• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
A čemu takav kardan na malčeru?

Objasnjavao sam to u temi o malcerima, al eto u kratkim crtama - da mmi ne polomi reduktor na malceru zbog eventualnog zapinjanja u nesto tvrdo ( kamen, panj ... )
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
računaj odmah 200eura za sajlu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Moze se i jeftinije sajla nabaviti ! Novo je novo, znam, ali .... sve se vrti oko novaca ....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Interesanto izgleda ali nedostatak sajle po meni treba više da skine cijenu
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Tesko @savoris !! Kad pogledas u oglasima, cijene rabljenih su neznatno manje od novih... Ovo vitlo je itekako jaftinije od drugih, a ne izgleda " ubijeno ". Al sigurno da covjeku nije stajalo u garazi tek toliko da ga ima....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Da , nažalost cijene polovnih nisu primjerene u odnosu na cijenu novih vitlova
Ajde donekle da i razumijem visoku cijenu polovnih profesionalnih vitlova , samo donekle ali brate ove jednokućanske vitle sa visokom cijenom nemogu nikako da razumijem
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Al to je tako ..... I zato sve vise sam sebi govorim - kupi novo !! Novo je novo, ima garanciju, nema ulaganja .... Skrti covjek dva put placa, stara je izreka ! Nisam skrtac, al vremena su takva kakva jesu pa se gleda na svaku lipu .....
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Moze se i jeftinije sajla nabaviti ! Novo je novo, znam, ali .... sve se vrti oko novaca ....

može se nabaviti i jeftinije ali ako nije presana nevrijedi stavljati brzo se kida
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
To su pretežno pužni reduktori,dosta spori mada se to da ubrzat preko lanca i lančenika,e sad na kamionu,đipu il di je več bilo to služi za povremeno recimo kratkotrajno izvlačenje dok u ulozi šumskog vitla to radi i po par sati i trpi kojekakve trzaje pa je upitno kolko bi izdržao,a i ono glavno pretežno je slabo riješeno ukopčavanjek,,tj isključivanje

Kolega mi ima napravljeno vitlo sa tak nekog skinutog sa vojnog kamiona,čak reduktor ima ručicu za uključivanje-isključivanje,al pod jačim opterečenjem ručicu nemreš pomaknut,tj isključit
 
B

bosniahos

Guest
Gledaj vojno je vojno i nije nekad bilo lako dostupno.Radit če jer je i predviđeno za extremni rad,što se tiče štekanja eee,štekat če i druga što reč.Kad se kaže vojno treba reč od kojeg je vozila ili alata i tek ondak radit neku analizu.Jedan član foruma je spomenia da njegov susijed stavio na rusa vitlo od tanka i dače stavit slika ali nije nikad.E i još to važan je i sam pogon tih vitala kad se negdije naknadno ugradi.
 

vuki6

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
22
Jeste vidjeli najnoviji LKT 81??
 

Prilozi

  • Slika0577.jpg
    Slika0577.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 877
  • Slika0578.jpg
    Slika0578.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 850

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
@Zac540, upravo to i ja mislim. Ta vitla jednostavno nisu namjenjena za stalnu upotrebu. Zato vjerojatno imaju ukapčanje vitla na kandžu, a to je poprilično nezgodno za takav rad.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Iskustvo mog kolege koji ima vitlo od 150-ke, vojni kamion.... slozili vitlo i otisli po drva. Traktor IMT 539. U jednom trenutku je trupac zapeo za panj. E sad.... Zakaj oni nisu odma reagirali, ne znam, al kardan se pofrkal kao da su spage uvijali u konopac.... Veli, sva sreca kaj je kardan bil slabiji, jer bi u protivnom potrgal nekaj vise i skuplje ... A opet, s druge strane, drugi jedan kolega, slozil je isto takvo vitlo, ali i dodatnu lamelu ( kak, ne znam ) i veli da je zadovoljan !
 
B

bosniahos

Guest
Ja san jedno vitlo koje san več spomenia proda nekim linčinami i izvrnuli su traktor u provaliju.Neznam nija što nisu prije reagirali.Potom bi isam mora svoje vitlo koje ima pužni reduktor bacit ušrot.Znano mi je da su moji na Kupresu po cili dan prevlačili sve od 110,150,praga,vbr i ostalog zbog koječeg i nije nijednom došlo do cvikanja i sličnog.Pa onda i ova od lift vitla imaju taj sistem.I vidim rade.Ako netko traži bolje ima u Ingland,Karas i još puno boljih sistema.Moje ima kutni reduktor pužni s njeg ide lančani prenos a na samom koluturu je sistem ukapčanja plus kočnica.Tako stavite ivi pače biti dobro,bez one capice koja je na njima,nju je najbolje stavit u trajni pogon a uključivanje uradite posebno kako vama potrebuje i odgovara.
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
A neznam ni sam za to vojno vitlo da ga radim il ne ja sam iz karlovca iso sam kupit krpanovo vitlo 4tone u draganicu AUTO-HORVAT alu sam se predomislio cijena mu je u gotovini 6500kn to mi je malo skupo
 
B

bosniahos

Guest
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_pQovvmzuYQ[/YT]
Evo ako netko treba od Karas vitla a mislim da ima pod ostalo i druge stvari vezano uz njega,nije reklama.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
@imt 539 karlovac
I ja sam na sto muka sa nabavkom vitla !! Gledal sam i to vojno, ali.... dok sve zbrojis, blizu si kupnje novog i originalnog ( hmmm sto je originalno ?? ). Sa kupljenim vitlom fakticki sve imas ! Od servisa, sigurnosti u radu, rezervnih dijelova i da ne nabrajam jos koju prednost ! Imas za kupit i jeftinijih od Krpana !! Nasih proizvodjaca !! Imas dvojicu na Njuskalu, nazovi i pitaj !!
Jas sam odluku donio !! Ne zelim riskirati sa tim vojnim mada bi jeftinije proso ( a moze se dogoditi i da je skuplje )
 

Najnoviji postovi

Na vrh