• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

ivica1946

Novi član
Tu od
11 Sij 2018
Poruka
24
Molim Vas odgovor na pitanje.

Kada berete grah. Pitam za površine koje nisu dostatne za neke veće strojeve.

Hvala na pomoći.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ujutro kada je rosa, da mahune ne pucaju. Naravno one moraju sazriti i posušit se na stabljici u rastu. Tako ubrane mahune prosušiti na nekoj ceradi na suncu i zatim ih možeš nogom izgazit te sva zrna poispadaju van.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Ja sam svoj trešnjevac pola pobrao, a pola još imam. Mlatim ga na dreš, ide dobro ali me ovih dana kiša malo zaustavila. Imam ga oko 1,2ha, za sada oko 350 kg, nek sve skupa bude 600, ja zadovoljan

4hebo4.jpg


2qtzntk.jpg
fz3mfr.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Nije neki prinos ako je tako kako kazes..
Ova godina je bila dobra za grah, jedna od boljih bar za mene....imam najveci prinos otkada sijem grah.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav, Brle
Daj mi reci kako rješavaš žižak kad imaš veliki prinos smrzavanjem ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Sada trenutno samo cistim,pakiram i prodajem,ne stignem smrzavati ga u frizideru.
Kad prodaja malo splasne dode jesen,zima onda ga smrzavam ,prosusim i to je to.
Obicno nemam problema s zizkom.
Uglavnom tko mi kupuje prvi put preporucim mu kako da ga skladisti a stare musterije uglavnom znaju.
Sto se tice kemije imaju neke tablete koje se ubace u bure,hermeticki zatvoriti bure i za tjedan dana sve crkne.
Ja ih ne koristim mislim da su i u HR zabranjene.
Uglavnom nemam tolike kolicine da ne stignem to odraditi ekoloski.
Frizider treba 4-6 dana da si siguran.
Zizak dode kad recimo imas kukuruz,jecam,psenicu u blizini, jer tamo ga obicno ima i prede u grah.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Mislio sam da si nešto iskemijo kakav veliki zamrzivač ili tako nešto, da malo me hebe pir imam pir u blizini i morat ču ga riješiti brzo ja sam još na zamrzivačima tkz škrinja na 3 dana onda van sušenje pa pakiranje...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ide to polako jer je kod mene je sve maloprodaja tako da imam vremena cistiti i ako treba smrzavati.
Ne radim na veliko jer ovako postizem najbolju cijenu nevidim se u proizvodnji graha na nekim vecim povrsinama.
 

Samkoh

Novi član
Tu od
15 Ruj 2017
Poruka
13
Pozdrav. Vršili smo svaki dan koliko smo pobrali ali prikolicu završimo za nekih 1-1.5 sat nekih 500 kg graha za maximalno 2 sata. To je neka orijentacija. I vršeno je odmah iz prikolice bez sušenje znači koliko pokupite u jutro do podne poslije podne ovrsite i to je to.

Bilo ga je nekih 3.5 tone.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh