• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Pokušaj navlažiti hranu. Suha hrana im zaštopa nosnice i onda kašlju ili kišu. Uzrok kašlja može biti i plućni vlasac. Cijepite sa ivermektinom. Od tog cjepiva im ne može biti ništa loše. Samo pripazite na dozvoljenu dozu. 1 ml na 33 kg
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Ja isto sumnjam na vlasca. Ak niste davali, dajte im dehelman.. on bi trebao rijesiti i plucne nametnike.
Jesu do sad slabo napredovali?

Dado, gdje nabavljate ivermektin?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Gdje drugdje nego Bosna. Nemaš izbora. Dok se još moglo. Sad je to problem a veterinari nemaju baš volju obilaziti i cijepiti sa takvim stvarima. Još pogotovo sad kad je liječenje životinja besplatno.
Sad su to već malo veće gice pa neznam koliko bi bio problem staviti im kapi za nos za ljude. Treba par puta nasuti. To im isto može pomoći.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
To sam si i mislil da je Bosna u pitanju.
Toga je uvijek bilo dok smo drzali krmace, sad ih godinama nema pa nema ni ivermektkna. Kupujem odojke, al opet nekad bi ih bilo dobro s tim cijepiti.
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Sto je najzanimljivija stvar, jedu kao nehumani...i okej napreduju, naravno ne onako kako bi to inace bilo
Ali cim ih pogledas vidis im po ocima da su bolesni..da nesto nije uredu s njima, cijepljeni su 3 ili 4 puta već...kad im dajem prah( ne mogu se sada sjetit tocnog naziva) bude im dosta bolje i sad ne znam ni sam koliko je tu veterinar upravu s tim da tu jednostavno nema vise pomoci
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Navlaži im hranu za prvu ruku pa ćeš nakon par dana vidjeti oče li biti šta bolje.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
S čim rešavate šugu kod svinja? došel mi susjed s nerastom jer moj još nije skakal, i svinje se od tad češu... nikada u 15 godina kolko se bavim svinjogojstvom nisam imal šugu u svinjcu, kupil sam sebacil u veterinarskoj ali niš ne pomaže, već sam triput šprical i svinje i prostor, 3 dana bude dobro i opet se počnu česat... jel ima kaj bolje?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Fila55, ak dobro jedu i napreduju, nemas neke velike brige. Sad su bas tezine, ni v rit ni mimo, probaj ih dobizi do 120 kg pa se budu valjda prodali. Iako je i to.nasem svinjogojstvu veliki upitnik.
Borna, probaj ih namazati s naftom ili benzinom. Trebale bi licinke pokrepati.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ako je šuga ivermektinom. Ako su uši onda najbolje otići veterinaru. Ili sa biokilom. Insekticid na bazi vode. Nije skup a ubija uši.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Prasci grizu jedni drugima repove, postali su nemogući, toliko da im otpadaju repovi. Špricao sam ih naftom...stavio lanac...ništa.

Savjeti?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ako imaš mjesta prebaci ih u drugi boks. Cijepi da AD3 vitaminima. A često pomogne i šiba onom koji napada. Ako možeš nabavi Alunic sprej za rane.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Počeo sam sa prebacivanjem...dva komada prebacio al oni i dalje deru haha..

Hvala Dado na savjetu budem potražio sprej i vitamine
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ona crna cijev za vodu dušu dala za takve stvari. Onog koji napada po gubici. Nevolim tući životinje ali ponekad se nema izbora. Ove zime jedan najmršaviji počeo gristi repove drugima. Terapija sa crijevom i nakon dva dana mir. Sad bolje i jede 🤣
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Nešto im fali u hrani čim se grizu,kod nas samo malo smanji soju u smjesi i odmah navale jedni na druge.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Zato sam rekao da cijepi sa vitaminima mada nije sigurno da bude pomoglo. Nisu sve svinje iste isto kao šta nisu ni ljudi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh