• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šume i šumski putevi

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
R

Ratarko

Guest
Danas smo bili na izletu u šumi i sve je moglo završiti prije nego li je počelo jer nam se jedno drvo srušilo preko šumskog ( jedinog ) puta . Na našu sreču naišao je jedan dobar čiko sa traktorom i odvukao je hrast u stranu da oslobodi cestu . Puno mu hvala na tome !

Evo slike .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Evo ga taj ljuti stroj što nas je spasio .

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
I jos mi samo napisi da je 549 DV krs i doci cu te osobno istuci ;)

Nikada ne znas koji te krs moze izvuci iz nevolje...


E, da mi je samo znati gdje je nabavio prednje blatobrane :roll:
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
E da je se nasla stilovka,svebi to bilo rijeseno za cas,a i tvoja Lada nije mnogo slabija od IMT-ea.
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
E da je se nasla stilovka,svebi to bilo rijeseno za cas,a i tvoja Lada nije mnogo slabija od IMT-ea.

Da , da mi je bila motorka !
Motorku nosim svakog drugog izleta na brdo jer si priredim drva za iduči puta , ovaj puta sam išao bez motorke .

Prije mjesec dana sam bez problema odvukao hrast od 15 metara visine sa Ladom , toliko o tome 8)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ratarko kaže:
suljos kaže:
E da je se nasla stilovka,svebi to bilo rijeseno za cas,a i tvoja Lada nije mnogo slabija od IMT-ea.

Da , da mi je bila motorka !
Motorku nosim svakog drugog izleta na brdo jer si priredim drva za iduči puta , ovaj puta sam išao bez motorke .

Prije mjesec dana sam bez problema odvukao hrast od 15 metara visine sa Ladom , toliko o tome 8)

ee da,pa što nisi sad odvuko sa ladom?a čuo sam da si i traktore u polju izvlačio sa njom...
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
Ratarko kaže:
suljos kaže:
E da je se nasla stilovka,svebi to bilo rijeseno za cas,a i tvoja Lada nije mnogo slabija od IMT-ea.

Da , da mi je bila motorka !
Motorku nosim svakog drugog izleta na brdo jer si priredim drva za iduči puta , ovaj puta sam išao bez motorke .

Prije mjesec dana sam bez problema odvukao hrast od 15 metara visine sa Ladom , toliko o tome 8)

ee da,pa što nisi sad odvuko sa ladom?a čuo sam da si i traktore u polju izvlačio sa njom...

Ne mogu vuči drvo na tu stranu na koju je taj IMT vukao .
Mogu ga vuči sa Ladom samo ako za zakvačim za najdeblji dio debla a ne za grane .

Gdje si čuo da izvlačim traktore , to nije istina ?
Izvukao sam jedan mali kamiončič sa Ladom iz blata , nešto poput Tamiča samo neke Japanske proizvodnje .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma tako neš,znam da si neš izvlačio iz blata nekog,pričo mi moj kolega iz Sredanaca... ;)
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
ma tako neš,znam da si neš izvlačio iz blata nekog,pričo mi moj kolega iz Sredanaca... ;)

Neki kamiončič od Vodovoda , prvo ga nisam mogao niti pomaknuti kako treba ali iz trečeg pokušaja je krenio a onda nije bilo stajanja , ide Lada ide ako ima gume ripnjače , zašto ne .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bobo pogledaj na Gogle pod Jakopic ili Jakopovic oni se bave sa poljop.strojevima,rezervni djelovi uvoz rabljenih i td,tamo sam vidio da imaju razne vrste blatobrana
 
R

Ratarko

Guest
Re: To se zove!!!

Zip kaže:
"Balvan revolution" :lol:

Ej , nije ovo politički forum :wink: :lol:
 
Z

Zip

Guest
Re: To se zove!!!

Ratarko kaže:
Zip kaže:
"Balvan revolution" :lol:

Ej , nije ovo politički forum :wink: :lol:

Tko zna koliko vas je očiju gledalo iz šume??? :twisted:

Još ste mene nagovorili da pješke idem sam!! :?
 
B

branko

Guest
zvona kaže:
Bobo pogledaj na Gogle pod Jakopic ili Jakopovic oni se bave sa poljop.strojevima,rezervni djelovi uvoz rabljenih i td,tamo sam vidio da imaju razne vrste blatobrana

Obrisan neispravan link. imao je u gudovcu na sajmu izlozene blatobrane
 
B

Bobo

Guest
Da, padala kisa, mom starom se nekud zurilo, ja nisam stigao pogledat pola sto sam mislio...

A onda nisam ni znao kako na 549 stoje blatobrani, da ne bih kupio, pa da mu budu ruzni, kuzis?
 
B

Bobo

Guest
Pa sad vidim da mu dobro stoje, tako da cu se nagodinu u godivcu potrudit da ih i kupim...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Å ume i šumski putevi

Ratarko kaže:
Danas smo bili na izletu u šumi i sve je moglo završiti prije nego li je počelo jer nam se jedno drvo srušilo preko šumskog ( jedinog ) puta . Na našu sreču naišao je jedan dobar čiko sa traktorom i odvukao je hrast u stranu da oslobodi cestu . Puno mu hvala na tome !

A ja mislio da ti traktorom i na izlete ides :)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Šume i šumski putevi

Smiljan kaže:
A ja mislio da ti traktorom i na izlete ides :)

Haha :lol: , idem kako ne ali Nivom to ide brže .
Jednom prilikom sam sa RX 170 traktorom vukao kroz šumu na vrh brda kamionsku labudicu i na njoj je bio stambeni kontejner dužine 6 metara . Samo labudica mora imati 7 tona , uspon je bio stvarno velik , osobno se nisam uspeo sa traktorom po većoj kosini od te ...imam negdje i slike ali bi ih morao skenirati jer nisu sa digitalcem slikane .

Od šume i brda treba imati respect , traktori su teški ...tereti koje vuku još teži a greške vozača bi trebale biti rijetkost .
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Šume i šumski putevi

Ratarko kaže:
Od šume i brda treba imati respect

A sto bi tek bilo da vi Slavonci more imate blizu :) Vi bi i po moru probali traktorom voziti ;)
 
Na vrh