• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
-taj timber je u prošlom životu imao škaru, koja je skinuta. nedostatak tom traktoru je mala zadnja daska pa kad su trupci na vitlu i traktor u pokretu, može se dogoditi da lupaju po zadnjim gumama. Daska je mala jer je predviđeno da se trupci zakače škarom pa ne može doći do lupanja po gumama. Drugi nedostatak toj zvijeri je činjenica da ima samo jedno vitlo, koje je doista jako ali ako se zakači i vuče više od 5 kubika na jednu sajlu, nerijetko dolazi do pucanja sajle jer je ipak vitlo samo za privlačenje trupaca, a škara je ta koja obavlja funkciju vuče. Traktor te snage, veličine i mogućnosti obavezno treba imati dva vitla.

Baš me zanimaju dojmovi kuma i tebe, kako vam se čini ta zvijer?

dojmovo su što se tiče traktora i motora OK mana je njegova masiva odnosno širina koja je 3.30m
guma su ćelave skroz doduše ima lance
što se tiče kupnje 99% da hoće jer tu su u igri nekakva prebijanja,zatvarnje dugova i odrade
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam slucajno naletio na taj oglas ako kome pomogne super ako ne hebi ga:eek::
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ttjj dali je ovo tvoj timberjack
timberjack-225-a-slika-10711138.jpg
 
N

Nevjernik

Guest
Zašto si baš karasa kupio?
Koliko si platio?
Pitanje hoće li se smjeti u šumu više od 1.7.
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
karasa sam kupio zato sto je povoljno a nije nista lošije neg krpanovo jel sa obadva sam radio,pa mi nemože niko niš rec karas ovo karas ono,a ovo za sumu moce se to sve,to se vec tak prica par godina da se nece smit pa se može,i za svoje potrebe ce se moc ic,a i ima privatnih suma za radit nis se ja nebrinem.Vavo hvala nadam se da oce :eek::,u kozarevac sam išo,a i to mi je od kuma kum,a i isili smo ovak vidit mal kak se radi i tak.
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Koliko si platio karasa od 5 tona,ako se smije znati?
Dali su počeli raditi karas sa špagama.
Ja isto mislim da su po kvaliteti tu i tu.Debljina lima od karasa je za 1 mm deblji od krpana,
i navodno proizvodnju krpana su djeca pa se špara na materijalu.To je moje mišljenje
 
N

Nevjernik

Guest
Nemožeš uopće usporedit karasa s krpanom.
Jednostavno krpan ima serija koje karas nikad neće dostići.
Pogotovo kvaliteta matrijala krpan koristi hardoks .
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Cjenu mogu u poruke ak te zanima,a sto se tice spaga nisu poceli,a nisam ni pito,a ja imam i krpana 4 t i sad ovog 5t karasa,a imo sam priliku radit s 4,5 t serijom karasa i ja sam zadovoljan a covjek ga ima vec oko 2 god na imt 560dv nigdi savinuta daska nit nikaki kvar osim sto je lanac puko jednom,a to se meni na krpano isto desavalo,ja radim oko 400m god i vise malo tak da meni ovo dovoljno.
 
B

bosniahos

Guest
Treba pazit,ako ne sve se može pokidat,i savit.
Da Ante je ok. ako se pokažeš ok.nešto san radil u njega nastroju neko vrime tako da ga dosta dobro poznajem.Imal je on ideju da radi i jaka vitla al nije to išlo,ravna se po ponudi na tržištu.Često spominjete Harddox,dobro čime radite obradu istog materijala i kako uopšte znate da je to taj materijal.Ajde mi obijasnite kao.Dovezal na šrot tip inox plate 16 mm debele,negdije se ukralo iz firme i maheri na vagi mu platili kao željezo,isti tren odvukli duboko u halu i gledam ja materijal ima brojeve i ime firme.Malo san tražil i iskoči Hardox bla bla,što mi nikako nepaše po specifikacijama a i po cini.Ako je tako onda bi takovo vitlo koštalo više nego sva moja drva.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
karasa sam kupio zato sto je povoljno a nije nista lošije neg krpanovo jel sa obadva sam radio,pa mi nemože niko niš rec karas ovo karas ono,a ovo za sumu moce se to sve,to se vec tak prica par godina da se nece smit pa se može,i za svoje potrebe ce se moc ic,a i ima privatnih suma za radit nis se ja nebrinem.Vavo hvala nadam se da oce :eek::,u kozarevac sam išo,a i to mi je od kuma kum,a i isili smo ovak vidit mal kak se radi i tak.

na koji ga traktor stavljaš, mislim na karasa 5 tona? koja je težina tog vitla?
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Posljednje uređivanje od moderatora:
N

Nevjernik

Guest
Onda je dobro imam neke veze u šumariji pa vele da zaboravi ubrzo rad u šumi.
Da ne ulažem u ništa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh