• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
KRESO kaže:
petar kaže:
I Krešo, kako služi duga 9-tka, jel si zadovoljan?

prezadovoljan , malo me hidroulika zezala sad sam promjenio gumice i nema problema 8)
Jel na regulatoru?
 
K

KRESO

Guest
DF&Torpedo kaže:
KRESO kaže:
petar kaže:
I Krešo, kako služi duga 9-tka, jel si zadovoljan?

prezadovoljan , malo me hidroulika zezala sad sam promjenio gumice i nema problema 8)
Jel na regulatoru?

i na regulatoru i manđetu na klipu 8)
 
B

Bobo

Guest
Nego, da te priupitam nesto u vezi tanjuranja strnajka...

Vjerujem da su te tvoje tanjurace nesto teze, pa imaju dobar pritisak na tlo, ali svejedno me zenima da li se poslije jednog prolaza u zemlju moze posijati repica za zelenu gnojidbu? Znaci, uzmem rasipac za gnojivo, i onako bacam da ne mislim na sjetvenu normu...

Nekako mi se to cini preplitko uradjeno, a da negdje mogu naci gruber za moj mali traktor odmah bi ga uzeo, jer mi vise dosta oranja, pa preoravanja uzaludno...
 
K

KRESO

Guest
Bobo kaže:
Nego, da te priupitam nesto u vezi tanjuranja strnajka...

Vjerujem da su te tvoje tanjurace nesto teze, pa imaju dobar pritisak na tlo, ali svejedno me zenima da li se poslije jednog prolaza u zemlju moze posijati repica za zelenu gnojidbu? Znaci, uzmem rasipac za gnojivo, i onako bacam da ne mislim na sjetvenu normu...
naravno da ju baciš na strnjak ona bi narasla ...što se toga tiče gora je od korova , ali ja bi ti preporučio da potanjuraš jedan trag i onda baciš repicu i udariš drugi trag ili zadrljaš - onda niče 100%

Bobo kaže:
Nekako mi se to cini preplitko uradjeno, a da negdje mogu naci gruber za moj mali traktor odmah bi ga uzeo, jer mi vise dosta oranja, pa preoravanja uzaludno...

e da je meni nači gruber za neke normalne novce ovako samo razje.. tanjurače inaće su to tanjurače 28 diskova bosanska dubica i ja sam stavio gore oko 150 kg utega , ali (uvjek ima "ali" ) zato su danas platila dva ležaja - inaće največa greška tih tanjurača
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
e moji dečki kod nas nema tanjuranja strnjaka stakvim oblizalima moš se vozat cijeli dan po istom tragu neće se ni primjetiti da si prošo.Kod vas u požeštini su zemlje prva liga ja sam proljetos ošo kolegi potanjurat za kukuruz na bilice 3 jutra zemlje nije uspijo izorat jesenas prošo sam dva puta tragom tih 3 jutra strašno to su noge propadale preko gležnja sipke zemlje je bilo 25cm ja bih radio take zemlje 100 hektara i još išo radit 8sati negdje u firmu
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
eto sada i ja mogu da potvrdim kakve su kod nas zemlje teške,stjepan je dobro rekao kod nas mala tanjurača nema šta da trži,vjerujem da su takve zemlje i kod jd4755 i abrkilija.u požeštini je i najteža zemlja puno lakša od naše.kod nas je jedina prednost što zemlja odgovara kukuruzima kad su velike suše jer su naše zemlje dosta vlažne, a mana im je što na njih potrošimo puno više vremena i goriva.recimo imam ujaka u okolici kutjeva,oko 15.06.je izvršio ječam,odmah preorao,prošao zubačom bez tanjuranja i posijao kukuruz.kod nas to ne bi bilo moguće bez 3 traga tanjuranja.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
je,i nakon tri traga tanjuračama opet ako je suho nema ništa bez dobre rotodrljače..Inače ja sam više prema brdskom dijelu,pa imam nešto lakše zemlje,rijetke su mi njive na kojima se teško ore.Ali znam jako dobro o čemu pričaš,nemaju oni dole posavci džaba velike traktore od minimalno 60-70 konja..
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
I 60-70 KS NIJE NIŠT za oranje i tanjuranje minimalno 100 ks i to neki šestak ovo je sve ništa igra evo recimo zna josip ja imam jedan komad zemlje hektar to zovemo ko laće radim ju godinama nikad usjev kako treba radio ju je i josipov bratić ništa radili smo s traktorima 70 ks a sad ju orem i tanjuram rx 170 i tek sad se nešto napravilo kukuruz je na njoj odličan zlo od zemlje moraš dobro pazit kad ćeš krenit u nju nesmije bit ni mokra ni suha
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas u podravini su relativno lagane zemlje, ali ima zemlje gdje traktor od 130 ks ore s 3x12'' ili 14'', to če vam potvrditi članovi DF&Torpedo i član cabage ;)

Ja osobno imam nešto zemlje gdje je po brazdi potrebno 60 ks :!: ,a orao sam ju prije s IMT 565 i imt plugom 1x14'', sad ju ore Same od 95 ks i plugom 2x14'' i do jaja mu je na 30 cm dubine, s tri brazde bi se plakal na toj zemlji ;) :!:

tanjurao sam i po 5 puta tragom, a prošle godine mi ju je kolega prošao 2 puta rotodrljačom, al majke ti, nemoš to razbit, same kvrge, a jakoooo dobro tlo, to rodi i rodi ;) :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Šanana, rotobrana i u pužne brzine Same-ta, da vidiš pepela :mrgreen:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma nađe se teške zemlje u svakom kraju ali to su većinom manje parcele,kod nas u općini ima sigurno preko 2000ha obradivih površina od toga je možda 5% lakših zemalja,a sve ostalo je jako masna zemlja koja se u oranju ljepi za daske.ako je ostaviš da malo na suncu spekne onda si nadrapao.prošle godine oranje repičnjaka 3x12 traktor od 110ks i na mjestima vrti u prazno.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
NEMA te roto brane koja če to napraviti iz prohoda neznam kako sporo išo ja razmišljam o roto tileru ali i ispred njega če morat tanjurača ići jel u jesen je to katastrofa za pripermit
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
toma84 kaže:
Šanana, rotobrana i u pužne brzine Same-ta, da vidiš pepela :mrgreen:
prošle godine F110 i rotodrljača kverneland 3m tabla nešto manje od 20ha sa dva prohoda,rezultat:slomljeno više vijaka što drže noževe,otpala centralna osovina na rotodrljači i slomljen kardan.kardan 3200kn,centralna osovina 2500kn.na tu tablu se više ne ide bez dva traga tanjuranja i onda rotodrljača jer bi inače radili samo za dijelove.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
vidi prošle godine sijali tablu 22hektara kod jagodanovića i ima on jednog kolegu u kunovcu iza požege i kaže doće on nama pomoć došo čovjek i pita šta će radit kažu ovi eto sjedi u zetora i sij sa sijačom 4 reda sjeo on ošo dole i gore a tabla je liometar dugačka izašo iz traktora kaže šta je ovo pa tu se marker nigdje nevidi jebo ti taj poso a prije toga kad je došo e damije jedna taka uh
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tanjuranje strnjaka iza repice.
kombinacija je mf 3050 i olt tof 33

posto je repica lezala, trava je vec pocela pomalo probijati kroz nju.
ovo je pobrano prije tjedan dana..



iznenadio sam se kako izgleda nakon 1 traga..



ovdje vise nije tako vlazna zemlja





nazalost,i tu je bila repica :oops:
ovo sam morao 2 puta mjestom. trava je prilicno velika i ostajala je izmedju traga traktora bez obzira na stelanje tanjuraca..






osim sto tanjurace moraju na remont,rezultat je po meni prilicno dobar..
 

Najnoviji postovi

Na vrh