• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šume i šumski putevi

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Šume i šumski putevi

Ratarko kaže:
Od šume i brda treba imati respect , traktori su teški ...tereti koje vuku još teži a greške vozača bi trebale biti rijetkost .

tako je...;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Moram nesto da nadodam iako nije vezano za ovu temu.O cemu se radi bratic rodjeni Slavonac ozenio se u Rijeku i tamo zivi nekih 5 god.Prve godine boravka tamo pao je snjeg i naprosto blokirao neke djelove Rijeke tako da nije ni gradski autobus isao.Za njega to nije bio problem naucio je ovdje da se moze po takvim uvjetima voziti.Ljudi su ga sa cudjenjem gledali jer doslovno bio je atrakcija,poslje su saznali tkoj je i odakle je pa se vise nisu cudil
 
V

VTZ

Guest
Ne znam kuda da stavim ovaj post, pa sam odabrao ovo mjesto.. Samo za ljubitelje blata, nije za ljude sa slabijim živcima! :lol: :shock:

Nakon zimskog odmora, danas smo krenuli u šumu, porušiti nekoliko stabla brijesta, koji su se počeli sušiti na rastu. Šuma je nizinska, putevi mogu biti problematični, ako ih netko dobro raskopa. A ove zime bili su po tom putu izvlačeni hrastovi trupci iz šume, tako da je on baš dobro raskopan..

IMG_7306.jpg


IMG_7308.jpg


IMG_7311.jpg


Močna i pouzdana mašina svoje je odradila, i dvije fure sretno su stigle na odredište..

IMG_7315.jpg


IMG_7318.jpg


Blata je bilo posvuda, ali crijevo s vodom kasnije je sredilo stvar ..

IMG_7320.jpg
 
P

paor

Guest
Samo za ljubitelje blata, nije za ljude sa slabijim živcima!

nisi ti izgleda vidio pravog blata
 
R

Ratarko

Guest
Blato ?
Ja ga skoro ne vidim na vašim slikama :shock:
Bobo ako smiješ zaustaviti traktor u tzv. blatu da ga slikaš onda to nije blato :blackeye
 
B

Bobo

Guest
Na prvoj slici je uzbrdica na kojoj ni pod koju cijenu ne smijem stati... prvi puta prolazi 1. iber gas+blokada diferencijala i to jedva (pod prikolicom drva) drugi puta zapadnem obavezno, i malo cimanja te izadjem, dok treci put bude muka isusova...

Problem je sto je mekano i svaki puta je trag za kotace sve dublji. Na kraju mi se karter motora i ruda prikolice doslovce vuku po blatu, i tu nastaje problem... Druga slika je slikana na ravnom dijelu iznad te uzbrdice.

Kako je 549 dosao, on radi s prikolicom, i zapadanja na tom mijestu vise nema ;)

Imam i videoclip prvog prolaza, ali brat je snimao i psovao jer ga blato sprica, pa ga skoro necete vidjeti ;)
 
T

Tonxy

Guest
pa daj klip ali makni zvuk!! stavi neku mjuzu!! hehe

kako ratarko kaze nije to neko blato ali nije bas ni lako proc kroz njega nakon dva tri puta!!
heh a da vidite moje blato!! stavit cu slike jednog dana!! a jojj!! nema sanse sa malim traktorom!!

vidim da imt dobro ide ako je izaso po blatu sa prikolicom na vrh!! ili je vozac dobar!!??
mislim da ako je i vozac dobar i traktor ide!!
pozz
 
V

VTZ

Guest
paor kaže:
nisi ti izgleda vidio pravog blata

Cijela ova šuma leži na močvarnoj podlozi, zemlja je nešto poput crnog mulja. Nosivost joj je vrlo slaba u svim uvjetima, čak ni nema nekog posebnog blata, jer vlaga se nema gdje zadržavati...

Ali ako propadneš, onda si do osovine unutra, a blata uopće ne mora biti na tom mjestu.. :lol: :roll:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ratarko kaže:
Blato ?
Ja ga skoro ne vidim na vašim slikama :shock:
Bobo ako smiješ zaustaviti traktor u tzv. blatu da ga slikaš onda to nije blato :blackeye

apsolutno se slazem ih zao mi sto pre neki dan nisam slikao rujkana na (ne)djelu :mrgreen:
sav sam bio kaljav kao krme pa nisam imao srca da uzmem fon da slikam ali ima vremena
VIDECETE VI STA JE BLATO :blackeye ovo sto vi zovete blatom pa u mene je tako u dvoristu :lol: i djeca se vozaju sa biciklom ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
u ovaj ga je svarno "sahranio"

ma imam ja ovaih neprilika puuuuuno samo ko ima srca da uzme telefon u ruke onako kaljav :cry:
 
B

bduda

Guest
Evo pravog blata [attachment=0:3pn80tdy]Fotografija-0001.jpg[/attachment:3pn80tdy] ali za IMT to nije problem
 
R

Ratarko

Guest
Ljudi danas sam išao malo orati na repište .
Otac je sa Hurlimanom bacio jedan rasipač gnojiva koje sam onda zaoravao . Kada je došao kući nazove me i kaže da mu je blato zaštopalo kotače . Morao je skidati zadnje kotače da izvadi blato iz blatobrana !!! To vam je blato :|
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Kako si tek onda ti orao... Imaš sliku tog oranja? To je sigurno bila fešta...
 
A

agrotehničar

Guest
Sad sam se tek uvjerio kako spada da su Ratarkova tla uistinu teška . Ovo ljepljenje blata znači da u tlu ima preeeeeviše gline a to je za poorati samoubojstvo iz zasjede :mrgreen: :mrgreen: :madmana:
Da tako nešto moram orat, otišo bi do prve birtije i :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Sad shvaćam zašto čovjeku treba 50 KS po plužnom tijelu
 
R

Ratarko

Guest
Nemam sliku , bilo me je previše sramota slikati .
Uvijek se hvalim kako orem na 40 cm ... danas sam orao max 25 cm .
Potrošnja , brzina kretanja i proklizavanje su kriminalni :|
A skidanje kotača zbog blata je redovita pojava kod mene , prošle godine nekoliko puta ... znam po 400 kg blata ivući iz traktora !!! Bez pretjerivanja !

Da ne bude sve OFF TOPIC evo starije slike šume , šumskog puta i ljute šumske zvijeri
bu!.gif


Obrisan neispravan link.
 
Na vrh