• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
ja planiram uzet karasa ovaj mjesec il iduci pa ce mo vidit,a imo sam krpana 4t nije bilo lose vitlo.
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
ma nije kriza,je da je ovo jeftinije od krpana,al idem bas vidit kako je ovo vitlo riskirat pa sta bude,jel krpan je kod ujaka sad,nismo ga prodali ovo ce vitlo bit na drugom traktoru tak da ce mo imat dva.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
ma nije kriza,je da je ovo jeftinije od krpana,al idem bas vidit kako je ovo vitlo riskirat pa sta bude,jel krpan je kod ujaka sad,nismo ga prodali ovo ce vitlo bit na drugom traktoru tak da ce mo imat dva.

bolje prodaj ovoga krpana 4t i odustani od KARAsa i kupi ili krpana 4ER (4 tone sa reduktorom) ili 5ER (5 tona sa reduktorom) ili TAJFUN EGV45...imaju još ispod koloturu, špage i najvažnije reduktor- sajla ide oko 0.6metra po sekundi....ja imam tajfun EGV40 i odlično je
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
prvo da pozdravim drustvo citam ove komentare pa me interesuju ta vitla sa reduktorom gdje je ugradjen reduktor ako moze slika i da li je na tim novim vitlima ostao isti sistem pritiskanja dobosa prema lameli jer ja zivim u pasivnim krajevima pa su ta nova vitla prava rijetkost hvala
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Zgodno, ali se čini sporo za vuču stabala, 1.25 m/min, a vitla vuku toliko u sekundi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Za izvući se iz blata bi moglo ali da izvlačiš bilo kakva drva mislim da nije isplatno jer će vjerovatno prije da crkne nego što se otplati :roll:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Ova vitla koja idu peko kardana sa lančanicima (koja idu na traktor direkto kao kod kolege kosjerca recimo), da li ona mogu da zajebu nešto u traktoru u koliko teret koji vučemo zapne?
Tačnije ako bi sajlu ovog vitla provukli ispod traktora i koristili je za izvlačenje traktora sa prikolicom punom drva nekih (5,5-6m3) da li bi u tom slučaju moglo da dođe do nekog pucanja unutar traktora, i kako bi se to moglo osigurati?
Od čega se mogu naći ovi zupčanici i lanac ?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=XHc405gm6zc[/YT]

podigao sjeli trakor u zrak , baš je lud i igra se sa životom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Dal' je lud ili nije , teško je utvrditi :mrgreen:
Ali da ima preciznu ruku i jako vitlo , ima :supz:
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
mene zanima jel velika razlika izmedu krpanovog vitla 4t obicnog za nase trziste od onoga 4t sa spagama,jel se isplati dat vise novaca za tog sa spagama,i koja mu je prednost od ovog obicnog i koja je razlika u cjeni i ak neko zna kolko kosta od prilike to s spagama hvala :)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
mene zanima jel velika razlika izmedu krpanovog vitla 4t obicnog za nase trziste od onoga 4t sa spagama,jel se isplati dat vise novaca za tog sa spagama,i koja mu je prednost od ovog obicnog i koja je razlika u cjeni i ak neko zna kolko kosta od prilike to s spagama hvala :)

ja sam posuđivo od kuma bez špaga 5t a kupio sam prije 1.5g 5t sa špagama razlika je u konstrukciji ovo je novi model i konstrukcijski je jače,sajla je zatvorena da ne ulazi blato itd.
Što se snage tiče tu nema razlike bar meni
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
jos me sam zanima jel lakse rukovat s ovim s spagama mislim jel jednostavnije sta neg s ovim na rucku.
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Po meni je velika prednost ovog sa špagama kad primjerice vučeš (ne mislim na vitlanje) uz brijeg pa ti traktor krene kopati ... ono preteško mu je... ti fino iz kabine otpustiš sajlu, popneš se na ravnicu opet privučeš i voziš dalje a ovako imaš 2 izlaska pa osiguraj traktor za to vrijeme...
A ima ih sigurno još...

Mani se toga samo na na ručicu to se smije samo kod nas još prodavat u EU je zabranjeno...
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
na rucku imam krpana 4t a sad kupujem novo pa se raspitujem koje je bolje.hvala na odgovorima.
 
I

IvanVl

Guest
Jedino pravo vitlo je ono na daljinski ..
Vitlo je zamišljeno da radi bez čovjeka za volanom traktora .
Tako rade svi oko mene, sa spagom i oni bez špage i uvjek prodaju sva drva
Jedino ako navlačite kolce onda možete sjediti .
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Po meni je velika prednost ovog sa špagama kad primjerice vučeš (ne mislim na vitlanje) uz brijeg pa ti traktor krene kopati ... ono preteško mu je... ti fino iz kabine otpustiš sajlu, popneš se na ravnicu opet privučeš i voziš dalje a ovako imaš 2 izlaska pa osiguraj traktor za to vrijeme...
A ima ih sigurno još...

Mani se toga samo na na ručicu to se smije samo kod nas još prodavat u EU je zabranjeno...

ajde mi molim te objasni kako ćeš iz kabine otpustiti sajlu sa špagom i ponovno vitlati iz kabine opet sa špagom ja još nisam skužio taj sistem:lol: pa molim za pomoć:prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh