• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,880
Prvu godinu da sijem suncokret pa sam uzel najraniji hibrid Le113, a imam i He144 jednu vre. posijano.
Jučer ga zaštitio s Amistqr Gold.
A protiv korova sam kombiniral Express i Panteru.

edit: bila je i zaštita protiv lisnih ušiju pa potegnuli s Mospilanom.
 
Posljednje uređivanje:

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
76
Protiv korova smo također koristili Express + Focus/Fusilade za uskolisno.
Na sreću, nismo imali problem s ušima.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Bilo je jučer kiše u okolici, ali kod nas 0 .. :rolleyes:
Valjalo bi, suho je .
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
blesavo pitanje... bio nedavno u Grčkoj relativno u unutrašnjosti.... vruće za krepat, suša velika...
al gledam ja polja suncokreta... sve živi, navodnjavanje nisam vidio nigdje... iznenadio sam se koliko suncokretovih polja imaju i koliko je otporan na vrućinu...

pa mi je palo na pamet... da posijem dogodine na cca 200m2 suncokreta.. tu kod mene na moru je sušno i toplo i volio bi vidjeti kako bi uspio... pitanje ide u slijedećem smjeru, imate li savjet koju sortu posijati i kako da ručno sijem najjednostavnije zrno po zrno?

Hvala
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Kako se krece cijena otkupa?
Nitko ne objavljuje cijene, "cijena na upit".
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,534
Ja po 4.50 odveo, brat već po 4.10. Još se čeka analiza uljnosti da se vidi jel u standardu.
 

BagyNH

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2018
Poruka
221
Ne znam šta više reći za cijene...

Screenshot_20220915-120558_OneDrive.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Pozdrav svima,
odlučio sam po prvi puta posijati 1 h suncokreta
lokacija je varaždinska zupanija
tlo je šljuncano, zitarice uspjevaju ali kukuruz 0 bodova...
koji hibrid odabrati?
koju gnojidbu?
sa cime u borbu protiv korova? s obzirom da je sljuncano tlo moglo bi biti problema sa ambrozijom
 

Najnoviji postovi

Na vrh