• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
48
Pozz ljudi mogu ode iskusne pitat posto namjeravam uzgajat prasce za kucnu potrebu nebih isao cise od dva prasca.Te sad gledam gdje cu im boks napravit.Zanima me da uzmem male prasce te ih ugojim.Posto mi je to sve nepoznanica i posto sam u tom smjeru amater.Sad kad mi ih je najbolje uzet za uzgoj i do kada ih uzgajat do klanja.Te sto je najbolje za njih sijat za hranu da ne kupujem u ducanu hranu za njih kad imam zemlje dovoljno.Hvala na svakom odgovoru.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,739
Zavisi kakav imaš prostor za boks. Najbolje ti je dimenzija nekih 5 m2 i ako možeš postaviti pojilice za vodu. Odojci se obično kupuju početkom proljeća i do Sv. Kate mogu narasti do 200 kg. Za hranu kukuruz i ječam ili tritikal s tim da miješaš pola kukuruz pola žito i nešto malo superkoncentrata kako bi bolje jeli i po mogućnosti puno trave.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,837
Travu kaj pokosiš, otpad s vrta....prije ljudi kosali buče svinjama, ja im bacil cijelu u komadu, nek se malo igraju
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,739
Ako ti uspijeva dobro djetelina onda nju ako ne onda bilo koja nešpricana trava i kao što je kolega prije rekao bundeve ili tikve a kliko znam one po Dalmaciji rastu kao lude. Za dvije ili tri svinje desetak kućica tikava je posve dosta. Ja imam nekakve okrugle koje narastu i preko 20 kg. Za jednu svinju u obroku dosta je kila ili dvije takve bundeve.
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
48
Djetelina mislim dobro raste jer ju i susid kosi.Bundeve sam sadio ove god za provu i super su rastu i budu ogromne.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh