• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Jos malo slika
 

Prilozi

  • 20200401_181627.jpg
    20200401_181627.jpg
    235.7 KB · Pregleda: 47
  • 20200401_170913.jpg
    20200401_170913.jpg
    299.5 KB · Pregleda: 45

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Znaci vitlo mnogo. Ja sad vitlam i sto moram i sto realno ne bi morao. Cesto pomislim kako ga nisam imao jos ranije.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Da li bi neko znao kako bi ja mogao ovo napraviti,meni je ovo brzo koliko mi se cini,meni je cilj da napravim ovako nesto da ne steti frezi,da je jako,i da nije skupo.
Freza je Labin progres 1985 14ks,ista ko na snimku.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Prvo nabaviš neko vitlo od starog kamiona, tipa dajca ili tama nekog. Onda kasnije sve drugo doma složiš on nekih cijevi ili kutnika, flaha.
Ali prvo nabaviš vitlo.
E sas nisam siguran ali mislim da bi i neki drugi prijenos morao slagati.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Ja mislim da bi trebao sloziti redukciju i to ogromnu da bi freza imala sto manji otpor,da bi joj bilo lakse
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Najveći je problem takvo vitlo usidriti, kad MTK ima malu masu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Svaka mašina je namjenjena nekom poslu, mtk sigurno nije predviđen za vitlanje u šumi
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A nije sigurno namjenjeno, ali ako se kako može složiti neka si složi, pomoć bude kakva takva, ako već nema mogućnosti za nekaj bolje i skuplje.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,965
Pa barem mtksa 4x4 moze svagdje proc ja nikad nisam prebacivo drva, malo uredim i pun gas do kupa drva...
Da si u mojim šumama brzo bi promjenio mišljenje,ne u svima ali u nekima,ne može freza prazna izaći,a kamoli sa drvima,baš sam prije par dana cijepao cer i hrast preko 90 cm u promjeru,da to redim u šumi na mjestu gdje srušim,pronašla bi me nova godina,bez dobrog vitla kod mene se u šumu ne ide
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Krumpironja mozda ona i nije stvorena,mislim zna se da nije, ali kad bi se nesto slozilo mogla bi se i u tom poslu koristiti,ja kad idem u sumu to je brdo do zla boga... i ja sad da tu nesto pokusavam od tog nema nista,ona prazna slajdra po cesti za put a ne da se tu nesto pokusa napravit improvizovat da se prikolicom pridje... Dzaba ja sam to sve pokuso dok nije vrisnula guma i sad pokusavam da nadjem laksi nacin da se to uradi... a da nije skupo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Imao sam i ja jednom takav slučaj, skoro mi se desilo šta i tebi, ali ja sam ga brzo riješio
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
A ja 10 km od kuce ona puna drva a pukla guma,samo mozes plakat kraj nje.. i kasnije 10 KM unutrasnja 12 guma u BiH
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,343
Mirsad, vitlo na frezu nije loša opcija da se posluži. Piato si ko ima ideju kako da ga ti napraviš , e to već ide teško. Ono što neko zamisli teško da drugi izvede. Sve zavisi od toga koliko sam kužiš i koliko znaš sam da uradiš, šta ti je dostupno od matrijala i koliko ćeš da u njega uložiš. Da bi bilo funkcionalno to je već ozbiljna stvar, i dali ti se isplati ulagat ili da platiš da ti neko iz okoline uradi vitlanje. Ovako ja razmišljam za početak uvijeka. Onaj link što je postavljen je tako- tako može proći. Ko umije da se to uredit bolje uz određeno ulaganje i trud. Ako nešto započneš pravit ili na raspolaganju imaš nekih dijelova mogu ti dati sugestije u PP. Imaćeš komantara dosta samo da bi neki pisali ali sve nebuloze i nisu nikad ništa dobro napravili, tako da budeš oprezan ko ti šta savjetuje.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Ovo koliko sam shvatio izacice me skupo,jer moram kupiti vitlo,kako je Kupljenac rekao,a vitlo od starog dajca u BiH kosta preko 1000KM i dok ja slozim oko 1500 KM meni je to preskupo cekat cemo bolje dane... 😀
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa da rekao sam najbolje ti je kupiti neko staro vitlo.
Mislim druga stvar je da radiš u nekoj metalnoj struci pa si sve sam radiš, ali to zahtijeva jako puno posla i proračuna, moraš imati sav alat, strojeve, moraš baš sve znati kako si si zamislio.
Jer sve se da napraviti ako imaš alate za takvo nešto, tokarske strojeve, glodalice, ljevaonice metala, nije to tako jednostavno baš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh