• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sušenje puretine

M

mojca

Guest
Dali netko zna kako pripremiti pac i sušiti puretinu.Ako imate iskustva,postupak itd sve vezano uz to molim vas napišite.Hvala
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Ja sam sušio pureči batak isto sam pac napravio kao i svinjetinu . Sada radim kobasice od purečeg crvenog mesa uz dodatak svinjskog špeka .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ja sam sušio pureči batak isto sam pac napravio kao i svinjetinu . Sada radim kobasice od purečeg crvenog mesa uz dodatak svinjskog špeka .
Mi već >10 godina radimo kobasice s puretinom: u masu od 30...50kg svinjetine dodajemo 10-tak kg puretine. Blaže su i bolje suhe.
Nekad smo sušili kuk i bocu, te prsa.
Mojca, baš kak ti je Snupi rekel: pac kak za svinjetinu, samo treba biti kraće jer to je meso rjeđe, pa upije više soli od svinjetine za isto vrijeme. Dakle, pacati kraće, da nebu preslano (ili napraviti blaži pac).
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Hvala vam danas idem isprobati

samo kad sušiš treba biti blaži dim i to maksimalno dva lagana dimljenja i desetak dana sušenja po potrebi malo duže ne dugo ja sam sušio jedno mjesec dana pa sam na kraju imao kameni pureči batak koje sam na kraju morao dati pesima da bruse zube...:mad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh