• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, sada bi trebala jedna dobra kiša, jer grah odbaci cvjetove ako nema kiše, tek u četvrtak je moguća kiša, za sada po nekakvim dugoročnim prognozama
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja ću najvjerojatnije u nedjelju navodniti jednu parcelu s grahom,u istom je stadiju kao i tvoj...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Oko 70 kg , sjetva je bila 05.05 a grah je zeleni...sadito sa Olt psk na razmak 70 cm a plocice od 72 otvora na najgusce...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
znači da si posijao na oko 3cm, dobro izgleda, puno bolji je grah nego prošle godine, koja je bila najlošija koju pamtim za grah

ja sam probao sa tim pločama, pa mi nije hvatao svako zrno, i kupio druge ploče, al sam i posijao rjeđe nego ti
 

ZENO

Novi član
Tu od
14 Lip 2015
Poruka
1
Imam u posjedu 5 duluma zemlje mislio sam da posadim grah sta mislite da li je isplativo i moguce na tolikoj povrsini

lijepo nema sta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Šta koristite za suzbijanje ambrozije meduredno sam je mehanicki unistio ali je ostala u redovima uz grah kako je se rijesiti s cime bi se moglo pospricati grah je neki vec u cvatu , ili je to stanga za ovu godinu ?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Još malo i mahunice za branje..

 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
60 dana za suhi a 40 dana za mladi.
 

Prilozi

  • karenca fusilade.jpg
    karenca fusilade.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 91

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,628
@ bhorv, tvoj je prijevod vrrrlo slobodnog tipa...i koja je logika da je za suhi grah karenca 60 dana, a za mladi 40 dana?

...grah je grah, kakve veze ima mokri ili suhi...
inače se nebi štel mješati...:(giggle):
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Prijatelju slobodno se ti mješaj..nitko nije dovoljno pametan, zato postoji netko tko zna više, pa vidiš koliko savjetnika,pomočnika,zamjenika imaju naši političari. a naročito oni ...pipl mast trast.....
Za suhi grah ide doza 1,67 do 3,33 l/ha, a za zeleni iliti mladi grah ide doza 0,83 do 1,67 l/ha, pa sad nek netko logikom zaključi zašto je 60 ili 40 dana karenca, i dali je grah-grah.
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Neznam što ti to znači za "zimu", ako misliš na mladi grah nije kasno, dok za suhi je kasno ali sve zavisi od vremenskih uvjeta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh