• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

svjetsko prvenstvo u oranju Biograd na moru

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
evo sutra se otvara svjetsko prvenstvo u oranju u biogradu pa me zanima dali tko dolazi geldati i koji dan
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Nije mi jasno zašto se takva natjecanja uopće održavaju u Dalmaciji. Nemam ništa protiv nikog al mislim da je takvim manifestacijama mjesto na kontinentu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A kaj bi ti orači u slavoniji (čitaj na kontinentu) mogli videti?
Ipak smo mi država koja živi od turizma, atoga u unutrašnjosti nega 8)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
politika je odigrala svoje a i stroga pravila svjetske oračke organizacije,mislio sam da bude županija organizirala nekakav prijevoz ali 0 bodova,na veliku žalost a bilo bi ljepo vidjeti svjetsku elitu:madmana::madmana:
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Gledam najave na TVu......
...ovi stranjski, uglavnom sa uskim gumama na traktorima....
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Kolko ja znam Biograd je dobio organizaciju na nekoj vrsti natječaja . Trebalo je imat mogučnosti smještaja večeg broja ljudi i zemlju za takmičenje .
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Nije mi jasno zašto se takva natjecanja uopće održavaju u Dalmaciji. Nemam ništa protiv nikog al mislim da je takvim manifestacijama mjesto na kontinentu.[/QUOT

ne održava se na kontinentu jer je uz biograd još jedino bjelovarsko bilogorska županija iskazala želju za organizacijom, a pošto biograd ima pristup prek mora (pošto ih dosta dolazi brodom) a nisu daleko ni od zračne luke on je kudikamo bi bolja opcija, a imaju smještaj za primiti ljude
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Nije mi jasno zašto se takva natjecanja uopće održavaju u Dalmaciji. Nemam ništa protiv nikog al mislim da je takvim manifestacijama mjesto na kontinentu.[/QUOT

ne održava se na kontinentu jer je uz biograd još jedino bjelovarsko bilogorska županija iskazala želju za organizacijom, a pošto biograd ima pristup prek mora (pošto ih dosta dolazi brodom) a nisu daleko ni od zračne luke on je kudikamo bi bolja opcija, a imaju smještaj za primiti ljude

Ja najvjerovatnije idem ako se ništa ne promjeni
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja sam iz tog kraja i kad dođete u to mjesto di ce se odrzavati natjecanje rekli bi da ste u slavoniji prava zemlja crnica stotine i stotine hektara oranica!!! i uz to ima smještaj kao sto je rekao nas forumaš imaju pristup s mora i zračna je luka blizu mislim da to kontinet ne moze ispuniti :prayer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tko god da bude išao, molim slikajte da i mi ostali to vidimo.

@ćelo...

Molim te slika krajolika i područja gdje se bude održavalo natjecanje da si dočaramo malo kak to izgleda u dalmaciji i naravno puna sliak ostalog sadržaja.

Kak se zove to područje gdje se bude održavalo samo natjecanje??
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Tko god da bude išao, molim slikajte da i mi ostali to vidimo.

@ćelo...

Molim te slika krajolika i područja gdje se bude održavalo natjecanje da si dočaramo malo kak to izgleda u dalmaciji i naravno puna sliak ostalog sadržaja.

Kak se zove to područje gdje se bude održavalo samo natjecanje??

moj brat i stari su tam, neznam kolko budu slikali, a kaj se krajolika i zemlje tiče ja bi se tam odma preselil, retko kolja zemlja v slavoniji je tak dobra a sve se more navodnjavati z vranskog jezera tj navodnjavaju sve povrtlarke kulture.
održava se na zemlji od vrane (stevo bubalo je gazda) imaju oko 1000ha zemlje
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
To je poljoprivredni kompleks Vrana,vlasnik Stiv Bubalo,oni su počeli pripreme zemljišta još prije dvije godine sa sjetvom odgovarajučih kultura da ove godine imaju sve po PS u,mislim da je ljetos bio članak u agro glasu o njihovoj lucerni,uglavnom kod njih se gospodari onako kako bi to trebalo biti,uglavnom forumaši koji idu dajte malo nam to pokažite sa slikanim materijalom:prayer::prayer:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja nemam fotić al icu ga posuditi hehehe na mobu je loš jer ne patim od kamera od 10mpx nemam vremena za te gluposti al oticu obavezno po fotić i poslikati taj kraj moje dalmacije kojim se ponosim!!! firma vrana je samo jedna od vecih dole sto radi oko 1000ha ima nova zora ona radi povrća isto oko 300ha i ima ih dosta takvih navodnjava se sve i jedan m2,,,zemlja crnica!!! uz to ima par fami krava po 200 300grla isto tamo u okolici sve krug 30km,,,,vrana ima i oko 10hektara plastenika do njih mbm turanj ima oko 8hektara,,,,i dosta se samih mještana bavi povrtlarstvom u plastenicima!!!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Slažem se sa komentarom da je ovo dobro jer prvenstvo je na moru znam taj kompleks i farme i tamo je idealno za takvo takmićenje jer je blizina mora ,hoteli i ostali sadržaji gdje ljudi koji dođu imaju se gdje zabavit i potrošit koji euro jer svaki potrošeni euro u državi puno znači a ujedno je i dobra prigoda za promicanje turizma u svijetu od kojeg izgleda jedino i živimo....
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Ne vidim da se itko iz onog kraja javio komentirat, samo kontinentalci.

Ja predlažem da se idući sajam dalmatinskih pršuta održi u Baranji pošto i ovako većina sirovine dolazi iz Mađarske pa da uzgajivači svinja ne moraju putovat daleko da probaju taj dalmatinski pršut od svojih mađarskih svinja. A uz put imaju šta i vidit ( i proizvođači i uzgajivači ) - nekoliko desetaka tisuća prvoklasne baranjske zemlje točnije oko 70 000 Ha.
 
Posljednje uređivanje:

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Ne vidim da se itko iz onog kraja javio komentirat, samo kontinentalci.

Ja predlažem da se idući sajam dalmatinskih pršuta održi u Baranji pošto i ovako većina sirovine dolazi iz Mađarske pa da uzgajivači svinja ne moraju putovat daleko da probaju taj dalmatinski pršut od svojih mađarskih svinja. A uz put imaju šta i vidit ( i proizvođači i uzgajivači ) - nekoliko desetaka tisuća prvoklasne baranjske zemlje točnije oko 70 000 Ha.
ja sam nedaleko od vrane kroz nju prolazim redovno!! i mislim da nista joj ne nedostaje i ima sve uvjete za odrzavanje takvog natjecanja,,jbg slavonija izgleda ne ispunjava zahtjeve svijeta!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh