• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TAFE

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
BOBO, molim te, samo ako nije problem da mi napises koliko si platio 549?
 
B

Bobo

Guest
549 je u trenu kad smo ga kupovali kostao tocno 111 000Kn ovo je cjena s PDV-om. Sad su nesto skuplji.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
To je cijena s kabinom,vjerovatno grijanom,a tafe toga nema i ispo bi puno skuplji. Hvala na brzom odgovoru
 
B

Bobo

Guest
Grijana kabina, nova linija, prednja vuca i klateca poteznica. Kompresor je serijska oprema, a cjena hidraulicnog volana je uracunata u cjenu prednje vuce.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Malirus kaže:
Moram se osvrnut na temu, danas sam bio kod ORO-int,i o ljubaznosti nebi prico jer je nema.
....Dobro jutro zanima me cijena za tafe 45di?
....Sefa nema,doce za sat vremena ja neznam nista :scratch
dodem za sat
....dobro jutro....tafe 45 di? :scratch
.... sef na wc u pricekajte
cekam jos pola sata, covjeka nema valjda hemici u pitanju
....konacno je dosao, opet isto pitanje
....cijena za tafe 45di bez kabine je 14i nesto sitno bez pdv-a, a za ovaj manji 42di je 8900E +pdv
.... imate kakav prospekt ili letak?
.... nemamo jos nista..moram ic zurim
Valjda opet hemici :lol:
Mislim da cu odustat od kupnje traktora TAFE i idem gledat MF 240 u Jurval koji bi dosao bez kabine i 2wd + hidro volan 70000tkn,a motor je Perkins,50ks pa nek je i Millat al su 2000 puta ljubazniji


potpuno te razumijem ja sam trazio dijelove za mog mf-a kod njih i oni ti nemaju ama bas nista samo trguju i nista nikad neznaju!
mf u jurvalu ti dođe 54 000 +pdv +hid. volan
vidio sam ga u Gudovcu (nije nesto ne vrijedi te novce)
ja ti preporucujem ovisi koliko posla mislis raditi da si kupis polovni IMT 539 ili 549
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Tafe možda nema dobrog zastupnika, ali tak je uvijek u početku. S ovim 45-takom 4WD sigurno nećeš pogrješiti. Kvaliteta tog traktora nije upitna. Strpi se malo, bit će bolje. To je jednostavan traktor kojeg svaki priučeni mehaničar zna popraviti.
TAFE ti je jedna od većih tvornica u svijetu, tehnološki vezana za mnoge zapadne firme (MF, Perkins, Bosch).
Ima stvari koje mi se na tom traktoru ne sviđaju, no za te novce teško da ćeš dobit boljeg (novog): hidrostatički volan, instalacija za zračno kočenje, 4WD, dobre dimenzije guma... To ti je cijena nekih kineza, koji se, mislim, po kvaliteti ipak nemogu mjeriti s tim.
Nemam nikaj protiv IMT-a, no mislim da je tvornica u rasulu i nisam baš više siguran u njihove proizvode.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bobo kaže:
Grijana kabina, nova linija, prednja vuca i klateca poteznica. Kompresor je serijska oprema, a cjena hidraulicnog volana je uracunata u cjenu prednje vuce.


ja stoim iza svog misljenja
IMT j jeftiniji i dijelovi su sigurno pristupacniji
a da ne govorim za one eng. šarafe :twisted: (Imao sam MF-a)
jetino je TAFE lijepsi i mozda ali mozda kvalitetniji
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ALI NIKAKO NEBI PREPORUCIO ONOG MF-a IZ Jurvala!

100-puta bolje uzeti rabljeni ili novi 539!
 
M

Mister x

Guest
Jel ima tko od Vas TAFE 45 DI 4WD s kabinom servo volan i kompresor !??

Imam priliku kupit takav za 9000 eura s 95 radnih sati 2002 godina jel to vrijedi te pare??
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Mister x kaže:
Jel ima tko od Vas TAFE 45 DI 4WD s kabinom servo volan i kompresor !??

Imam priliku kupit takav za 9000 eura s 95 radnih sati 2002 godina jel to vrijedi te pare??

Kupi slobodno,taj se traktor nije ni razradio,danas nisu vise bauk ni colni sarafi, a traktor izgleda odlicno
Htio sam ja uzet bez kabine i dobio sam ponudu od 17.ooo E sto mi je puno i to bez kabine.
Motor je u biti isti 42di i 45 di samo se prvi vrti na max 2000o/min a drugi ide do 2250o/min i ima prednju vucu, odtud i razlika od par kw vise.
Inace 42di bez kabine dode 10000E pa vidi sam.
Servo volan i kompresor su im standardna oprema na 45di.
Moje pitanje je koliko zemlje planiras obradivat?
Meni treba dupla vuca radi teze zemlje za obradu,jer se ovi svi manji samo muce
 
M

Mister x

Guest
Imam oko 3.5 Ha vočnjaka i nešto oranica i oko 5 Ha šuma tak da mi trenutni Tafe 35 di nekad i preslab
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Kupi 45 di, a meni prodaj 35-ka :lol:
Jesi kupio novog 35-ka,koja je bila cijena i kako te sluzi.
Tebi bi 45-ica bila samo dobrodosla stvar jer iskustva s kvarovima i samim motorom imas
 
M

Mister x

Guest
Malirus kaže:
Kupi 45 di, a meni prodaj 35-ka :lol:
Jesi kupio novog 35-ka,koja je bila cijena i kako te sluzi.
Tebi bi 45-ica bila samo dobrodosla stvar jer iskustva s kvarovima i samim motorom imas

Sad me služi super ali je malo nejak u brijegu sa malčerom.
ide definitivno na prodaju 35 tica ako budem zadovoljan sa novim.

Kupio sam rabljenog sa 600RH isto je 2002 godina sad ima oko 1000RH i imao je jedan kvar a to je bila lamela. Prijašnji vlasnik je stavljao neku jeftinjaru od lamele i druklager tak da sam ja zamjenio obe lamele i druklager. lamele su rađene u Lamele Ivanec tvornici po naruđbi odnosno dodatno kaljene jer je bio premekan materjal i jednostavno je pojelo zube na lameli.

Inače traktor je jako lako upravljiv ko da ima servo. Nožni gas je pun pogodak, a 4 brzina za transport loodnica.
Zvuk traktora prejeben, uglavno štedio ga nisam.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Most je Carraro, i njegov je kut skretanja do 55°. Problem je u uskom tragu prednjih kotača. Treba malo raširiti prednji kraj i onda se može povećati kut zakreta[/colo
Taj model je imal i drugačiju dimenziju prednjih guma (260/70-20", a ovi kod ORO-a imaju 10.5-18")
[/quote]

to se i ja slazem da je prenizak za noge!
ali ne slazem se da se moze smanjiti radijus okretanja time da se proširi trag kotaca!
kut skretanja definira hod hidraulicnoh cilindra(ili klipa) e sad mislim da teoretski time sto povecavas ili smanjujes trag kotaca ne dobivas nista ali praksa je nesto drugo treba probati

sto se tice guma pa zna se da su 20"-tice bolje šire su i skuplje su
ali ni 18"-tice nisu lose[/quote]

povlacim ono sto sam reka
ako se prosiri prednji trag i presteluju granicnici moglo bi se dobiti veci kut skretanja !

danas smo vozili zemlju i dosa je sin od kuma pa sam malo bacio oko i moze se traktor dobro vuce samo ni naredan bi se reklo po nasi treba se malo nauciti na njemu traktor ima malo manje od 500 sati ulje ne pusta nigdije samo je popadala farba sa motora
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Mister x kaže:
Evo traktor doma a slike na
http://www.poljoprivredni-forum.biz/ost ... 865-30.htm

Jedino me muči uključenje prve vuće jer nije baš to objašnjeno pa ako neko
ima provjerenu informaciju kak se to pali nek kaže.

ručkica sa lijeve strane ispod sica u obliku T
povuces ju gore ili dole tak nesto ako nisu sto mijenjali ako neide probaj u pokretu ali u sporoj brzini
 

buro

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
3
zdravo svima
ja imam tafe 42 di
ovde u Македонија je 7 000 eura a imt je 8 500 eura pa sada vi mozete oceniti jednu stranu
druga strana je ima kod nas mnogo ljudi koji se odluce vise za tafe-a nego za imt ,ja nisam video neki novi traktor imt u Македонија-jes ima iskljucak ali ja nisam video
drugo ne znam sta da vam pisem
pozdrav
 
F

FENDT 310

Guest
pošto mi imamo TAFE 42 Di moram se javiti na ovu temu
traktor je kupljen u 12 mjesecu 2008 godine i do sada je napravio 900 sati....
prezadovoljni smo sa njim,,i u svakom slučaju je bolji od IMT-a..
za razliku od IMT-a koji na 100 sati precuri TAFE nije još nigdi pokazao da curi...
traktor ima toliko snage da se bez problema nosi sa 549 sa prvom vučom :) :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh