• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,604
Ovo je neko HOLZKNECHT vitlo 8 tona, ima daljinski i podešavanje donje koturače na hidrauliku što mi se baš svidja. Samo ne mogu skontati jesu zubčanici u ulju ili je kao kod ovih neki drugi vitlova.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Onda je to austrijsko vitlo. Koliko vidim i rabljena su jako skupa tako da vjerojatno ima pravi reduktor…
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
To je HOLZKNECHT i vrhunsko vitlo.
Staro ko biblija a ima bolju dasku nego novi krpan, uniforest i slicni.
Stim kad se usidris cupas i dinosaure :).
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,660
imam neku...ajmo reći ponudu za ovakvo vito pa me zanima koliko to vrijedi, koliko može potegnuti...i tako..nemam pojma niti kakvo je niti išta imam samo ovih par slika, navodno je sa vojnog kamiona

326395818_536768224957632_1841241386380503098_n.jpg 326524709_692772742594248_2647290456004559019_n.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
imam neku...ajmo reći ponudu za ovakvo vito pa me zanima koliko to vrijedi, koliko može potegnuti...i tako..nemam pojma niti kakvo je niti išta imam samo ovih par slika, navodno je sa vojnog kamiona
Tam 150. Prenosni odnos 1:30, plus taj ispred reduktor za promjenu smjera i još smanjuje na 1:40. Lako se odmotava sajla. Raci koliko je para. Pa ti kažem isplatil se. Pisao sam o tom vitlu, loša bronza , zavojnica nije cementirana tako da ne vrijedi puno.
 
  • Like
Reactions: 402

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,660
@smilan ne zna čovjek koliko bi cenio a ne znam ni ja šta bi ponudio jer nemamo pojma ni jedan o vrijednosti a ne bi htio niti da ja njega zajebem a niti da on mene, ali tu bi trebao i dosta preinaka da se može pripasati na traktor?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Treba dosta truda i para. Ako je đaba možda . Široki doboš mora da praviš slagač jaku konstrukciju, malo ubrzati jer je tako presporo i prejako kida sajle uz to nemože puno odradit. Ja ga podero na 200 metra ogreva a vukao malo više od 1/2 kubika. Za izradu ti treba 1000e, bolje dodaj još i kupi krpana i miran. Jednostavan za rad a može ga na prikolicu okačit i nosit.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,660
Da, tako nekako sam i mislio, doduše nisam računao baš na 1000 eura ali parsto sigurno, Hvala
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Namjena vitla na vojnom kamionu je izvuči sebe, ili drugog iz neprilike, ikad, ili bolje nikad. (Materijali za njegovu izradu zadovoljavaju sve njegove projektirane zadatke.)

Vi za šumu trebate vitlo koje bude radilo non stop, jako i brzo. Moje je mišljenje da morate to uzeti u obzir kod donošenja odluke. Za Vas je najbolji odabir imati vitlo konstruirano baš za rad u šumi.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Malo i kolega Smilan preuvelicava stvari, cuj raspalo se poslije 200m drva i vozio pola kubika. Momak ima tam 110 i njegovo vitlo, stalno radi za mene i godišnje meni izvuče 600-800 kubika u tom se intervalu vrti plus ostali sigurno još toliko i nikad nije stalo
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,660
@plus apsolutno se slažem sa zaključkom, ali stvar je u tome da meni ne treba ozbiljno vitlo, pravo šumarsko, vittlo mi je potrebno ponekad pa prevući neku ovršinu preko kanala, izvući iz trnja ili tako nešto, ponekad potegnuti stablo ako je rizično za obaranje, potreba za vitlom ili sajlom općenito mi je jednom do dva puta mjesečno pa mi se ne daje neke ekstra novce koji mi se neće vratiti 10 godina, vitlo bih moda najviše koristio za prevući tanka drva 15-20 cm promjera kad se radi proreda u mladim šumama jer je ta šuma previše gusta da bih u nju uazio traktorom a smanjio bih "šetnje" nosanja metrica 30-40 metara kroz šištru i za to bi mi valjalo vitlo koje mogu namontirati na traktor a da ne smeta za kopčanje prikolice, ne paše mi da kopčam prikolicu za njega jer teren mi je takav da vučem prikoice sa 8-10 metara drva što zetor na hidrauliku ne može nositi.
 
Na vrh