• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
solidno za taj traktor usudio bi se reći vrlo dobro

Nizbrdo moze I vuc taj teret ,ali na ravnici nema sanse.prednji kraj se digne,daska vitla zapne o tlo I samo kopa na mjestu...jednostavno trebam veci I jaci traktor :)
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa dobro je da je vitlo sto jace i sire kako bi se dobilo na stabilnosti i sigurnosti mislim da bi adekvatno bilo krpan serije e 3,5-4t,nedavno smo isprobali iako se tim ne bavim poslom ,vise ispitivanjem mehanicko tehnickih karateristika krpan 5si 70 m sajla i 5te 70m sajla fi 10 tezine blizu 400kg noseno na imt 60ps,dosta su se solidno pokazala izmedju ta dva vitla nema razlike u biti su ista,uvijeti su bili teski nepristupacni pa posebno se pokazalo sa pomocnom koloturom sto je opravdalo,orudje
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
pa dobro je da je vitlo sto jace i sire kako bi se dobilo na stabilnosti i sigurnosti mislim da bi adekvatno bilo krpan serije e 3,5-4t,nedavno smo isprobali iako se tim ne bavim poslom ,vise ispitivanjem mehanicko tehnickih karateristika krpan 5si 70 m sajla i 5te 70m sajla fi 10 tezine blizu 400kg noseno na imt 60ps,dosta su se solidno pokazala izmedju ta dva vitla nema razlike u biti su ista,uvijeti su bili teski nepristupacni pa posebno se pokazalo sa pomocnom koloturom sto je opravdalo,orudje

a s čim se ti točno baviš stalno iznosiš nekekve paušalne zaključke
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
a s čim se ti točno baviš stalno iznosiš nekekve paušalne zaključke

pa nije pausalna,,isprobali smo ga doista,pa ovako vitlo ljudi kad budete kupovali,,,dalinsko upravljanje vitlom kako za odmotavanje sajle tako i namotavanje pod teretom i neovisna vanjska kocnica pod vertikalnim teretima i daska sto sira ,,vitlo je pravo bez obzra na marku,,,,sve ostalo su toljage ,jednostavno,,malo vise kosta ali za profi poso bez dilema,,,,,,,,
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
pa nije pausalna,,isprobali smo ga doista,pa ovako vitlo ljudi kad budete kupovali,,,dalinsko upravljanje vitlom kako za odmotavanje sajle tako i namotavanje pod teretom i neovisna vanjska kocnica pod vertikalnim teretima i daska sto sira ,,vitlo je pravo bez obzra na marku,,,,sve ostalo su toljage ,jednostavno,,malo vise kosta ali za profi poso bez dilema,,,,,,,,

ok ajde ti nama reci gdje ti to ili vas više testirate strojeve pa pošto sam ja blizu tebe zovi me možda i ja naučim nešto pametno:icon_pray:
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
ok ajde ti nama reci gdje ti to ili vas više testirate strojeve pa pošto sam ja blizu tebe zovi me možda i ja naučim nešto pametno:icon_pray:

neuki smo mi za njega,vidiš da je čovjek stručnjak za ispitivanje i atestiranje strojeva raznih vrsta;vitala,motornih pila....
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
neuki smo mi za njega,vidiš da je čovjek stručnjak za ispitivanje i atestiranje strojeva raznih vrsta;vitala,motornih pila....

Ja sam u nekoj od tema zamoilo za odgovor koji to njegov tim testira motorne pile,nakon što je popljuvan Stihl ko najveće smeće na kugli zemaljskoj,pa sam odgovor dobio "malo je falilo" mislim da dobijem odgovor.:(nerd):
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Ja sam u nekoj od tema zamoilo za odgovor koji to njegov tim testira motorne pile,nakon što je popljuvan Stihl ko najveće smeće na kugli zemaljskoj,pa sam odgovor dobio "malo je falilo" mislim da dobijem odgovor.:(nerd):

dao sam si vremena i pročitao sve njegove odgovore po svim temama i mogu se složiti s vama da niš pametno nije izjavio. Podsjeća me na urednike nekih auto magazina koji po internetu traže zanimljivosti o autima i onda ih uz nespretan prijevod prezentiraju nama a vidi se da nikad nisu ni sjedili u njima. tako je i on u svim svojim komentarima nedorečen.
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
evo koja slika sa izrade daske za vitlo.

sad cekam samo mali zubcanik na sredim vratilo i karadan.i naravno sajle.

dobar dan forumasi,evo da predstavim vitlo zavrseno i juce probao evo i slike.

odnos 1:10 mozda malo sporo ali na ler gasu super radi.moram priznati i malo vise zadovoljan nego sto sam ocekivao od tog vitla,ali po mojem misljenju igland je zakon madzu vitlima.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo par slika od jucer kad se vitlalo!!
moto0110.jpg

img067p.jpg
 
Posljednje uređivanje:

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
ok ajde ti nama reci gdje ti to ili vas više testirate strojeve pa pošto sam ja blizu tebe zovi me možda i ja naučim nešto pametno:icon_pray:
e,pozdrav svima,pa vidim dobro zapazate,no zasto sam ja tu i koristim se forumom vec sam jednom piso o tom ,sve vase komentare ,osude,miisljenja,idr na moje pisanje ,respektiram ,i zahvaljujem vam,e niste se mozda zapitali koliko ste vasima pisanjima ,izlaganjima ,savjetima ,iskustvima,primjedbama,pomogli ljudima u rijesenju problema ali isto tako unapredjenju ,stvaranju nove ideje onih koji produciraju fabrikate osmmisljavajuci ih i usavrsavajuci prateci vas ,kao potrosace ,testiranje u praksi nije bas tako brzo i jednostavno da bi fabrikat opravdao kvalitetu i sigurnost,visoka strucnost nije dovoljna vec i vasa iskustva,hr je jos uvijek podrucje gdje svasta moze prodavati najcesce smece,nazalost,nesto manje u zad,vrijeme zbog novca ali to je dr tema ,a sto se tice ,vidimo se ,najdemo na pivi,svijet je mal,,zapravo skoro sam rijetko u hrvatskoj,,,eto prijateljski pozdrav,,,,
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
dali nam daješ podatke testiranja iz iz toliko nam voljene EU ili prije mi se čini sa istoka
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
e,pozdrav svima,pa vidim dobro zapazate,no zasto sam ja tu i koristim se forumom vec sam jednom piso o tom ,sve vase komentare ,osude,miisljenja,idr na moje pisanje ,respektiram ,i zahvaljujem vam,e niste se mozda zapitali koliko ste vasima pisanjima ,izlaganjima ,savjetima ,iskustvima,primjedbama,pomogli ljudima u rijesenju problema ali isto tako unapredjenju ,stvaranju nove ideje onih koji produciraju fabrikate osmmisljavajuci ih i usavrsavajuci prateci vas ,kao potrosace ,testiranje u praksi nije bas tako brzo i jednostavno da bi fabrikat opravdao kvalitetu i sigurnost,visoka strucnost nije dovoljna vec i vasa iskustva,hr je jos uvijek podrucje gdje svasta moze prodavati najcesce smece,nazalost,nesto manje u zad,vrijeme zbog novca ali to je dr tema ,a sto se tice ,vidimo se ,najdemo na pivi,svijet je mal,,zapravo skoro sam rijetko u hrvatskoj,,,eto prijateljski pozdrav,,,,

"slavonac" jel to ti i tvoj tim(čini mi se da si ti sa sobom na "oni") tamo negdje "vani" testirate strojeve na Imtu od 60ps, hehe...dobra ti je ta:icon_super:????
Blefiraš ti nas od prvog posta meni se čini...:icon_eyes:
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
"slavonac" jel to ti i tvoj tim(čini mi se da si ti sa sobom na "oni") tamo negdje "vani" testirate strojeve na Imtu od 60ps, hehe...dobra ti je ta:icon_super:????
Blefiraš ti nas od prvog posta meni se čini...:icon_eyes:

hm,nadolazite ,sjajno,biki mliko isto nadolazi,samo se treba vuc
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
sasvim solidno, iako sam mišljenja da krpana od 4 tone ima sasvim dovoljno za taj traktor...

imam u planu kupiti jaci traktor (cca 60-70ks) pa da ne kupujem ponovo vitlo...
35ks je preslabo da bi se izvukel maximalni potencijal tog vitla.radim koliko moze traktor,a ne vitlo:smile::icon_super:!ali sve u svemu ja sam prezadovoljan!
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
Nije ti malo preslaba ova daska?

ma kaki slaba jos je jaca nego fabricne samo je malo uzija nego fabricne al nema problema,slikacu je malo bolje kad ofarbam ovih dana pa cete videti je bolje,inace je od slepera kamiona gde stoji sofra na vlekacu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh