šumi, idemo ga odma* otkapčiti :unsure: ;)
Imam neke informacije koje bum rado podijelil sa vama samo kad se Kupljeni javi.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ja imam dva takva od 3m i kupio sam ih prije 15 godina kad i vitlo .Koristio sam ih sa traktorima od 60 do 80 konja i nijedan nije puknuo.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,343
Nisu to mali ležaja. To je sasvim uredu male su brzine. Ti ležaja na glavnoj osovini trpe manje sile nego u gornjoj koloturi. Gornju koloturu stišće dva puta veća sila, a manji su ležaja i to podnosi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh