• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nemojte sad isto napadat čovjeka, neće više uopće htjeti pisati u ovj temi, on je napisao da mu je sujsed rekao i tvrdi da sa 533 vozi 5m drva, a tih 5m je zapravo 3m.
samo bih kolegu zamolio da poslika tog susjeda sa 5m drva i 533.[/QUOTevo da se malo ukljucim i ja.meni nije jasno zasto neki misle da ferac nemoze vozit 5m drva.sto puta sam to vidio ne jednom

Moze 533 prikopcit i vozit 5m drva to stoji al decki kaj je vama to voznja e da nisam rekel da to mozeal samo po asfaltu i po ravnom a kamoli u blatu i kanalima u brdu. Njemu je 3m puno naravno po svim terenima a u brdo ga moras u 1. saltat da bi uspio izac.
Svaki traktor ima svoje granice i to bi se trebalo postivati radi vase sigurnosti!:(hi):
 
B

bosniahos

Guest
Svašta san vidil dosad ,e sad dali je natovarit u šumi ili je dovezeno do ravnog i tvrdog puta nije isto i netreba debatirat može nemože.Uglavnom postoje več utvrđeni standardi i formule,te se zna da bi masa vučnog vozila trebala premašivat teret ali kao što san napisa uvijek postoje izuzetci.I sve je dobro što se dobro završi nakon takovih pretovara.Isam san tako zna pretovarat,e sad dali zbog svoje gramzivosti haha ili da nekog zadivim neznam ali tako ispada.Nisu zabadava nekad ljudi govorili POLEKO -DALEKO.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da al moras znat da recimo prikolic koja ima 3m drva na sebi i ima osovinu postavljenu 1\3 daje oko 700kg na straznji kraj traktora time mu povecava masu a i vucnu silu.
 
N

Nevjernik

Guest
Moze 533 prikopcit i vozit 5m drva to stoji al decki kaj je vama to voznja e da nisam rekel da to mozeal samo po asfaltu i po ravnom a kamoli u blatu i kanalima u brdu. Njemu je 3m puno naravno po svim terenima a u brdo ga moras u 1. saltat da bi uspio izac.
Svaki traktor ima svoje granice i to bi se trebalo postivati radi vase sigurnosti!:(hi):

Ako je dobar 533 539 nebitno ja znam ljude što voze po 5 metara po nekim normalnim uslovima.
Ako se dobro zakači ide nesmije visoko.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je dobar 533 539 nebitno ja znam ljude što voze po 5 metara po nekim normalnim uslovima.
Ako se dobro zakači ide nesmije visoko.

Ma moze on i 6m al to nije to,glava ti je u torbi i kaj se isplati izgubit stroj a i glavu radi 2m drva vise kaj bu dopelal a to je pisljivih 600kn kaj zivot ne vrijedi vise?:icon_e_sad:
 
N

Nevjernik

Guest
Ma moze on i 6m al to nije to,glava ti je u torbi i kaj se isplati izgubit stroj a i glavu radi 2m drva vise kaj bu dopelal a to je pisljivih 600kn kaj zivot ne vrijedi vise?:icon_e_sad:

Ovisi imaš puteva gdje velik traktor nemože proći.
Tuda takav strojčić dođe do izražaja.
Prikolica s zračnim kočenjem i nema brige.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sve je moguce ljudi svasta rade evo imam prijatelja koji sa seat ibizom 1.4 vuce 2m drva u svojoj velikoj atoprikolici. Vozi kud treba po cesti naravno.:icon_pidu:
 
N

Nevjernik

Guest
Sve je moguce ljudi svasta rade evo imam prijatelja koji sa seat ibizom 1.4 vuce 2m drva u svojoj velikoj atoprikolici. Vozi kud treba po cesti naravno.:icon_pidu:

Što će ljudi se snalaze u ovim teškim vremenima...:fiery:
 
N

Nevjernik

Guest
A da al tak mu ibiza nebu dugo isla. Auto je 2007god.:icon_e_confused:

Ma neće tako ni tako dugo...
Ti auti su jako nestabilni krše se ko ludi.
Čovjek se lijepo sjetio.:icon_wink:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
neznam šumari jeste li u zadnje vrjeme primjetili veliko povečanje oglasa sa motorkama,vitlima,sumskim traktorima i pogotovo sumskih prikolica na kojekakvim oglasnim servisima. čemu to,dosli sumari do para pa obnavljaju strojeve ili se rjesavaju jer im vise nece biti potrebno
 
B

bosniahos

Guest
Ito ali i financije,nemaju ljudi više ni za život,sve se prodaje.Očito da neki ljudi znaju više od drugih ili je stihija.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
neznam šumari jeste li u zadnje vrjeme primjetili veliko povečanje oglasa sa motorkama,vitlima,sumskim traktorima i pogotovo sumskih prikolica na kojekakvim oglasnim servisima. čemu to,dosli sumari do para pa obnavljaju strojeve ili se rjesavaju jer im vise nece biti potrebno

bit će ovo drugo...od 2009. godine svakodnevno pratim sve oglasnike i nikada nije bilo toliko šumarske mehanizacije u ponudi kao ove zime...
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
bit će ovo drugo...od 2009. godine svakodnevno pratim sve oglasnike i nikada nije bilo toliko šumarske mehanizacije u ponudi kao ove zime...
pozdrav Ličanine...nije te dugo bilo...ako malo bolje pogledate mehanizacije uopće nema,svega dva tri dobra šumska traktora a sve ostalo nije vrijedno ni ići pogledati...sve što vrijedi proda se..potražnja postoji i posla ima..činjenica je da će oni neozbiljni morati odustati,no svi koji ozbiljno rade posla imaju i biti će ga još i više...oni koji prate situaciju znaju o čemu govorim...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
ma mislio sam na ove hoby strojeve jel...sto imaju didice sa fercicima,i kod mene se masovno rjesavaju i to po povoljnoj cjeni,daje mrvicu jeftinije isplatilo bi se kupovati i u staro željezo :)
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
ma mislio sam na ove hoby strojeve jel...sto imaju didice sa fercicima,i kod mene se masovno rjesavaju i to po povoljnoj cjeni,daje mrvicu jeftinije isplatilo bi se kupovati i u staro željezo :)
ista ti je stvar...evo kod mene dva poznanika traže solidno vitlo nekih 5t ali ne mogu naći trenutno,dok je kolega 5t tajfuna prodavao oko nove godine i prodao ga za dva dana što je u oglasu bio...što vrijedi,uvijek ima kupca...
 
B

bosniahos

Guest
Baš san gleda i tu ste upravu,nema puno kvalitete na prodaji,ali ima.Povečan je broj ponuda.Ovo pod staro željezo je interesantno ali neče iči,cigani su počeli radit ka židovi.Željeza nema a oni spuštaju cinu,logično bi bilo dase diže cina.Nekidan gledam iz vlaka poskidana telefonska instalacija do zgrade od željeznice,dobri neki penjači,ekipe ko iz filmova.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
pozdrav Ličanine...nije te dugo bilo...ako malo bolje pogledate mehanizacije uopće nema,svega dva tri dobra šumska traktora a sve ostalo nije vrijedno ni ići pogledati...sve što vrijedi proda se..potražnja postoji i posla ima..činjenica je da će oni neozbiljni morati odustati,no svi koji ozbiljno rade posla imaju i biti će ga još i više...oni koji prate situaciju znaju o čemu govorim...

Pozdrav kolega, iako je još snijeg kod nas, svanulo je sunce i radi se punom parom, ujedno i radim na prilagodbi uvjeta za godišnji ugovor za otkup trupaca...
kad sam spomenuo šumarsku mehanizaciju, pritom sam mislio na lkt-e, timbere i slično... što se tiče hobi vitla za poljoprivredne traktore, sigurno ste primjetili da i nema velike razlike između novih i rabljenih, razlika u cijeni je oko 30%, a tek će se sljedeće zime početi ljudi masovno riješavati jer neće moći prodati nijedne ture na crno budući se zakonodavac sprema na stroge kontrole pa čak i kroz obilaske dvorišta i kontrolu porijekla ogrjeva. Odnio vrag šalu pa sam u fazi nabavke terenske fiskalne kase.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
traktorska vitla!!!!!

poštovani članovi foruma!
znam da ste vjerojatno nedugo raspravljali o traktorskim vitlima
ali pošto mi ta stavka nije dostupna molio bih vas da me malo savjetujete
pošto planiram kupiti vitlo za ursus 335
što je najbolje kupiti,vaša iskustva i slično,unaprijed hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh