• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Slama, pod odojke ce ici resetkasti pod.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

Jel mi mozete dati savjete od koga uzimati smjesu za odojke, tovljenike..??

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Beton je dosta rizičan za svinje,bio sam na dosta kolinja ove godine i primjetio sam da je dosta svinja obolilo na papke od betona osobito krmače!
Trebalo bi nač nekako rješenje za to!
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
To se i meni desavalo s krmacama za rasplod, i sad mi jedna sepa na zadnju desnu nogu i ima bolestan papak? jel ima neka opcija a da nije promjena poda? isto imam sve betonske podove
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Bilo bi dobro kad bi ju mogao pustit van pa bi se papak vjerovatno zalječio?
Ja razmišljam da u svinjcu na pod posložim ciglu a fuge zalijem betonom,vjerovatno bi bilo bolje nego beton?
Prije su stari ljudi radili take podove i koliko znam nisu imali taki problema sa papcima?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Matozdenjaci, ja sam miješal mljevenu ciglu, cement i vlakna umjesto armature.
Jako dobra varijanta jer pod nije hladan i nije tvrd kao beton a opet je čvrst.
Možda da razmisliš o toj varijanti.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Ovaj mjesec su konačno bila odlična prašenja. U 11. i 12. mjesecu je bila koma jer smo imali problema sa mokotoksinima u kukuruzu, 50% krmača nisu ostale bređe.
 

Prilozi

  • DSC_0068 (Large).jpg
    DSC_0068 (Large).jpg
    46.3 KB · Pregleda: 187
  • DSC_0069 (Large).jpg
    DSC_0069 (Large).jpg
    37.3 KB · Pregleda: 197
  • DSC_0070 (Large).jpg
    DSC_0070 (Large).jpg
    40.3 KB · Pregleda: 176
  • DSC_0071 (Large).jpg
    DSC_0071 (Large).jpg
    39.4 KB · Pregleda: 306

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Super!!
Prostor i prasilište je za svaku pohvalu!
Koliko sam uspio prebrojat ima ih 14 od 1.krmače?:icon_pidu:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Bilo je 15 prašenja , ostalo je 192 kom živih . Tak dobar prosjek, 12,8 kom po krmači već dugo nije bil. Valjda im ova južina odgovara :(giggle):
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
jedno pitanje: koji su nagibi kanala ispod rešetaka ako se može negdje na webu naći nacrt za farmu
nikako ne kuzim kako izgleda pod ispod rešetke i kako se to ispire
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Ti kanali se izvode bez nagiba. Na kraju kanala postavis cijev za odvodnju i stavis betonski čep. Kad se kanal napuni dignes čep.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Ovaj mjesec su konačno bila odlična prašenja. U 11. i 12. mjesecu je bila koma jer smo imali problema sa mokotoksinima u kukuruzu, 50% krmača nisu ostale bređe.

Adonis , nije mi jasno kako tak ozbiljan proizvođač svinja da si si dopustio da te takve stvari zadese, pa što ne stavljaš mikofixator?

Evo mi prošle godine gotovo da nismo imali problema sa bređošču krmača , sve se normalno tjeralo ,pripuštalo i 90% je ostalo odmah bređe i normalno oprasilo, kao da mikotoksina i nema eto tako je kod mene bilo .

E sad ja neznam , dali si ti imao tako gadnu kuruzu jako zaraženu?

Ja jesam imao baš da se vidlo takve kuruze ali to sam odmah otpelao k otkupljivaču niti nisam sušio takvu kukuruzu , syngenta i pioner su bili pljesnivi dosta.

A kws se pokazal jako jako dobar u takvim godinama , na oko se nije vidjela pljesnivost , e sad imao je sigurno mikotoksina , ali izgleda da ne puno kao što bi to bio slučaj kod drugih kuča.

Sve kukuruz sušen doma na 12% vlage
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mikofixatori nemogu neutralizirat mikotoksine iz hrane koju životinja jede a njegovo djelovanje je simbolično!
Ja sam ga koristio još dok sam imo starog kukuruza pa sam imo problema sa krmačama i nazimicama!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Prošle godine je bilo velikih problema sa krmačama, a neki kažu i sa kravama da ostanu bređe. U onim velikim vrućinama i sparinama dosta njih nije ostajalo bređe. Tako mi je bilo i samom. Sve što sam pripuštao na 35 celzija i više nije ostajalo bređe ili je u prva tri tjedna pobacilo.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Mi koristimo mikofixator vec 15 godina, od kad se ozbiljnije bavimo proizvodnjom.
Mikotoksina ima svugdje , uvjek umjesavamo njega i kao sto rekog u godini kao sto je bila ona pljesniva nismo imali nekih problema, a pogotovo nema dok su zdrave godine.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Adonis , nije mi jasno kako tak ozbiljan proizvođač svinja da si si dopustio da te takve stvari zadese, pa što ne stavljaš mikofixator?

Kukuruz nije bil zarazen na polju. Ja i onak berem tri do 4 tjedna ranije nego berba kukuruza pocinje jer trebam vlazni kukuruz za skladistenje do 30% vlage. S obzirom da smo prosle godine brali zadnjih 10-ak ha vrlo vlazni kukuruz ( i do 38% vlage ) dogodilo se to da se taj vlazni kukuruz primio za stijenke silosa i tu se onda pokvario. Sa tim kukuruzom sam hranio dobrih dva mjeseca i zaje..o si 4 ture pripusta. Ali dobro, svaka skola kosta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh