• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
može biti nekroza, ali to se vidi po stabljici kad ju čupne...ovo je meni se čini ipak plamenjača...
očekujte kroz par dana i ostale gluposti po grahu, previše kiše mu je palo...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ista stvar se i kod mene dogada sa grahom, jednostavno se susi i propada.
Veli mi kolega da ga zdere crveni pauk i da ga poprskam Vertimecom.
To sam upravo i napravil.
Sad je u full cvatu, jel bi ga mogel poprskati jos sa Signumom protiv bolesti sad?
Može i ridomil golf mz 68
On je sistemik a stvara i zastitu na listovima koji još nisu onoliko.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kiša pada svaka dva-tri dana, nema potrebe...doduše, pada i u komadima leda, ali nije bilo pre strašno... :oops:
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Kao da živimo na dva različita kontinenta. Kod nas ukupno zadnjih 3-4 mjeseci 30ak litara (što mi je drago), a najviše dnevne temperature mjesec dana ne idu ispod 35° (što mi nije drago).

Grah mahunar neki beru, no sumnjam da će oni koji su sijali zadnjih mjesec dana ikako jer javlja još veće vrućine za tjedan dana.
Zanimljivo je da je krumpir nikad gori u mom kraju, džabe navodnjavanje koje imaju svi, bilo KPK ili sistem kiše. A startao je savršeno, nijedan mraz ga nije hvatao za onaj sađen u ožujku ili poslije što ne pamtim odavno...

Dinji i lubenici je sušno i vruće vrijeme u svibnju i lipnju došlo savršeno, urod kod sviju vrhunski, kvaliteta nikad bolja. Cijena i potražnja i ne baš. ;)
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav,
Što mislite bi bilo dobro predvečer danas pošpricati s bio stimulatorom poly-amin da izdrži ovaj toplotni val....


Upravo ga zalio s bio stimulatorom mislim da će mu pasati...🙂
 

Prilozi

  • 20220618_183254.jpg
    20220618_183254.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 33
  • 20220619_150032.jpg
    20220619_150032.jpg
    59.9 KB · Pregleda: 34
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sempeter

Novi član
Tu od
22 Lis 2021
Poruka
4
sa cim je najbolje spricati ovaj uskolisni korov?
 

Prilozi

  • 20220629_184900.jpeg
    20220629_184900.jpeg
    197.6 KB · Pregleda: 29

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Nejednako zrijanje,lošija oplodnja,malo mahuna po biljci,neke i nemaju mahune nego su sada dobile cvijetove.....uglavnom ni približno ranijim godinama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh