• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sušenje voća

  • Temu pokrenuo johndeere
  • Datum prvog posta

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
e hebi se a ja te mislio zvati za svjedoka
uskoro pozdrav iz remetinca:cool:

ma nemoj se sekirati...kopamo i pod zemlju ak treba...izvućemo te nekako...
živ bio...
Pozdrav Joe!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
nitko nije zvao asel???
sram vas bilo,nisam ni ja :finga:

ali poslao sam mail jednoj firmi koja radi slične stvari (tj,automatiku za inkubatore)
ali to je meni isto, pošto je programibilna

uglavnom ćekam njihov odgovor da vidim dali to njihova elektronika može odraditi
a cjena joj je nešto oko 1ooE, što mislim da nije puno , pošto je potpuno automatska i može se programirati
mislim da ove firme što proizvode takve sušare stvarno trebaju razmislit o svojim cijenama od oko 10 000E za najmanji tip cca 10m2 korisne površine
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
možda ti treba nešto takvo ??
 

Prilozi

  • suÅ¡ilnica 600 lit.jpg
    sušilnica 600 lit.jpg
    10.2 KB · Pregleda: 1,145
  • kondez.  suÅ¡enje.jpg
    kondez. sušenje.jpg
    10.9 KB · Pregleda: 528

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Sušeno voće

Čujem da je Srbija jaka u izvozu sušenog voća, a kod nas skoro pa nitko ne radi na tome, jel zna netko više?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
nije baš tako,imaš par manjih sušara u Našicama i Baranji,nama u udruzi je bio tip iz Vinkovaca ,firma Euclid pa je predstavljao svoje sušare,imaš na vvv forumu samogradnju,problem je isplativosti ,braniteljska zadruga u Dardi je kupila jednu i kažu da je min cijena za suhu šljivu 33 kn/kg a na tržnici imaš uvoznu po 25,problem je cijena energenata kod nas
 
M

m123

Guest
daleko su zemlje bivše juge od konkurentnosti u evropi, a da ne pominjem voće koje dolazi brodovima iz zanzibara gdje je isplatnije imati 1000 radnika nego sipati jedan traktor.
ja sam u nekoj fazi istraživanja ( čitanje, sajmovi, mišljenja..) jer mi se proizvodnja suvog voća čini kao solidna investicija u nekoj bližoj budućnosti, i do sada sam stekao neko mišljenje da bi se jedino moglo isplatiti ako bi se više voćara udružilo i ušlo u takvu investiciju, mada i to ima svojih mana
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Bez uvrijede, ali opet smo kod vagona robe i milijona.

Možemo se kladiti, da ne može svaki prodat ni toliko, koliko se može posušit s donjom sušarom, a svi traže neke strašne kapacitete i planiraju zatrpat EU.

susilnice-foto_13014067_14787606_14787697.jpg
 
M

m123

Guest
razumijem ja sve što ti govoriš, ali nisam ni ja mislio da mi odma trebamo proizvotiti hiljade tona i zgrtati pare, ali je problem što mi nemamo budućnost u proširivanju, i da krenem sa ovakvom sušarom, sa njom treba raditi i zaraditi malo veću pa veću... pretpostavljam da nam je svima cilj proširivanje proizvodnje u svim smjerovima, e tu smo daleko od svih, kod nas to ide puževim korakom, ne kažem da nema napretka ali jako sporo.

usput. da li je ovo tvoja sušara ili si pokupio slike negdje na netu? jako mi se sviđa, pogotovo što mi ne djeluje skupa, gdje se može nabaviti ovakva spravica ?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
svi smo čuli za veliku sušaru u vrpolje da se svi udružimo nebi mogli da ju iskoristimo ali ava na slici je zbilja zgodna sušara za manje potrebe. Dajte pišite gdje,pošto itd da vidimo kako bi to izgledalo.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
usput. da li je ovo tvoja sušara ili si pokupio slike negdje na netu? jako mi se sviđa, pogotovo što mi ne djeluje skupa, gdje se može nabaviti ovakva spravica ?

mislim da je ova baš i skupa,
 
M

m123

Guest
a meni baš djeluje da je jednostavna, čak sam pomislio da je to neki ručni rad :)
ima li je iko od vas, ja definitivno moram kupovati ili praviti malo veću sušaru, pošto se moji bave gljivama pa i to se stalno suši kad je sezona, a imam onu malu kućnu, ne može stati ni dvije kile voća na nju.
ovako nešto bi mi bilo jako praktično, djeluje da može dosta stati, a stavim je u podrum i udri :)
 
L

lezvjeran

Guest
da li zna netko koliko se kreće cijena usluge sušenja voća, npr. jabuka, sljiva ili slično
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ima li tko kakvu sušaru za voće za prodaju?Volio bi da je većih dimenzija tj. kapaciteta pa ako tko zna nek javi!Unaprijed zahvaljujem!
 

Najnoviji postovi

Na vrh