• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
U nekoliko postova gore pitao sam za oltovu tanjuraču 20, kako se radi s njom. Sada me zanima da li se išta na njoj podmazuje. Naime, koliko god gledao, ja nigdje ne vidim ugrađene mazalice. Samo uspjevam na pločici pročitati OLT SAVA....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Nema nikakvog podmazivanja, pogledaj eventualno ležajeve da nema slučajno kakva mazalica.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nema na ležajevima mazalica kad su zatvoreni ležajevi.

Samo gas dok ti ležajevi ne krepaju ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Da u originalu nema ali pošto ljudi rade svakakve dorade i prerade nije loše pogledat za svaki slučaj.
 

darkos

Novi član
Tu od
16 Lis 2013
Poruka
2
Jel ima neko iskustva sa Bratstvo Novi Travnik tanjiračom od 20 diska. Prošle nedelje sam kupio jednu u jako dobrom stanju planiram vući sa IMT 539, čini mi se da je malo teža od olt-a i leminda, pa me zanima Vaše iskustvo sa njom
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Bok imam leskovacke tanjurače 28 diskova obicne X, zanima me dali je izvedivo i isplativo preradit u V, znaci planiram napravit novu ramu i postavit stare baterije gore, mozda je vec netko radio nešto slično pa bi mu bio zahvalan na slikama ili savjetu
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma danas nešto sraćka... Jučer isto počelo pa stalno nakon 5 minuta, danas je pada cca 2 sata, al niš' pretjerano.

Prije Božića sam istanjurao 5ha blizu ove njivice pa sad tek bili neki uvjeti da ovo još potaracam da poorem tu zelenu gnojidbicu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Marko, mom su bratiću stalno pucale prednje osovine na takvim 28d tanjuračama. Prerezal je prednju cijev i proširil ju je sa svake strane za razmak između dva diska, tak da su izvan lagera samo dva diska. Veli da više nije bilo problema.
Doduše, pri nama je žuta teška zemlja i i vleče ih s jačim i težim traktorom.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Znam da se to događa na 28-icama.

Neću ja tanjurati sa njom, tako da mi svejedno :LOL:

Tko polomi, neka i krpa :cool:
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Pravio bi tanjurace v izvedbu 28 diskova, iskoristio bi osovine i lezaje od stare olt tanjurace, sad me muci dal ce ici to posto na staroj tanjuraci imam drvene lezaje jer ce vjerovatno tanjuraca biti teza,sad me zanima dal ce to biti dobro ili je ipak bolje sa metalnim lezajima?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
To sam i ja planirao napraviti i napravio neke nacrte ali nikad da krenem, vjv tek iduce zime
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ti metalni ležajevi stalno odlaze a treba rastaviti svaki puta diskove da do toga dođeš. Barem ovi kod mene šta imaju vidim da imaju takve probleme. Već ako radiš sam onda bi, po meni, bilo bolje staviti drvene. Samo redovno masti i udri. Barem ne budu svako malo zacvikale.
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
I ja bi nesto tako radio. Zovat cu olt da vidim jel pasu novi nosaci osovine na staru osovinu,ramu napravim .
 

Najnoviji postovi

Na vrh