• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moj susjed ima 4t i vuce ga sa Storeom 404. Veli da mu dize prednji kraj pa bi vjerojatno IMT-a bez problema dignul....
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Pa normalo da sa donjom koloturom nece dizati traktor.
Pa ja radim sa Storetom 404 i 100kg tegova i dizega naprijed,a imao sam priliku raditi i sa IMT 539 isto sa 100kg tegova naprije i istoga dizalo vitlo je bilo Krpan 5t.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa matrijal vjerojatno nije zanemariv.
Kad ga otvoriš jel se vidi da lamela nalježe cijelom površinom ili samo djelomično?

dali si dobro prekopirao sustav pritiskanja lamele jer kontam da tu gubiš dosta sile ?

vaš velečasni
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pozdrav ico,,,dobro si uvidio zastitnu mrezu na vitlu da se presavija unazad pri na ilasku na prepreku voznjom unapred poslje prolaska da se vrati,,,dobro si uvidio koliko znaci privitlavanje iz traktora,,no jesi li razmisljo o ugradnji daljinskog upravljanja,,,,naime imam krpan 5 si na spage 75 m sajla stariji model,nosi ga stari zekan 560na vitlo smo ugradili ,pnematske cilindre idustrski program FESTO s elektromagnetnim razvodom 12 V DC takodje FESTO 2x5Wx2 rele resili rad kocnice i vuce ,sa daljinskim 75 m i vise ,iako nije profi kocipirano je da zadovolji sigurnosne kriterije ,,pri neopreznom radu i preopterecenju,,spage su i dalje ostale kao alternativa cak vise smetaju ali su zadrzane ,mogucnost kontrole sile pritiska na vucu do580Nm pri 7,5Bar,dosadasnja testiranja su sasvim zadovoljila ,,,pa se nadogrdnja jos nastavlja
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moje ideje su išle u tom smjeru , zapel sam na daljinskom upravljaču ..ništa kaj se našlo pri ruci normalne cijene nije radilo preko 25 m .
Sigurnosni sistem nije zaživio dalje od ideje , a ideja je bila živina sklopka koja bi preko elektromagneta gasila traktor u slčaju pobješnjele pneumatike tj. dizanja traktora .
Kako si ti to riješio?


vaš veelčasni
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
.ništa kaj se našlo pri ruci normalne cijene nije radilo preko 25 m
A koja je predviđena cifra ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Za te pare kupiš 50m kabla i spojiš dugme na kraju , za iole ozbiljniji telekomandni (čak i improvizovani) uređaj treba više novca nego što vrijedi gajba piva
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
taj daljinski na ebayu u naslovu je 2-kanalni, a niže u opisu je 4-kanalni, no bez obzira kakvi je ja mislim da bi bil pouzdan za nekakvo svjetlo uklučiti ili za vleči zejmač z zdenca. za vitlo ipak radije kupi nekaj pouzdano da ti sigurno isključi vitlo u slučaju zapinjanja trupca. s tim se nije zahebavati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A čuj , na limenki od spreja piše ne probijati niti spaljivati čak ni kad je prazna .
Nekome je to izazov a nekome upozorenje...

vaš velečasni
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa ovako nekakvo daljinsko cetverokanalno upravljanje nazivna mogucnost za svrhu sumskih vitala deklarirana i sigurnosno atestirana kao komponentna varijanta nadogradnje oko 500€ bilo koje marke,odasiljac ,prijemnik dometa prek 300m ,neki u paketu sadrze plin varijabilnu komponentu za dodavanje gasa,znaci bez ziroskopa uredjaja koji ne dozvoljava prevrtanje trakora sam takav uredjaj je preko 500€,,znaci to je samo daljinnsko,,preostaje jos drugi dio kako ce taj input daljinskog biti izvrsen rad hidraulcni,pneumatski ,plinski,,,nadalje netko je spomenuo daljinsko paljenje sjetala,ili bezicno zvono i dr tako slicne opcije ,ne mogu se koristiti za vitlo nikako jer je to nesigurno i opasno jer frkvencija stalno je doslovce u funkciji nema cistog i sigurnog imulsa ,na osciloskopu se to jasno vidi naravno oni koji se bave ovakvim stvarina to dobro znaju ,a ako bi se bas preinacivalo bilo bi komercijano ne isplativo,,kad vec danas ima svakakvih modela izvedbi koja dobro funkcioniraju zarazlicite daljine i potrebe,,,pasu takve i cijene,,,,pa sad ako covijek ide za drvetom uadljen je od njega ,imaga pod kontrolom,i inije blizu traktora ako se prevrne ,,,spage su izmisljene samo da se covijek udalji od traktora u slucaju prevrtanja,poluga i rucka su zabranjeni bas zbog toga
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
pozdrav svima. evo mojih odgovora, onaj panj visoko ostavljen jer tamo se veze kolutura vec je odrezan. daljinski savršenstvo bi bilo pogotovo mozes predvitjeti kad ides uz drvo ili iza njega kad ce zapeti razmisljam o tome ali nebi se upustio u samogradnju makar sam do sada preinacivao svašta ovo nebi samo iz razloga sigurnosti znaci sto napraviti ako ovaj zapne digne traktor a ja nemogu iskopčati? nisam jos gledao nadogradnje ali recimo pumpa mi nebi trebala jer imam dvoradni sistem pa mogu pustiti ulje preko njega ali to je zanemarivo naspram ostaloga mislim da se radilo okolo 600 eura prije par godina za na daljinski. inace daljenski bi vrlo rado imao

a se nadovežem tek sam sada vidio odgovore i ove druge.po mojoj procijeni jer sam modelar taj signal bi morao biti PCM znaci dvostruko kodiran jer što ako radim u planini blizu nekog odašiljača tv ili mobitela? također u modelarstvu postoji mod kad pukne veza ili se izgubi ovaj autmatski može ugasiti,smaniti gas, skrenuti itd. ali nositi stanicu po šumi ne planiram. iz osobnog iskustva sam primjetio da nesto sto je vec izmisljeno financijski je bolje kupiti nego izmišljati i dograđivati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Improvizacija je moguća , lično mislim ako se već stavlja daljinska komada da ona mora raditi samo na način da vitlo vuče sve dok držiš taster na predajniku , ako dođe do prekida komunikacije između predjnika i prijemnika vitlo automatski staje
Znači onaj sistem jedan klik za pokretanje vitla a drugi klik za zaustavljanje po meni je jako nesigurno iz razloga ako daš komandu za vučenje a jednostavno ispadneš iz polja komunikacije nemaš mogućnost da prekineš vuču

Po meni je solidna opcija ovi kineski baofeng i slični tokci , jeftini imaju CTSS i sve ostale zezancije sa sqvelčom , a i domet im je dobar , prijemna antena može da se ''ogluvi'' da nebi pokupio neki neželjen signal (mada i ovo nije 100% sigurno i po poropisima ali može da posluži)
A da se signal za relej koji bi pokretao vitlo pokupi negdje sa RXa , to je lako prepraviti
 

Najnoviji postovi

Na vrh