• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

dado0803

Član
Tu od
14 Pro 2013
Poruka
33
Ma lanac i koloturu. S tim da s lancom pazim da ne pretjeram zbog lamele.. Lanac podmazujem sa onom masti u spreju, najlakše mi tako i miran sam. Al to nije tak često...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja čak i bubanj podmažem tak da ona potisna ploča od ručke ( ak me razmete ) ima lakše klizanje. Isto sa masti u spreju .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prijatelj je uz najbolju namjeru podmazao lanac sa uljem pa je dobila i lamela ulja. Isprali smo lamelu i prošli sa brusnim papirom ali nema više sreće od nje.
Može li ju se odmastiti?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Natopi ju sa Ivasolom ili nečim drugim sličnim sredstvom i isperi sa minivošom.
Tak sam opral vučnu lamelu na Ursusu i dalje je radila bez problema.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Skidali smo dole i prali miniwashom i olma ivasolom ali nije bogzna što. Možda da ju probam kuhati?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@zoki, takav problem sam ja imal kad sam kupil vitlo. Nisam znal pa mi je pobeglo spreja i na lamelu dok sam sajlu šptical, ali je svremenom proradila. Vjerojatno je trenje odradilo svoje ?!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda je tebi bilo malo ali ova je bila prilično masna i sada kada bi proklizi ne klizi lijepo nego trza ko da preskače lanac. Jako ružni zvukovi i trzaji.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Točno ! Meni je malo "pobeglo". Možda je najbolje da zamjeniš lamelu !? Nedaj Bože da ti trzaju uzrokuju još neki dodatni kvar, a onda buš i to popravljal i lamelu mjenjal
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tu u blizini ima jedan majstor koji lijepi kočnice i stavlja kvalitetan materijal tako da će i to najvjerojatnije ić kod njega.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Ma lanac i koloturu. S tim da s lancom pazim da ne pretjeram zbog lamele.. Lanac podmazujem sa onom masti u spreju, najlakše mi tako i miran sam. Al to nije tak često...

Kaj mažeš na koloturi, njezino ležište gdje se vrti ili ??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado0803

Član
Tu od
14 Pro 2013
Poruka
33
Ma da.. raskopam, podmažem, vratim i to je to.. niš posebno. Nema se tu puno šta kemijat oko tog vitla. Prezadovoljan sam..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,776
Dečki, obratite malo pozornost na način pisanja. Na početku rečenice dolazi veliko slovo, na kraju točka, razmak pa nova rečenica.
Ovakvo razdvajanje s tri točkice nije dozvoljeno.

I nemojte citirati prethodne poruke. Eventualno samo dio, ali kad je to zbilja nužno.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Sta mislite o onim vitlima koja stoje fiksno na traktoru, osim sto su opasna jer nemaju lamelu, vec direktno prenos preko lanca? Dosta su povoljna, oko 350e bez sajle, i ne smetaju za kacenje prikolice sto mi jako odgovara. Ne bi puno izvlacio, uzeo sam neku sumu, pa bi radio mozda oko 40 - 50m godisnje.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Dasku bih ja napravio naravno, a traktor je torpedo 75dv. Bez lamele je opasno to znam ali ne iplati mi se davati vise para jer necu uopste puno raditi sa njim. Uradio bih i zastitnu mrezu na zadnjem staklu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh