• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TAFE

B

bojance

Guest
A jel ima neko iskustva o indijskim TAFE malim traktorima. Kao nas 539 mislim da ima 45 ks. Kod nas su kupili nekoliko novih pa me zanima.
 
B

Bobo

Guest
Imas TAFE 42DI i TAFE 45 kod nas. Na ovaj 42 pase skoro svaki dio sa IMT-a i traktori su dobri. Imaju dvojica o siroj okolici za koje ja znam (TAFE 42DI) i zadovoljni su s njima... Za sad. Jednom je otpalo zadnje staklo, jer je traktor vai kisnuo dosta prije nego ga je ovaj kupio, pa su sarke zahrdjale i otpale, no garancija pokriva i stavili mu nove sarke i to je to. Na 42 modelu njegov sin od 5-6 godina na mijestu okrece volan kao da je hidraulicni, sto me zacudilo. Imaju i nozni gas kao standardnu opremu;)

A 45 model 4WD je isto kopija MF-a i pasu IMT dijelovi na njega, tako da bojazni nema. U kabini je nekako jadno napravnljen, da sam bez rijeci ostao. O tom traktoru sam se raspitivao jer sam njega htio kupiti, ali imam srece pa nisam... Papucice od kcnica struzu po okviru kabine i to onako jako, jer vjerovatno nije kabina na njemu zamisljena.
 
B

Bobo

Guest
To za brzine i ja mislim da je, da ima 4 brzine kao i manji torpedo traktori.

Na TAFE 42DI je kabina orasje kao na staroj liniji IMT 539, samo su okrugli blatobrani, a na IMT-u cetvrtasti...
 
R

Ratarko

Guest
Evo jedno Tefe smetalo :wink: :lol:

Danas dok sam išao na ono brdo u pozadini ( na prvoj slici ) gutao sam dobar dio puta njegovu prašinu.
Na haubi je pisalo TAFE 45
Ide to čudo ravno 40 km/h mjerio sam mu sa Ladom , možda je mogao još brže , nisam siguran ?

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
E, vidis, taj traktor sam i ja gledao da kupimo umijesto 549 i dobro pa nismo nasjeli... Original ne dolazi s kabinom, u to sam 100% siguran, jer kad sam sjeo u njega, papuca od desne kocnice se ne vraca iz stisnutog polozaja jer je stisnuta uz kabinu i po njoj struze uz jako neugodan zvuk...

Pricaju ljudi da je to isti blok kao i na 549, te da pase dosta dijelova s jednog na drugi, u sto cisto sumnjam. Taj traktor je zlo jedno i sa sigurnoscu govorim da ga moj 549 zaore.

Da sve ne bude tako crno, ima on i par dobrih strana, kao sto su: Hidraulicne kocnice, "oci" na hidrauliku I i II kategorije, te GOOD YEAR gume. Nista vise nije bolje od IMT-a a po cijeni su tu, cak je ovaj malko i skuplji...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Bobo kaže:
E, vidis, taj traktor sam i ja gledao da kupimo umijesto 549 i dobro pa nismo nasjeli... Original ne dolazi s kabinom, u to sam 100% siguran, jer kad sam sjeo u njega, papuca od desne kocnice se ne vraca iz stisnutog polozaja jer je stisnuta uz kabinu i po njoj struze uz jako neugodan zvuk...

Pricaju ljudi da je to isti blok kao i na 549, te da pase dosta dijelova s jednog na drugi, u sto cisto sumnjam. Taj traktor je zlo jedno i sa sigurnoscu govorim da ga moj 549 zaore.

Da sve ne bude tako crno, ima on i par dobrih strana, kao sto su: Hidraulicne kocnice, "oci" na hidrauliku I i II kategorije, te GOOD YEAR gume. Nista vise nije bolje od IMT-a a po cijeni su tu, cak je ovaj malko i skuplji...

Taj TAFE je za IMT pravi Mercedes,i udobnost,kocnice i pouzdanost,to sto kabina nije sjela to nije problem od proizvodjaca traktora,nego o onih koji su je naknadno ugradjivali.Proizvodjac je malo jaci igrac u globalnom svijetu traktora.
 
K

krx pozega

Guest
Bobo sorry ali koliko sam i ja upučen tafe je kvalitetniji traktor od IMT... :cry:
 
M

Mister x

Guest
Bilo bi malo bezveze da se ja ne uključim u raspravu o Tafe traktorima.

Traktor je obličan i nema nekih velikih mana, ima 4 brzine i jako je brz, okretan je bolje od IMT-a jer mu je volan lakše za upravljati. Kočnice mu nisu boljka kao i kod IMt-a.

A to što su vlasnici koji su ga prije mene imali skoro pa uništili to je druga priča. Koristili su traktor intenzivno za frezanje i uništili mu malu lamelu, kako? nisu koristili kardan sa lamelom i došlo je do trganja lamele

Taj kvar me koštao 1500 kuna jer sam odmah zamjenio i veliku lamelu jer mi je i ona loše izgledala.

Sve u svemu zadaovoljan sam sa traktorom, naravno da to nije neka visoka klasa traktora pa je tako u svojoj klasi dosta visoko
 
B

Bobo

Guest
Da, i ja se slazem da je tafe 42 DI ODLICAN traktor, i takvog IMT-a nema, jednostavno nisu u mogucnosti napraviti tako dobar traktor. TAFE 45 4WD Je na drugu stranu u rangu s IMT-om jer ima i mana i prednosti u usporedbi s mojim 549 koji je jednako snazan, a za manje novaca vise opreme.

Kad smo traktor kupovali, u Pleternici smo gledali TAFE 45 4WD i ostao sam razocaran, jer sam i onda znao da je 42 DI zakon...

45 4WD je, i dalje to tvrdim, krs naspram IMT-a 549 iz serije kao sto je moj...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
TAFE je znatno moderniji traktor od IMT-a.
Prednja osovina: sistem Carraro (nisam siguran jeli originalna), s večim kutom zakreta.
Å ire, niskoprofilne prednje gume
Kočnice: disk u ulju, za razliku od IMT-a (bubanj).
Mjenjač: nesinkronizirani 4 brzine, i nema problema s iskakanjem :lol:
Veče zadnje gume.

Tafe :thumbsup
 
S

strongboy

Guest
tafe traktori

primetio sam da se kod nas u makedoniju prodaju TAFE traktori.po izgledu su isti imt 539.al imaju 42 ks.pa me interesuje, sta mislite o njima?jel bolji izbor od IMT 539ke?
 
S

strongboy

Guest
Re: tafe traktori

:scratch :lol:vec dva dana trazim da nesto procitam o tafe traktorima, i nisam naso.od kad sam postavio temu, nasao sam ;) :roll:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: tafe traktori

Ja sam čuo da svašta tako da... Onaj čiji je kaže da je super, a i men se čini da su možd i bolji od 539, sam navika na IMT nas pati (znam i po mraku di mu koji šaraf stoji :lol: )...
 
B

Bobo

Guest
Re: tafe traktori

TAFE 42DI je bolji od IMT539 i tu sva prica prestaje...

Ako nista drugo, TAFE ima GOOD YEAR gume na sebi, i ima "oci" na hidrauliku I i II kategorije ;)


Ako se mene pita, u najmanju ruku su podjednaki, razlike su u nijansama...

Najprije se treba raspitati o mogucnosti nabavke rezervnih dijelova i servisa. Traktor je najlakse kupiti ;)
 
A

Alen

Guest
Re: tafe traktori

TAFE, TIGAR, IMT... Sve su to približno isti traktori i dijelovi više-manje pašu između njih. Zato mislim da nevredi pridavati posebnu pažnju tim traktorima jer je sve več rečeno u IMT temi.
 
B

Bobo

Guest
Re: tafe traktori

Dijelovi bas i ne pasu, kako to ljudi misle...

Motor na TAFE je po licenci perkins, isto kao i rakovica motor na IMT-u, pa nemaju skoro ni dodirnih tocaka... Mjenjac je drugaciji, kao i hidraulik. Pasu dijelovi, ali nije to to. Ici jedan tafe 42 upropastavati s IMT dijelovima, je losa opcija ;)

Tigar, koliko sam upoznat da ima 4+1 mjenjac :scratch
 
A

Ado

Guest
Re: tafe traktori

- Proizvođač traktora "Tafe je INDIJA" jel tako sama kopija :) i šta tu ima dobro kazete motor perkins sa tri celindra :p
pogledaj malo bolje orginal perkins motor englezac ima četri celindra sto posto provjereno .Sa tri cilindra se prave i remontuju u Njemačkoj,Srbiji,Meksiku,Indiji a ko zna gdje jos možda u Kini. Malo je naći orginal motora vise oko 60 posto dolaze sa nekom fabričkom greskom ,malo radiš trči kod servisera a znaš njegovu priču ,onaj znaš :roll: ?
- Kod nas se kaže bolje nov fićo nego nečiji stariji mercedes ! 8) ,de mi pričaj malo otome e tako je i Tafe traktor.

:drinkers: "Ado"
 
B

Bobo

Guest
Samo da se zna da TAFE ima tradiciju pravljenja traktora dok vecina clanova ovog foruma nije bilo ni u planu, tako da nije bas na mijestu tvrdnja da nije neka kvaliteta...

Odgovorno tvrdim da TAFE 42DI zaore IMT-a 539 ili 542. To je traktor te snage, a od IMT-a je bolji. Jedini mu je nedostatak sto nema u ponudi hidraulicni volan. Original dolazi s GOOD YEAR gumama i puno je preciznije izrade nego IMT.

Motor je proizvod SIMPSON&Co, nemam pojma nista o toj firmi, ali koliko cujem da nema nikakvih zamjerki na taj traktor...

TAFE 45 4WD je druga pjesma. Gledali smo njega kupiti umjestio IMT 549, i na dva mijesta gdje sam ga vidio, sav je bio lose sastavljen, kabina nije original njegova, i u njoj uopce nije bilo mijesta. papucica od desne kocnice je na obadva traktora strugala po kabini, a to ostavlja jako los dojam o samom traktoru.

Na njemu mi se svidjelo sto ima hidraulicne kocnice kao nadoplatu, i sto ima poluge II kategorije, te puno vece gume od IMT 549.

Kvaliteta izrade je presudila, i mislim da se tu IMT-om nisam zeznuo.

No da se mene pita da kupujem IMT 539/540 ili TAFE 42, mislim da bih bez obzira na hidraulicni volan uzeo TAFE...
 
Na vrh