• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Ovo vitlo sa slike izgleda da je za engleza ili fergusona (po instrument tabli se vidi) koja je cena
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Komplet sa traktorom 900 eur.Toliko piše na oglasu a sigurno bi išlo i jeftinije,možda bi dao i samo vitlo.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ovo je vise nego mocno
[YT]www.youtube.com/watch?v=ruHhKvLKLlM[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ajoooj , ovi demonstrativni videi su mi beš onako kretenski , sve nešto testiraju a vuku drvo od 0,5 kubika i to još po ravnim ili niz brdo
Zašto to ne pokažu u malo ekstremnijim uslovima , sve nešto na finjaka
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ma pusti demonstraciju.... Ovo sam postavil i zbog samog vitla, koje je fantazija, ali najvise zbog traktora !! A nemre se rec da neje zanimljivo sve skupa !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Sagledavajuci financijsku sliku..... mislim da bu Karas 4,5 tone dospjelo na moje dvoriste ....
Jel ima netko to vitlo da me savjetije kakvo je ??!
Jer.... u opciji je i ono iz Križevačke radionice pa i za to cekam " ocjene " ....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Je, da .... Ovak na slikama u oglasniku.... Otisel bum pogledat jedno i drugo pa cu odluciti !!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
sve je isti sistem na lančanik, lamele i potisak bubnja prema lamelama koje su uz veliki lančanik, sad koje ima jaču, širu dasku i koja su povoljnija ne znam ali jako su slični i rade na istom principu kao i krpani, tajfuni i ostali hoby klase
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Da, sve je to ist. Svjestan sam toga. I upravo to idem i vidjeti, debljina matrijala, kvaliteta izrade, velicina daske.... da znam kak izvesti lamelu i nabavit matrijal, sam bi ga napravil i vjerujem da bi prošel jeftinije !!
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ovo je vise nego mocno

moje osobno mišljenje da ti je to lijepo upakiran Hobby alat - šrot. Djeluje mi ne baš robusno.
Istina ima neke fancy stavrčice koje ova naša "balkanska" vitla tipa krpan i tajfun nemaju kao radio komande, ovih pretinaca za lance i sl ali ništa drugo. Kak je nteko već napisal treba to vidit u radu u malo extremnijim uvijetima. Za ovakve posliče ko na ovom demontrativnom videu, meni se ne da nakapčat vitlo, ja to na živo izvučem.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Karas je par kilometara od mene i puno sam bio kod njega i mogu reči da dosta solidne strojeve rade.
I mi smo gledali njihovo vitlo od 4,5t i vjerojatno ga budemo i kupili.
 
B

bosniahos

Guest
Sretan Božić forumaši.
Ovako,imam pitanje.Sagradi se vitlo i ide se kupovat saila,kriza je i nebi se kupovalo više a i ne manje saile.Saila bi bila ne manji fi od 10 mm.Dali otiči u kupnju sa vitlom tj. koluturom i odmah namotat nanjeg ili postoji neki jednostavniji sistem.Ijoš ovo koju mi sailu preporučujete.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Pozz
Koji kardan koristiti kod vitla ? Da li obicni, sa lamelom, ili onaj sa "cegrtaljkom" ??
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Nisam stručan, al ne vidim potrebu za specjalnim kardanon. Kuplung je na vitlu:icon_scratch:, a frajlauf nema nikakvog smisla
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
To znam i sam i logicno je da ne treba nikaj specijalno, ali .... Bolje pitat, nego duplo placat ....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Možda je mislio na onu čegrtaljku koja preskače na preveliku silu a ne frajlauf , samo da definišemo
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Tako je @savoris. Takav kardan imam vec doma za rotomalcer pa ak je dobar za vitlo, da ne bacam novce, jer ionak bum mozda moral kardan sa lamelom kupit za freyu, ak ga ne dobijem uz nju !?? E, a to mi je previse izdataka u jednom trenu !!
 
Na vrh