• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
777
ili stavljaj sano protamino premium u preporucenom postotku pa izbaci sojinu sacmu ili izbaci sano i uz sojinu sacmu dodaj nekog premiksa u preporucenom postotku, cca 2-3 %.
Ako ih hranis samo za sebe izbaci to sve i rokaj im to svojih zitarica sto imas s time da im jecam daji u sto vecem postotku. Jos ako imas lucerne pa im kositi iako moze i suha.
Jos buca ili tikvi ako imas, to ti bude meso za prste polizati.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Ovo što ti kaže Marko1986, to ti je definitivno točno, ja radim tako, u biti nikakve koncetrate niti ne stavljam niti soju.Lucerna i ječam daju najbolju kvalitetu mesa.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Samo sto Sano treba da ide 20-25 posto a ne 5
Ni netreba im postotak koji piše ako su svinje zdrave, a vidi se po slici da jesu. Svojima radim sa upola manjim postotkom i nemam problema da neće jesti ili da ne napreduju.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Lucerna i ječam su zakon za zdravu prehranu svinja. Uz to još tikvice, buče, jabuke, krastavci i dnevno svega 2 litre šrota (kuruza, pšenica, soja dok su mali, brašno od bučinih košic). Ječam sam prestal sijati od kad doma pečem kruh (pšenicu zamijenim za brašno), ali bum se vjerojatno ponovno vrnul na njega.
Obično kupim po 30-35 kg krajem ožujka ili početkom travnja i do početka prosinca su po 200+ kg.
Uz jaču prehranu bi mogli nabrati i više, ali nemam potrebe.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Receptura nam je jako slična gotovo pa ista, nama isto znaju bit čak i do 230kg,al nema potrebe čak mi najviše odgovara kad su između 160 - 180 kg
 
E

Ex član 8731

Guest
Ma ovi. Moji dnevno jedu oko 35kila hrane, imam Onu hranilicu big dutchman s vodom, kvasi si po zelji njuskom na dudu, stane u nju 50kila ne moze bit dan i pol na njih 6 😂
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Imam problem, krmača se oprasila prije 15ak dana, otad nije ništa pojela. Vode pije puno, veterinar je dva puta klistirao (ne vrši nuždu) i opet ništa. Davao sam joj jaja, mlijeko, gorku sol, kojekakve trave i ništa. Savjeti?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Bio sam joj kupovao ribe u konzervi, al đaba...uopće ne želi zinuti
Probao sam joj maloprije na silu jaje dati, al ni da čuje
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Sirove srdelice ili inćune ,može i smrznuto samo treba lagano odmrznuti ,ako i njih neće ne piše joj se dobro.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Daj joj čistog premixa. Ja hranim sa sanom pa joj dam čistog premiuma ili čak pigi.koji je za odojke. Ne.puno ali od jedne kile.joj nebu ništa.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Treba joj jaka hrana. Dok god ne vežu nuždu, da tako kažem, nebu sreće. Čistog Supera ili nečeg takvog joj treba da joj pokrene probavu.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Imam problem sa ugibanjem prasadi, nakon 3-4 dana krmača je ostala bez mlijeka i onda su mi dva uginula, dalu su joj razne injekcije i nešto je malo kao došlo ali su mi danas još 4 uginula. Pokušao sam im dati i onu mliječnu smjesu i mlijeko kravlje, što učiniti, ima tko kakav savjet? Teško mi je sve to skupa gledati majku kako se plače cijeli dan a ja im ne mogu pomoći?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Gle ovih dana se puno ljudi žali na krepavanje prasaca, događalo se i kod mene...

Kupili smo im smjesu mliječnu i na silu im moraš davati to...i nek im veterinar da vitamine
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Dali smo im vitamine, ali mi nije jasno da sad nakon 10 dana ona nema mlijeka i ovi samo krepavaju. Pokušavamo nekak ih na silu malo nahraniti, da mi bar ovi 4 ostanu.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Moji su počeli krepavat nakon mjesec dana, pravo veliki već bili...

Mi im naspemo mlijeko u posudu pa im "uguraš" usta u mlijeko dok se ne nauči sam
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Mi smo im probali kiselo mlijeko, jer je tako rekao veterinar da nije dobro davati svježe. Jednostavno ne znam što reći, ovo mi je treća krmača ove godine koja je jedina imala potomstvo, ostale dvije su u škrinji. Radiš cijele godine i sad na kraju budem morao kupiti svinje jer ne budem imao za sebe. Ako ima tko mjenjao bih kukuruz za svinje, ionako ga nemam kamo staviti više a izgleda da mi ni neće trebati puno. Onda se svi čude kaj ljudi ništa ne rade, pa ovi koji ništa ne ulažu i niš ne rade imaju više nego ja koji se mučim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh