• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

L

las2

Guest
Moj ferac vuče tu tarnjuraču otkad ga je djed kupio a to je bilo davne '74 ili '75.
tanjurača je dosta teška i lijepo se propinje s njom. ali i super radi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebi ti kod mene pretanjurao niti 1 ral, zakuhal bi ti tak fino da bi jaja mogel na kileru peći :!: :!: :!: :!: :!:

Ja imam istu takvu tanjuraču i imt 565 ima dobranoga posla s njome u mojoj zemlji ;) ;) ;)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
već 3 godine ne koristim tanjurače ali kad sam tanjural s 24 diska Lemind i Rakovicom65 tanjurače su uvjek bile max ukošene bez obzira na tip tla na težim tlu 1brza čak nekad nisam ni držal ruke na volanu jer bi mi valjda volan potrgal bilo je i toga da sam moral stajat (ah koje muke) lakša tla i 2brza i tu "plovi".
za probu sam tanjural s 20 diska OLT drugi prohod išel 3 brza iznad 15km/h normalno laka zemlja i neukošene,išlo je i s 28 diska OLT al isto samo za probu -bitno je da pokrije se trag i to je to i naravno brzina i samo brzina za kvalitetnu pripremu i sve ostalo
sad sam na rotodrljači i posel ko bog
 
L

las2

Guest
ja uglavnom idem s prvom brzom,prvi prohod a drugi prohod s drugom i to je to
 
B

Bobo

Guest
Marko355 kaže:
Ko kaže da ferguson nemože vuči 24 diska?!?! Znam da može...


Onako kako je moj tanjurao s 20 diskova (2. brza iber gas) ne moze vuci 24... I prvi i drugi trag smo radili preko 20 godina 2. brzom i na traktoru stojis, jer cim sjednes, imas osjecaj kao da si na rodeu... Sjedalo jednostavno ne stigne odreagirati koliko je traktor skakao, la se tanjuralo i traktor jos dan danas ide... kad sam isao s 24 diska tanjurati bakinu bascu, tri TRI prohoda i temperatura u crvenom,a s 20 diskova sam znao tanjurati sam os pauzom za rucak i tocenje goriva i nikad se pregrijao nije. Navecer gledam u ispusnu granu,a ona se crveni na mijestima i samo pucketa...


549 pak je pre tezak da sam sebe nosi 2. brzinom po oranju, a kamo li da tanjura pa smo se zato odlucili na kupovinu 24 diska i tanjuramo u 1.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Pa kod mene ljudi tanjuraju normalno sa 539 i 24 diska u našoj zemlji.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Marko355 kaže:
Pa kod mene ljudi tanjuraju normalno sa 539 i 24 diska u našoj zemlji.
20 diska za 533dosta..
24 diska nije šala..Moj 540 u 2ima kaj radit s 24 diska..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
evo novi sam u poljoprivredi pa moje iskustvo veliko :lol:
prije kupnje tanjuraća zakopćil od suseda 24 diska ide al ni to onak kak treba,
otišel kod strica probal 20diskova traktoru je puno lakše čak i u drugoj bez problema.
 
B

Bobo

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
Marko355 kaže:
Pa kod mene ljudi tanjuraju normalno sa 539 i 24 diska u našoj zemlji.
20 diska za 533dosta..
24 diska nije šala..Moj 540 u 2ima kaj radit s 24 diska..

540 i 539 imaju isti motor, samo sto 540 ima 12.4 gume iza i drugacije kuciste mjenjaca. Taj traktor 24 diska ne moze vuci u 2. brzini zbog vecih guma, jer je pre brz za tanjuranje...

539 ne moza tanjurati s 24 diska kako treba, jer i u mojoj lako obradivoj zemlji stalno proklizuje i pati se. 549 bez prednje vuce ima s njim dobrog posla, jer je sam po sebi tezak, pa propada, al prednja vuca kad se ukljuci, to je nebo i zemlja.
 
L

las2

Guest
Znam da mu je teško a to najbolje znam kada stanem u pola njive samo pritisnem kvačilo i uvjek okretaji porastu za 200-300. al sta cu mu ja druge tanjurace nema pa mora raditi sa savom 24. 8) 8)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
orano je prije 5 dana,danas sam to zatanjurao. gore na brdu uz sumu je vec malo zapeklo, ali islo je..







 
B

Bobo

Guest
To je zadovoljavajuca dubina... nema potreba "orati" tanjuracom, jer zato imas plug, jel tako? a bitno ti je da sjetveni sloj razmrdas, a ne da deres sto dublje i samo velike buse zemlje mjesas pa onda 2-3 puta tragom ici...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
koliko diskova, čija proizvodnja?
mf je 130ks?
vjerujem da se mf igra sa njom :)
 
M

MaliBrko

Guest
tanjurača je mađarska prodaje je kod nas DOTO u Osijeku prodaje a marka je neki OMIKRON 32diska o 560mm promjera tanura teške je oko 1900kg imam je 4 god to sam bio kupio za mf 3080 al sad to s novim se malo zajebavam
tanuro sam proljetnu brazdu koja se zapekla a kod nas su jako teske zemlje
MF je 157ks pa vučem ju drugi trag neki 12-15km/h nesmijem brzo da je neb moro vozit u dijelovima
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Ja si tanjuračom napravim tako da se rotobranama praktički nemora ni ić na zemlju, a evo čovjek kaže zašto nejde dublje zapeklo mu brazdu, a svatko ima neki svoj način kojim je zadovoljan dok radi. Inače prvi trag tanjuračom ja idem full duboko tek tolko podignutom da ne gura zemlju poslje ju podignem više i napravi se skroz sitno rotobrane praktički samo poravnaju već prije obavljeni posao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh