• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa,cuj svake godine treba mi za grijanje toliko,a onda tu su i rojaci i oni se podmire,i stosta tako sa strane no kosinu velku nemos nikako savladat niti joj prici,mozda je moglo i manje ,polovno no ja to uspijem uvijek pohabat unistit pa treba malo jace,imam sum prikolicu guzaru ju zovem sam sam ju pravijo moze bez problema 3t vise nosit,gume od tama 110 12 bara natovarim maksimalno a vuce ju stari srbin od 60 ps ako je je put suh ok malo su traktoru celave gume pa tesko je ako je mokro nikako, planirio sam dovuci tako stablo cijelo do prikolice i onda natovarit,i ti velis da poteznica na vitlu nije za punu prikolicu,pa ja sam bas mislijo tako pa valjda moze 800-1000kg nosit nisam pito trgovca pa sta mu ja mogu,doduse su mali neki bolcnovi,vidi se,spodnji skripac to ti je ona niza fisna kolotura okrece se po horizontali a sluzi da se sajla sto nize spusti i teziste tereta kako bi se dobilo na stabilnosti sto vecoj kod teske vuce sajom no nije ona tako bas nize po meni je trebala biti jos ali kostruktor tako je odlucio jer da je niza smetala bi za trupce, farba se prilikom istotara dosta izgrebala ono pricaju kao neka tehnologija boja u prahu spricana meni vise izgleda skepana obicna farba jeftina i sve je malo sklepano kao da nije radjeno u sloveniji plocica sa tehnickim podacima nema je dok u sloveniji ima je ,pa neka kao muljaza mi izgleda za hrvatsko trziste,11056kn sa pdv na kucnu adresu,eto sto da ti velim
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
evo jedno homemade vitlo i zanimljiv ovaj raspoređivac sajle.
956b89e86c1b800x600.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Nisam baš čuo da se ljudi previše žale na seriju SI,i ja sam namjeravam kupit ove god 4t SI i več sam ga detaljno pregledao i dobro se raspitao i čujem samo riječi hvale za tu seriju
A vuč prikolicu na toj poteznici na vitlu:(n): šteta vitla kao prvo,nije to za terete kopčat,ja još na traktoru ne kopčam na gornju poteznicu a ne da bi na vitlo

to je potznica za neku malu prikolicu u koju staviš alat i to je samo za nuždu,, tko radi 40m netreba mu vilo, to dovuće sa traktorom i sajlama, malo prekopčava skračuje i sve OK, vitlo mora raditi i za njega mora biti posla, na žalost svoje još nisam isprobao, rušio jesam i polako pripremao ali je previše mokro da bi išao sa traktorom u šumu barem 14 i više dana mora biti bez padavina ali po svemu sudeći ne može biti prolema,, i naravo stviti ću koju slikicu da vidite kako stara garda radi.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa meni je glupo da ima poteznica za prikolicu i da nebi se trebala koristiti neki tip u susjednom selu neznam cije je vitlo ali vozi konstantno na njoj sumsku prikolicu sa metricom to vuce stara rakovica,pa nevidim razlog zasto bi se stetilo hidraulik moze do 1t nositi bez problema a ako je vise postave se fisni spaneri po visini i sirini i ne vidim problem,glupo bi bilo otkvacivati ako vec postoji poteznica
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Daj okači neku sliku tog vitla. Ja išao vidit za cijenu i 4t SI me bi koštalo sa carinom 7500kn ,i to je cijena u ajmo reč lokalnoj trgovini u sloveniji,direktno u krpanu nisam ni bio,mislim da je član Hrvoje kupio u slo vitlo 5t pa zna cijenu,čist zbog usporedbe,mada ak me sječanje služi da je bilo nekih 9500kn
A za kopčanje prikolice,neznam po kakvom terenu voziš i kolko tereta al nebi se baš usudio kopčat 3-4m drva tak visoko i daleko od traktora
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Daj okači neku sliku tog vitla. Ja išao vidit za cijenu i 4t SI me bi koštalo sa carinom 7500kn ,i to je cijena u ajmo reč lokalnoj trgovini u sloveniji,direktno u krpanu nisam ni bio,mislim da je član Hrvoje kupio u slo vitlo 5t pa zna cijenu,čist zbog usporedbe,mada ak me sječanje služi da je bilo nekih 9500kn
A za kopčanje prikolice,neznam po kakvom terenu voziš i kolko tereta al nebi se baš usudio kopčat 3-4m drva tak visoko i daleko od traktora

ja sam kupio prije 2god.neznam ni ja više koliko je točno bilo novaca mora negdje biti u postovima prije
nisam kupio direktno u krpanu nego u trgovini u koju su me oni uputili i platio manje nego u krpanu
 
B

bosniahos

Guest
Ima itog tako sam ja tražil kod jednog od proizvođača popust kao direktno, al kaže njegov majstor,gledaj imaš u toj i toj trgovini isti takav naš za 550 kn jeftiniji.Neda gazda ni nama jeftinije.Imal sam 30 km do trgovine i stvarno jeftinije plus na gotovinu dali popust od 10 posto.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa nemam sliku najdes to,na racunalu, kod varazdina ,gornji kneginec ,firma se zove trisa,,tako nekako ja sam izracuno nekako sa prevozom iz slovenije carina prevoz i ostalo to je tu,,,pa sam se odlucio na to oni imaju glavnu firmu u sloveniji pa nesto tako izvoze i u desinicu,,isto, interesantno da tako isto vitlo kod lokalnog trgovca 5-6 km od moje kuce je skuplje za 2000kn pa gdje tu logika,kako ,nije mi jasno,,no sto si rekao da je poteznica visoko pa probusit cu rupu nize i spustit je tako da prikolica bude u vagi u odnosu kad se vitlo digne u transportu,,i eto

e ovako sam ja to gledo,1m drva ovisno o sezoni i izboru vrste drveta je 200-250kn sa prevozom u dvoriste ,eventuel slaganjem,eto to ti je 8000 i vise ,samo za jednu sezonu ,a meni ce to trebat svake godine ,usput i tako mogu rijesti i bagremik i sljivik koji su na nepristupacnom terenu,,a za nuzdu sse proda i vitlo ,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
član foruma motohod ti zna sve o firmi TRISA mislim da čak tamo i radi zastupnicu su za traktore Linder i hrpu drugih pravih strojeva
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
e,pa slika sto vidim od tebe i stavio si fendta 135 sa samarima za drva nosit,pa netko ima u Bartolovcima prije Jagodanoviceve klaonice vidio sam ima dosta svakvih strojeva i nesto mi tako slicno , i stari Majetic pa neznam jel to Gromacnik ili Bartolovci tocno gdje je, on bavio se kravama i ima isto fendta strojeve pa eto ne mora biti ,ali tu sam vidio takve traktore jer tu cesto prolazim kad idem za grad
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
e,pa slika sto vidim od tebe i stavio si fendta 135 sa samarima za drva nosit,pa netko ima u Bartolovcima prije Jagodanoviceve klaonice vidio sam ima dosta svakvih strojeva i nesto mi tako slicno , i stari Majetic pa neznam jel to Gromacnik ili Bartolovci tocno gdje je, on bavio se kravama i ima isto fendta strojeve pa eto ne mora biti ,ali tu sam vidio takve traktore jer tu cesto prolazim kad idem za grad

pa dobro od kud si može na pp
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220

-taj timber je u prošlom životu imao škaru, koja je skinuta. nedostatak tom traktoru je mala zadnja daska pa kad su trupci na vitlu i traktor u pokretu, može se dogoditi da lupaju po zadnjim gumama. Daska je mala jer je predviđeno da se trupci zakače škarom pa ne može doći do lupanja po gumama. Drugi nedostatak toj zvijeri je činjenica da ima samo jedno vitlo, koje je doista jako ali ako se zakači i vuče više od 5 kubika na jednu sajlu, nerijetko dolazi do pucanja sajle jer je ipak vitlo samo za privlačenje trupaca, a škara je ta koja obavlja funkciju vuče. Traktor te snage, veličine i mogućnosti obavezno treba imati dva vitla.

Baš me zanimaju dojmovi kuma i tebe, kako vam se čini ta zvijer?
 
B

bosniahos

Guest
Nije li to od onog cige iz Debelog Brda što je tri banke povuko zanos.Mehanizaciju raspeljo po rodbini i prijavio krađu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh