• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TAFE

N

Neven 533

Guest
Bice da ce sad svi kopirati maseje ....
Svasta koliko sam probao te indijske dijelov nis se nisu bolje pokazali ....
A sumnjam da ce i traktori tek je početak pa se malo trude a vec imaju nedostatke a kasnije kad se opuste kad ljudi razviču da je to dobar traktor sto ce onda biti...
Nekad se znam za imt mucit za dijelove da nadem odgovarajuce, bolje ,kvalitetnije a za tafe ko zna jos nisam vidio da tko nudi dijelove ...
A to je problem da ode nesto veće pa čekaj dijelove a posao stoji...
Bez zamjerke traktor ne izgleda lose al mogao bi biti jeftiniji...
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
F

FENDT 310

Guest
Gledao sam te traktore na Viroexpo-u.Najviše me bode u oči što mu razne cijevi i cijevčice previše "strše" naokolo pa mislim da to nebi dugo ostalo čitavo pri zaoravanju kuruzovine,stabljika duhana a pogotovo da se zatera u nekakav šumski gustiš.
Inače nebi imao ništa protiv da jedan takav ukrasi moju šupu.

http://www.amalgamationsgroup-eu.com/fotoStoryImages/21-pakovanje_za_odvoz.jpg
http://www.amalgamationsgroup-eu.com/fotoStoryImages/28-Ispitivanje_traktora_na_terenu.jpg
mislim da te cjevi i cjevčice ne smetaju jer mi imamo takav traktor i nismo još ništa potrgali,mada ne oremo sa njim
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Samo da se zna da TAFE ima tradiciju pravljenja traktora dok vecina clanova ovog foruma nije bilo ni u planu, tako da nije bas na mijestu tvrdnja da nije neka kvaliteta...

Odgovorno tvrdim da TAFE 42DI zaore IMT-a 539 ili 542. To je traktor te snage, a od IMT-a je bolji. Jedini mu je nedostatak sto nema u ponudi hidraulicni volan. Original dolazi s GOOD YEAR gumama i puno je preciznije izrade nego IMT.

Motor je proizvod SIMPSON&Co, nemam pojma nista o toj firmi, ali koliko cujem da nema nikakvih zamjerki na taj traktor...

TAFE 45 4WD je druga pjesma. Gledali smo njega kupiti umjestio IMT 549, i na dva mijesta gdje sam ga vidio, sav je bio lose sastavljen, kabina nije original njegova, i u njoj uopce nije bilo mijesta. papucica od desne kocnice je na obadva traktora strugala po kabini, a to ostavlja jako los dojam o samom traktoru.

Na njemu mi se svidjelo sto ima hidraulicne kocnice kao nadoplatu, i sto ima poluge II kategorije, te puno vece gume od IMT 549.

Kvaliteta izrade je presudila, i mislim da se tu IMT-om nisam zeznuo.

No da se mene pita da kupujem IMT 539/540 ili TAFE 42, mislim da bih bez obzira na hidraulicni volan uzeo TAFE...


eto BOBO motori PERKINS-SIMPSONS

http://www.simpsons.in/
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
po meni su to ok traktori, Indija ne zna razvit svoje al zato su dobri u kopiranju, recimo FARMTRAC-FORD, legendarni 2511 i 3511 HMT - ZETOR, TAFE - MF, SONALIKA RENAULT-LEYLAND, MAHINDRA - MCCORMICK IHC i sl.
sve njihove kopije su legalno kupljene, nema muljanja i dosljedno slijede originala u tehnologiji, slično tome, samo kopiranju japanskih traktora skloni su južno korejci, DAEDONG/KIOTI-KUBOTA, TYM-ISEKI, BRANSON/KUKJE-YANMAR, LS, recimo FIAT i slično, LS firma je u vlasništvu CNH.....
SATOH-MITSUBISHI je kopirao DAVID BROWN-a a kasnije radio za IHC, koji je kupio DB.
nekadašnji HINOMOTO HITACHI je radio za MF, ISEKI krenuo s PORSCHEOM, YANMAR s JOHN DEERE-om I slično, dakle KOREA, JAPAN, INDIJA, svi vuku porijeklo od zapadnih traktora i danas su neku, pogotovo japanci učenici koji su premašilu učitelja.
Kineski traktori, su neka sasvim druga priča, da nije smješna, bila bi tužna, gledaš traktor, ne znaš jel ZETOR, FIAT, MF, IHC ili japanac neki. potpuni promašaj traktora....
i radije bih neki od navedenih uzeo korejca ili japanca ili indijca nego kineza.....
a šta se imt-a tiče, bilo je dobro do '95, a kasnije i to ne štima....
to je moje mišljenje o novim traktorima...
turski mf po meni je ok traktor, samo kaj više ne proizvode od 2008. traktore rade od 1970-ih i napravili su ih dosta, koji i dan-danas rade u onom dijelu svijeta....
ako pogledamo druge turske firme, turk fiat, danas new holland turska koji rade TDD, BASAK TRAKTOR - STEYR licenca, ARMATRAC LINDNER ILI IHC, slični su a i VALTRA A SERIJE dolje se proizvodi....
dakle usavršavaju se i oni....
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovako nakon mnogo potrošenog vremena na kontakte kod naših jako ugodnih,razgovorljivih,uslužnih,stručnih i ostalo, zastupnika TAFE traktora za RH ponajprije kod poznatog ORO INTERNATIONAL d.o.o Čekanje i zvanje za rez.djelove više od 6mj.nazovite za mjesec dana,pa za mjesec dana,pa ga nema u uredu ,pa nije dostupan,itd itd,znači 6mj.Na kraju odgovor onako ljepo uslužno i susretljivo: mi to nedržimo niti smo imali,a i nenadavljamo.Da samo zna što sam tada mu pomislio.UF ! Idemo kod sljedečeg zastupnika. Google i op! JUL-COM DANIJEL d.o.o Tel. u ruke i opet ista priča trebam to i to jel ima?nema na stanju ! Ali vidjet ču sa direktorom on ide svakih nekoliko dana po robu pa da naruči! Nazovite za tjedan dana.Opet ista priča,nazovite kasnije.Opet ja nazovem i opet isto.Nadam se da ovaj forum prati barem netko od prozvane gospode.Da bi bilo jasnije što tražim slane su im iste ove slike koje postavljam i ovdje.Ni na to nisu odgovarali.Čemu služe zastupnici i njihovi zaposlenici.
Ništa bolje nisu ni trgovine rez. djelovima.Radi se o traktoru IMT 539 , 92 god. sa tvornički ugrađenim motorom SIMPSON S 325. Za IMT djelova ima a za ovo nema,pa i novije linije IMT 539 imaje sa istim takvim SIMPSON motorima.Tko je ovdje lud.Traktor mi mjesecima stoji zbog toga.Nadam se da če ovdje netko znati o kojem je pinjonu riječ i za šta služi,jer stara sajla je bila isječena tako da gdje je bila na kojem satu neznam.Pinjon je bio skinut radi pokaza u trgovina i skroz je bio u ladici u auto.Auto sam prodao a zaboravio na pinjon,novi vlasnik je spremio pinjon ali nemože ga pronači.Evo slike pa da neduljim više


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Pretpostavljam od sata za prikaz temperature. Mislim da je to relativno banalana stvar i nema smisla da traktor zbog toga stoji.

Za prvu ruku začepi rupu kratkim vijkom.

Ili kupi sat za imt-a, ako nepaše navoj, napravi redukciju, ubodi ga i teraj.. Cijena ni u kojem slučaju neprelazi 100kn..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Imam ja i taj sat za temperaturu,ali mi nepaše u rupu.Prijašnji pinjon koji je bio gore bio je potpuno drugčiji nešto slično kao dizna.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Imam ja i taj sat za temperaturu,ali mi nepaše u rupu.Prijašnji pinjon koji je bio gore bio je potpuno drugčiji nešto slično kao dizna.

Napraviš redukciju, izmjeri rupu, uzmi sat vidi razliku, ako ti je rupa manja, kao što sam imo ja slučaj na usri, samo pretokario onaj šuplji vijak, ako je veća, napravi redukciju.

Izmjeri sve, odeš kod tokara i riješen problem.

A ako ti traktor treba, izvadi termostat, začepi rupu vijkom s bakrenom podloškom ili sl. i teraj kume riđu..
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Evo danas stigao novi tafe 42 ..Cijena oko 6500 eura sa podsticajima (2500 eura za traktor do 50 ks ).. onako na izgled je bolji od imt-a . slikice postavim kasnije nemam trenutno usb.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Evo danas stigao novi tafe 42 ..Cijena oko 6500 eura sa podsticajima (2500 eura za traktor do 50 ks ).. onako na izgled je bolji od imt-a . slikice postavim kasnije nemam trenutno usb.

čestitke na novom traktoru


dobiješ li spoticaj odmah ili traje dok ti isplate?
 
M

Miško 007

Guest
Ma pravi stroj nije nego za uramiti..
A da je bolji od IMT nije jedino onih novih s rakovica zastarjelim mašinama.
Oni novi s perkinsom ga jedu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Miško, ne zafrkavaj. TAFE u jednoj godini napravi 10-godišnju IMT količinu. Dakle, veliki su. Drugo, suradnja je od nekad davno između IMT-a i TAFE-a, dakle u IMT-ima se nađe i indijskih dijelova. Treće, TAFE 42 ima 4-brzinski mjenjač, i to mu je značajna prednost nad 539 ili 540.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
čestitke na novom traktoru


dobiješ li spoticaj odmah ili traje dok ti isplate?

pa poticaj cekas dok ga ministarstvo ne obradi onda moras platiti 9000 eura ili moze firma kod koje kupujes automatski ga odbiti a oni sebi uzimaju 4% od iznnosa poticaja....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Tafe

znači da i vas u BiH počela država pomagati,dali je kod nas u Hrvatskoj bio moguč takav dogovor sa dilerom traktora kada su se dobivala kapitalna ulaganja?,kolika vam je kamata za kupovinu poljomehanizacije i koje rokove isplate imate uBiH:axe:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
znači da i vas u BiH počela država pomagati,dali je kod nas u Hrvatskoj bio moguč takav dogovor sa dilerom traktora kada su se dobivala kapitalna ulaganja?,kolika vam je kamata za kupovinu poljomehanizacije i koje rokove isplate imate uBiH:axe:


ovaj vid pomaganja je samo u RS-oj u ostalom djelu BiH je "pušenje" fora i raznih obećanja.
 
M

Miško 007

Guest
Haha veliki su jer je Indija velika pa ih spašava isto kad je Yuga bila za IMT.
Usporedi malo 550 i njihov onaj 45 ili kako već može se sakriti iza njega.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
najbitnije da on radi i da ima brzo dijelove za popravak ako šta rikne što noviji traktor više je sklon trganju susjed je kupio malog 539 prije tri godine poludio je više od kvarova sada postoje dvije opcije ili je naletio na repariranog ili je izašla loša serija ,moj 539sada ima na satu 7400sati plus nekih 500 što nije nekad radio sat i te sate je 90 posto odradio a onih 10posto otišlo na vožnju i sada mora pod nož kompletni ,što bi rekli od prednjeg kraja do zadnjeg samo su nove gume,do sada otišle dve lamele i ostale prateče sitnice ništa veliko, te serije iz 80 ih bile su dosta kvalitetne:axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh