• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

bosserb

Član
Tu od
13 Stu 2014
Poruka
56
Bil bi pravi posel da je mreža biorazgradiva pa da nakon pobiranja bažulja može sve u kompostanu. Ovak je mešung plastike s biorazgradivim. :(
Skupim na hrpu pa zapalio sve skupa.....od velike hrpe plastike i cimet ostane zgusnuta masa koju pokupim u jednu vreću za smeće
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,545
a ne, ja recikliram mrežu...pokupim i odvezem u šumu (naravno svoju!)...a preko zime, do 4 mjeseca druge godine grah ili krastavci potpuno strunu...izvučem mrežu, operem u hamperu vode, i spremna je za novu sezonu....
ako je i bacim, bacim je u žutu kantu, jer sam ekološki osviješten, i nema je potrebe paliti!
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Skupim na hrpu pa zapalio sve skupa.....od velike hrpe plastike i cimet ostane zgusnuta masa koju pokupim u jednu vreću za smeće
Najjednostavnije....
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
293
Prvo biostimulator pa prokultivirati. Ako se trgne od toga na bolje idi bakrom protiv bolesti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bosserb

Član
Tu od
13 Stu 2014
Poruka
56
Savjetodavne službe kažu da Ridomil nema dozvolu u grahu.Sa bakrom ne možeš promašiti.Sa slike se da zaključiti negativan uticaj herbicida zbog prekomerne kiše.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,872
Ovaj je zaštićen Ridomilom dodan je i Bioalgen x2, a protiv korova Proman+pedimetalin!
Dovoljno gnojiva samo malo lošije posijan.



@CAPO ZG
Ja bi jedan dio presijao a drugi dio ostavi pa češ vidjet kaj bu s njega.
 

Prilozi

  • 20220611_113249.jpg
    20220611_113249.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 26

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Hvala na savjetima na drugim parcelama sam ogrnuo grah , + zastita i biostimulator i super a tako ću probati i ovaj s tim da sam u minusu kaj ga nisam odigrao od zemlje zagrnuo lakše bi voda osla...
 

iivansi2

Novi član
Tu od
15 Lip 2022
Poruka
8
Pozdrav,

zanima me nešt mi napada grah al nemam sliku zasad, uslikam sutra pa cu ovdje komentirat ponovo.al i zanima me kako dobijete tako čistu njivu bez korova. npr ovo je drugo kopanje vec, prvo smo odradili prije 4 tjedna. sad ovo drugo kopanje je dosta teže nego prvo ambrozija je dosta veca... kao da nismo ni kopali cc.
slika je slikana prije 2 dana, nije mi jasno baš je lijep grah bio a danas cijela njiva vidi se da žute/smeđe listovi kao da sazrijeva vec a još uvijek cvate i formira mahune.
1655322403730.jpeg
 

bosserb

Član
Tu od
13 Stu 2014
Poruka
56
Ako mene pitaš ja sam prije nicanja tretirao sa Čelendžom ....odlično je odradio posao.Tek po neku ambroziju da je propustio_Odlično suzbija muhar i koštan.Sijerak sam tretirao sa Kletoxom nakon nicanja....satjerao ga u zemlju,tako da.....motika ti nije neko riješenje 😄
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja koristim deherban protiv ambrozije ali po zobi. neznam kako bi djelovao po pažuljima.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,545
deharban u grahu ti nije pametno rješenje...obzirom da je grah njemu jedan običan širokolisni korov... 🤭
 

iivansi2

Novi član
Tu od
15 Lip 2022
Poruka
8
Evo slike jel može mi tko reći što je grahu i jel postoji kakvo sredstvo da se spasi njiva -.- ?
1655471728844.png 1655471784515.png 1655471925081.png
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ista stvar se i kod mene dogada sa grahom, jednostavno se susi i propada.
Veli mi kolega da ga zdere crveni pauk i da ga poprskam Vertimecom.
To sam upravo i napravil.
Sad je u full cvatu, jel bi ga mogel poprskati jos sa Signumom protiv bolesti sad?
 
Na vrh