• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

R

Ratarko

Guest
Sa ovim da leskovka ide u zemlju bolje od OLT-a se moram složiti ali da je bolje da tanjurača ima drvene ležaje od željeznih to ne. Možda je to slučaj kod te leskovačke tanjurače ali ljudi moji ne možemo gledati na nju kao na uzor jer ima puno boljih tanjurača sa željeznim ležajevima . Drvo je po meni prošlost .
 
R

Ratarko

Guest
Da , da , takva je i moja ali ima po još jedan disk na svakoj bateriji. Samo ova izgleda kao nova , moj je stara i zahrđala te ima itrošene diskove . Isto i moja ima sve nazubljene diskove , vukao sam ju sa Torpedom 60 KS , super su se parili njih dvoje u radu.

Ajd idem sada na spavanje , bio mi je naporan dan danas ...
Laku noč.
 
B

bajki

Guest
.

Ja imam OLT tanjuraču, Sava 24. Sve četiri baterije su nazubljene. Tanjurača odlično radi, ide do osovine. Dosad sam mjenjao samo ležaje na jednoj bateriji (stara je 18 godina). Mana njoj je što su u nekim serijama stavljali preslabe osovine 20x20 mm , umjesto 25x25 mm, pa osovina zna puknuti. Meni je tri puta pukla osovina na prednjoj lijevoj bateriji, nisam nju mjenjao več vario, pa pukne na varu. U novim serijama tih tanjurača se stavljaju jače osovine.
Djed ima još stariju OLT tanjuraču sa 20 diskova. Ona ima puno više problema sa ležajevima i ide puno lošije u zemlju (stavljali smo i utege na nju) iako bi morala iči bolje jer je uža.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Eto, zbog tih problemasmo mi prodali X tanjuraču i kupili V offset od Sip - a. Definitivno je bolja...
 
B

banijac

Guest
Ovo sa osovinama je koma...i meni stalno pucaju...baš sad kad sam sijao zob otpala mi prva desna "baterija"...al za koji tjedan one idu u povijest...
 
B

Bobo

Guest
Za ovo s osovinama jos nisam cuo da su postojale sa 20x20...

Ja pred racunalom vec godinu dana imam stari lezaj koji je temeljito ociscen, i on je 25x25, a kad sam kupovao lezajeve, lik me pita ocu li 25x25 ili 30x30?? Nisam tada ni znao da za ove "manje" tanjurace postoje vise dimenzija osovina, pa sam kao popisan zvao starog da izmjeri osovinu...

Uglavnom, meni je na tanjuracama pucalo slijedece:
- Ona hrpa gusa sto stoji na kraju osovine suprotnom od sarafa 2 puta
- Pucale su na mijestu gdje se nosac za toplink polugu spaja na ramu, i to je pojacano, no opet se nacelo na tim istom mijestu
- Otpadali cistaci kao ludi, mislim da 4 komada fali...

Ali opet napominjem da se s prikljuccima ponasamo kao da smo ih na cesti nasli tako da ne marimo ni namjenje sto ce bit sve dok god ima struje i elektroda...

Stari kad tanjura, prije krene skretat, pa tek onda dize tanjurace iz zemlje. iz tog razloga su i popucale. Vise puta je pri okretanju isao jako blizu medje i tanjurace su vanjskim tanjurom lupile u medju da se savio tanjur da se nije mogao okretati... Onda papagajke i cijev i ravnanje tanjura...

Uglavnom, kad uzmem 24 diska, ploca se okrece i vise mu ne dam ni blizu traktora...

Sad tek vidim koliko to sve kosta.
 
B

bajki

Guest
Bobo u pravu si! Moja greška, cijev 25x25, a trebala bi biti 30x30 mm. Cijev 25x25 zna pukniti jer je slaba. Novije tanjurače imaju cijevi 30x30.
Otac i ja isto nepazimo previše prilikom tanjuranja. Tanjurača je uvijek ukrštena do kraja i tjeraj koliko ide u zemlju.
 
B

Bobo

Guest
Daj mi reci kako ti puca ta cijev, kad je zbilja zlostavljam svoje tanjurace i samo su u 25 godina zlostavljanja osli lezajevi i zadnji vanjski diskovi su ravnani bezbroj puta...

Uglavnom, danas sam bio kod "dilera" prikljuccima i ko za mene ima OLT tanjurace 24 diska koje cijeni 3 500Kn. Olt ko olt, povareno je na istom mijestu gdje i moje, i fali cijeli jedan nosac s cistacima i jos pokoji cistac okolo, no te okolo mi je rekao dati, jer ih negdje ima. Hrdjeve jesu, ali po diskovima se vidi da nisu nesto puno radile, za razliku od mojih...

Slika OLT tanjuraca 24 diska:
Obrisan neispravan link.


Za moje tanjurace OLT 20 diskova mi je spreman na nevidjeno dat 1500Kn pod racun za ove od 24 diska... Kaze da mi vjeruje na rijec, pa cu vjerovat i ja njemu.

Uglavnom, slika mojih tanjuraca OLT 20 diskova:
Obrisan neispravan link.

Mislim da cemo trgovat, ako se dogovorimo za neku manju nadoplatu, jer sve mi se cini da bi pristao i na manje...
 
B

bajki

Guest
.

Bobo samo uzmi tu tanjuraču, izgleda dobro. Da sam odmah promijenio tu cijev više vjerovatno nebi ni pukla. Ovako sam ja nju zavario i sad se cijev istegne na varu i onda pukne. Nebi vjerovao na varu se istegne i 3 cm. Istegne se toliko da nemogu maticom dotegnuti bateriju, več moram ubacivati podloške da nju zategnem. Sad evo zadnje tri godine nisam morao ništa variti, tu i tamo malo dotegnem maticu. Pričao sam sa ljudima u OLT-u koji su mi rekli da su osovine 25x25 malo slabe i da su bolje one sa 30x30, iako sam ja zadovoljan i sa ovom svojom.
 
B

Bobo

Guest
U dogovoru sa starim, danas idem po te tanjurace...

Ali ako nabavi sve cistace dat cu mu tek onda 1800kn oce-nece... Bez cistaca 1500kn... nekako mi se 2 000kn cini puno za nadoplatu, a trgovac mi se cinio fleksibilan...

Ako prodje-prodje!

Dojmovi i detaljne slike slijede!
 
B

Bobo

Guest
U gudovcu gladao cijene novih tanjuraca, i kad sam vidio cijenu od 9 500Kn + PDV, pao sam na guzicu...

Odmah sam otisao po one tanjurace i liku dao 2 000Kn i nek se nosi... Da ulozim jos 2 000 u njih, moraju ko nove biti...

Rama im je malo pomotana, no kad uprem u neku sljivu s njima izravnat ce se. Pojacanja povarim, cistace namjestim, postelam kako treba, pretresem lezajeve i ofarbam... onda cete vidjet kakvo je to cudo...


Danas ih idem otkopcat pod supu i jedva su stale izmedju dva stupa... Ma ja sam prezadovoljan...

Sto se popusta tice, dobio sam i crtalo za jednobrazni plug gratis ;)
 
B

bajki

Guest
Bitno je da si zadovoljan. Sve se može napraviti uz malo truda. Radit če ona još puno godina!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa ako je i teža,nije puno a usto ima više diskova...ali ja imam 539 i ova od 20 diskova mu je taman...
 
B

Bobo

Guest
Tanurace su vec u Pozegi i jucer je sve sto je bilo pomotano ispravljeno i povareno, premazane su nekim sredstvom za odstranjivanjem hrdje, stavljeni cistaci gdje su falili...

Dok sam danas bio na faksu, brat ih ugurao u garazu i 70% ofarbao...

Biti ce gadne crvene (samo temeljna boja ide na njih i gotovo)...

Bit ce slika, ali sad jedva za kompom sjedim koliko sam prehladjen...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Eeeevo ga, konačno sam išao nešto raditi sa tanjuračom, pa ajde da ja to vama malo slikovito opišem.

Transportni položaj tanjurače.
Obrisan neispravan link.
Moj Mtz (primjetite koliko je šira od njega; zna zezat u prometu malo, al ok je kad se navikneš)
Obrisan neispravan link.
Rasklapanje
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Parcela prije rada
Obrisan neispravan link.
Kod prvog prolaza
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Nakon drugog prolaza
Obrisan neispravan link.
E, sad nažalost grand finale nisam mogao poslikati kvalitetno jer je več pala noč, pa ču to na slijedečoj parceli koju budem radio; uglavnom zemlja je još jače usitnjema nego kod drugog prolaza i nema ni jedne od onih crta što se vide na drugom prolazu; sve je kao nakon sjetvospremača. Nažalost, na slijedeče dvije se to baš i ne vidi kako treba.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Ispričavam se ako je post predugi :lol: :lol: :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Za početak da se uhvatim za tvoju šestu sliku po redu ...

Obrisan neispravan link.

Da li ima šanse da se rotirajuča poteznica na kraju ruda ( na slici ) pomakne prema naprijed i razbije staklo. Vidim da je blizu odnosno da je gornja poluga još koji krug krača bilo bi vraški blizu ?

U svakom slučaju super priprema , tanjurača radi odlično.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Evo, da ti slikovito odgovorim :lol: :lol: :lol:
Mislim da su inženjeri stvarno mislili na sve kod dizajniranja ove tanjurače... Meni je baš ZAKON

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Dobro je ispalo... Dobar je stroj ( i jedan i drugi)...

U svakom slucaju, ja mislim da bi i dva traga bila dovoljna za cisto normalnu sjetvu, no ti znas kako je tebi najbolje. Usitnjava kao u prasinu...


Jos se ne mogu iscuditi prednjem hidrauliku ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh