• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šverc-komerc

M

metju

Guest
da malo dignem temu iz pepela-FISKALIZACIJA

daklem ovo je nešto što bi nam moglo pomoći da malo otresemo pokojeg švercera s tržnica,ako uopće...

nego zanima me da li uopće postoji neka služba koja bi na prijavu(kao inspektori) izašla na teren i utvrdila da li je netko ko prodaje robu na placu švercer,ili proizvođač,a onda na poreznu itd

ima par starih babuskara koje mi na placu paraju živce,kradu mušterije,pričaju im kak ja sve špricam,a one imaju nešpricanu robu,jer "okapaju kak se to nekad delalo" itd,uglavnom ljudi koji rade na tržnicama znaju o čemu govorim

uglavnom htio bih jednu od takvih skinut s k_____ za primjer ostalima gadno mi se zamjerila,a dojde na plac samo da se dobro napije,zarada od šveca joj ionak ode na pelin i gemište,tak da bi s tim kaj bi ju maknul s placa napravil i dobro djelo,a ostale bi onda bile kuš,jer bi znale kaj ih čeka ak me krivo pogledaju:icon_axe:

zanima me jel ko odradio nešto slično,ili je to samo utopija

ideje?

savjeti?
dal se baba zove janica???
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
nije janica,neću o imenima

doduše,poznaval sam samo jednu Janicu,ali ona ne prodaje već desetak godina,i ona je švercala,ali je bila jako fina ženska

mene smetaju one bezobrazne i bahate,ja sam za to da svatko ko je u potrebi zaradi,bolje nego da krade ili prosi,ali brate mili ima kretenuša kojima tamo nije mjesto i zbog kojih je plac na lošem glasu

evo na primjer ova kaj su je snimali za europsku razglednicu-nemam protiv Snježane baš ništa,niti mi smeta,niti mi je konkurencija ,ali ne kužim kaj se gura među proizvođače,i bezočno laže ljude
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
malo da i ja upadnem...
čitam ovu temu i najviše su me se dojmile te silne inspekcije koje dolaze,i kontroliraju proizvodnju. kod mene toga nema. bavimo se proizvodnjom presadnica 40-ak vrsta povrca i cvijeca na oko 700 kvadrata plastenika,i nesto na otvorenom,proizvodimo vece kolicine krumpira,kupusa,paprike,graha... sve u svemu mali milijun proizvoda. sve se to prodaje na trznicama u Koprivnici,Vrbovcu,Čakovcu,Sesvetama,Klanjcu,Samoboru,na Zelenoj,Žitnjaku... istina da tih papira i dozvola koje treba imati ima sva sila,ali sve smo to na vrijeme ishodili,i nikakvih drugih posebnih kontrola i inspekcija nema. redoviti fitopatoloski pregled,i prosle godine jedna kontrola na poljima (da li je to kaj je bilo prijavljeno za poticaj uistinu i posađeno,odabrani smo bili slučajno),i to je to. na trznicama također ništa posebno. treba imati istaknutu ploču s osnovnim podatcima o proizvođaču,i tu i tamo se stavi koja deklaracija (naziv robe,godina proizvodnje,klasa,ime proizvođača i država proizvodnje). također su se inspektori pokazali kao dosta korektni i nadasve podmitljivi. možda to ima veze kaj nismo u sustavu PDV-a,ili jednostavno imamo sreče?
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
istina,inspektora ni od korova,vjerovatno iz razloga koje si naveo,a ja ni ne tražim poticaj,pa nemam ni s tim peripetije

inače ratari kod nas su dosta posječeni zadnjih par godina od njih,čak mi je kum zaradio i neku kaznu jer je nekaj muljal,sad 3 godine nema pravo tražiti poticaj,a i neka globica je pala

moja politika je držati se ispod njihovog radara,koliko god mogu,bojim se samo da nam ne smanje granicu za sustav pdv-a na 5000 eura kak se govorka...


ali,ja se nadam da će konačnim ulaskom u eu prestati konstantni pritisci i silovanje ovo malo poljoprivrede kaj će opstati
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
tu i tamo se stavi koja deklaracija (naziv robe,godina proizvodnje,klasa,ime proizvođača i država proizvodnje)

Došla inspektorica lani i cijelu tržnicu prekontrolirala. Svaki ama baš svaki proizvod mora imati deklaraciju. I to ne napisano bilo kako nego mora gore biti i poštanski broj a zemlja porijekla mora pisati dva puta, u adresi proizvođaća i pod stavkom "zemlja porijekla". Ja na cvijeću nisam imao na svakoj tegli posebno i rekla je da imam do sutra vremena da zaljepim deklaracije u protivnom sljedi kazna. :(wait): Poslje toga je bila još nekoliko puta a i ove godine sam je vidio da je došla bacit oko. Deklaracije nisam imao ali je bila subota pa je to van njezinog radnog vremena :(mm):
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
:mur::mur::mur:Odredbe Pravilnika o deklariranju ne odnose se na izravnu prodaju seljačkih proizvoda krajnjim potrošačima,Prema tom Pravilniku, krajnji potrošač fizička je osoba koja kupuje hranu za udovoljavanje vlastitim potrebama, a ne rabi je ni u jednoj fazi poslovanja s hranom. To praktično znači da uizravnoj prodaji ne postoji zakonska obveza deklariranja proizvoda.
Eto tako je bar meni rečeno
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
:mur::mur::mur:Odredbe Pravilnika o deklariranju ne odnose se na
izravnu prodaju seljačkih proizvoda krajnjim potrošačima,Prema tom Pravilniku, krajnji potrošač fizička je osoba koja kupuje hranu za udovoljavanje vlastitim potrebama, a ne rabi je ni u jednoj fazi poslovanja s hranom. To praktično znači da uizravnoj prodaji ne postoji zakonska obveza deklariranja proizvoda.
Eto tako je bar meni rečeno

Ajd dokaži to inspektoru:(punch):
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
To su ti inspektori i stručnjaci koji ne znaju što rade, posao su dobili preko veze naravno, a ni sa zakonom nisu upoznati ... Oni mene pretražuju, a cigare ispod klupe ne traže naravno jer su to njihovi ili kolega radi s njim.

Koliko sam ja ljudi susreo na dobrim pozicijama, a da ne znaju zbrojit 2+2, žalosno jako žalosno!

Što bi pervan rekao: glava ko bundeva, a mozak ko lješnjak.
 
Posljednje uređivanje:

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
meni se prije 7-8godina desilo da je inspektor došel ženi i zapel za cijenu špinata

ona je zbog mušterije prije dok je grabila i vagala špinat,maknula cedulju s cijenom,on uleti iznenada i napadne ju gdje je cijena,"evo,tu je" veli ona,ma kakvi,vi varate ljude,skrivate cijene,bla bla,ili platite kaznu 300 kn odma ili ide prijava

veli ona -piši,nedam ti lovu,jer sam u pravu
ja posle otišel sucu opisal točno kak je bilo,i sudac mi sa smješkom isto to izrecitiral u zapisnik i nikom ništa -"službeno" sam upozoren da tko prodaje mora imati istaknutu cijenu,i to je to

naknadno smo saznali da ekipa dobro pozna dotičnog inspektora,štoviše zovu ga "300kuna"

operira među švercerima-isprepada ih i uzme 300kn,ovaj put je malo zalutal

uglavnom,polupismeni kreten,mučil se sa zapisnikom sat i pol,več mu je žena htjela sama ispunit,samo da ju više ostavi na miru:mad::
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Došla inspektorica lani i cijelu tržnicu prekontrolirala. Svaki ama baš svaki proizvod mora imati deklaraciju. I to ne napisano bilo kako nego mora gore biti i poštanski broj a zemlja porijekla mora pisati dva puta, u adresi proizvođaća i pod stavkom "zemlja porijekla". Ja na cvijeću nisam imao na svakoj tegli posebno i rekla je da imam do sutra vremena da zaljepim deklaracije u protivnom sljedi kazna. :(wait): Poslje toga je bila još nekoliko puta a i ove godine sam je vidio da je došla bacit oko. Deklaracije nisam imao ali je bila subota pa je to van njezinog radnog vremena :(mm):

Ništa od toga,to je krivo tumačenje zakona...
To ne vrijedi za nas proizvođače,koji prodajemo svoj proizvod...
Zašto bi ja pisao zemlju porijekla,te ime i adresu proizvođača,kad je to moj proizvod...?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Ništa od toga,to je krivo tumačenje zakona...
To ne vrijedi za nas proizvođače,koji prodajemo svoj proizvod...
Zašto bi ja pisao zemlju porijekla,te ime i adresu proizvođača,kad je to moj proizvod...?

a moja majka završila na sudu jer nije imala na vrećici s grahom naljepljenu deklaraciju...:mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh