• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svjetla kontrolne ploče

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pretpostavljam da je to induktivni 12/24V senzor.
Pitanje je jel' PNP ili NPN?
I kakav mu je navoj, M12x1 ili koji drugi?
Jel uronjen u ulje ili ga samo zapljuskuje?
Jel isti takav i za mjerenje brzine kardana?

Pretpostavljam da bi se dal zamijeniti sa standardnim industrijskim, koji je vjerojatno pouzdaniji i jeftiniji.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Uronjen je u ulje to je sigurno sigurno je da ne vrijedi 1000+ kuna
70cd4193fa80aac1c2d39f313bbc1194.jpg
23eb8810c853d1c645905e3c66a747c4.jpg
379e309e25485b16097a251bb9933960.jpg
10c5026105a55ca22d1b00b1dfa988c1.jpg


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ovo su ti lijepe slike na kojima se vidi osnova problema. Na ulazu žica u senzor je potrgani bužir i s vremenom se prekinu žice (žica) i onda senzor "radi" na sreću, ko u astrologiji kakav ti je položaj zvijezda. Tako je i tu, ako su licne u spoji radi, ako ne onda ide M10.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Nije to izolacija to sam ja izolirkom izolirao te žice e sad jedno pitanje dali se može taj "čep" skinuti da se dođe do spoja žica i senzora?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Maiky, žice su napravljene od nekakvih svijetlih licni, ne izgledaju ko bakrene, brat autoelektričar mi je rekao da bi se bakrene još prije prekinuke od cimanja.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ali taj senzor se neda rastaviti koliko ja vidim jedino brusilicom!

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Maiky, žice su napravljene od nekakvih svijetlih licni, ne izgledaju ko bakrene, brat autoelektričar mi je rekao da bi se bakrene još prije prekinuke od cimanja.
To ti je pokositreni bakar, da se izbjegne oksidacija kad se izolacija ošteti.

Ništa mi odgovorili koji je navoj?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Za navoj neznam nisam još skida a meni nitko nije odgovorio kako doći do spoja žice i senzora koliko ja vidim to je nekako uprešano ili sl.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Navoj je M18, Maiky, uzmeš nekakvo šilo, i lagano gurneš ispod čepa gdje izlaze žice iz senzora. Senzor ima rub na kojem se drži taj čep. Prava izolacija je ispod, zalijano je smolom koju možeš samo pažljivo isčačkati van , komad po komad. Tu treba biti jako pažljiv da ne iščupaš žicu iz samog senzora, onda ga možeš objesiti na klin, ili probati rastaviti sam sklop senzora, ali uspjeh toga je veliki upitnik. Do sada na oba senzora koje sam popravljao žica je u prekidu ili ispod čepa senzora ili van senzora. Ako je u prekiduvan senzora, onda je dovoljno u prekide žice ugurati komadić žice od telefonskog kabela, oko 2 cm, malo na jednu stranu malo na drugu i zalemiš, s tim da prije toga navučeš na vanjski kraj žice tanki bužir ili izolaciju koju si skinuo sa neke deblje žice, i nakon lemljenja samo navučeš preko spoja.
Pisao si da si probao malo odvrnuti senzor na samom traktoru, moj ima pod sobom dvije bakrene podloške za odstojanje i radi, znači da nije problem ako je razmak između senzora i davača malo veći. Na temi Same na 123 strani imaš slike mojeg senzora i koliko ga je poglodalo sa originalnom podloškom.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Senzor se nemre rastaviti. Vjerojatno je zalijan smolom i zapertlan.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
O!.... može :icon_axe:

Tak se lijepo odreže na tokarilici... taman ispod zapertlanog dijela.

...osim toga, sve se može rastaviti. Zajeb obično počne kod sastavljanja :(giggle):

Licne?

Loš njemački koji se koristi u našem kraju, original je " litze" i označava pletenicu, žicu...

litze.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Znam, al nemre se baš doma, bez drehbanka ;)
A i ak sve tajne odaš, od čega buš kruh jel :(giggle):
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Navoj je M18, Maiky, uzmeš nekakvo šilo, i lagano gurneš ispod čepa gdje izlaze žice iz senzora. Senzor ima rub na kojem se drži taj čep. Prava izolacija je ispod, zalijano je smolom koju možeš samo pažljivo isčačkati van , komad po komad. Tu treba biti jako pažljiv da ne iščupaš žicu iz samog senzora, onda ga možeš objesiti na klin, ili probati rastaviti sam sklop senzora, ali uspjeh toga je veliki upitnik. Do sada na oba senzora koje sam popravljao žica je u prekidu ili ispod čepa senzora ili van senzora. Ako je u prekiduvan senzora, onda je dovoljno u prekide žice ugurati komadić žice od telefonskog kabela, oko 2 cm, malo na jednu stranu malo na drugu i zalemiš, s tim da prije toga navučeš na vanjski kraj žice tanki bužir ili izolaciju koju si skinuo sa neke deblje žice, i nakon lemljenja samo navučeš preko spoja.
Pisao si da si probao malo odvrnuti senzor na samom traktoru, moj ima pod sobom dvije bakrene podloške za odstojanje i radi, znači da nije problem ako je razmak između senzora i davača malo veći. Na temi Same na 123 strani imaš slike mojeg senzora i koliko ga je poglodalo sa originalnom podloškom.
Ne mogu naci temu Same

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Bio u poljonovi vdjet za senzor brzine i ispada da su pojeftinili senzor s 3 žice 860kn, a adepter s tri na dvije žice 1200kn.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kakav pederluk od politike firme u poljonovi da to nisu istine.

Znaci u desetak godina trgovanja tako nesto dozivio nisam i ono ne vjerujem da tako nelogicnu politiku neka kao ozbiljna firma moze prodavat kupcima.

Znaci kazem koji traktor imam i naprave mi ponudu za senzor brzine od 860 kn i adapter senzora od 1200 kn...provjerim na traktoru i tamo normalno nije sto su oni rekli vec senzor s 3 zice i ne trebam adapter.

I sad dodjem u poljonovu s ponudom i kazem da su se zabunili da ne trebam adapter vec samo senzor i kaze mi lik da sta ja mislim dobit senzor po toj cijeni iz ponude?

Kaze ne to je posebna cijena ako se kupuje sa adapterom...a na ponudi dva odvojena proizvoda iskazana bez ikakvog rabata.

Kaze taj senzor sam kosta 2000 i nesto kn ako je sam...znaci isto ko da je sa adapterom,isti senzor po drugoj sifri su digli 120% i oravdaju se nekim glupim akcijama koje nisu istaknute na racunu....a ja mislio da ja radim u komediji od firme,ima i gorih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh