• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

V

valtra_8550

Guest
tako treba..to je pravi gazda...a ne cekat da trava preraste...pa onda tanjuraj..
ne znam kad cemo mi..i sta cemo..tanjurat..gruberirat...da,naravno ak ce bit za naftu..
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Evo i kod mene tanjuranja po repici, nije još krenuo korov ali svejedno treba se prozračiti tlo.

Kombinacija DF Agrostar + Ferocoop 3.2

DSC08159.jpg


DSC08160.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
DF&Torpedo kaže:
Evo i kod mene tanjuranja po repici, nije još krenuo korov ali svejedno treba se prozračiti tlo.

Kombinacija DF Agrostar + Ferocoop 3.2

DSC08159.jpg


DSC08160.jpg
koliko je teška ta tanjurača i koliki joj je promjer diskova
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
snimiću vam za koji dan ja svoju tanjuraču u radu imam tanjurat i neke ledine na bolovanju sam pa nesmijem da me ne vidi gazda ali čim budem evo videa i slikica
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Editiraj (promijeni) si onda post, nemoj to pisat (možda neko od njegovih čita forum, pa..)..
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
josip123 kaže:
koliko je teška ta tanjurača i koliki joj je promjer diskova
Mislim da je teška 1500 kg, a promjer diskova 56 cm.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
IZGLEDA DA DOBRO RADI mađarica je isto mislim 1500kg i 56 promjer diska ali ova mi se čini da bolje radi
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
stjepan kaže:
daje još ukosit za tanjuranje strnjaka bolje bi zatvarala biljnu masu
Može se, sad je na pola. I ovako solidno poklapaju.
 
T

tomonh

Guest
Ja imam takvu srpsku 36 diskova,prelagana je za moju zemlju,i malo j loša kvaliteta materijala.
Jedan kod nas uzel je takve ferocop sa valjkom iza.
Kod kolege je repica več nikla kaj se rasteplo,pokril ju malč iz sječke,svaki dan kiša i bolje nikla nego da si posijal...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
tomonh kaže:
Ja imam takvu srpsku 36 diskova,prelagana je za moju zemlju,i malo j loša kvaliteta materijala.
Jedan kod nas uzel je takve ferocop sa valjkom iza.
Kod kolege je repica več nikla kaj se rasteplo,pokril ju malč iz sječke,svaki dan kiša i bolje nikla nego da si posijal...
Vidio sam te srpske, Mislim da se zovu Bečaj, tako nešto, bila je lakša oko 300 kg od moje.
Vršac je slična kao moja, samo nema odljevke između tanjura nego neke cjevi slabe, tako da sam izabrao ovu. Moja je zemlja najteža kategorija, radi solidno u njoj, samo što se nekad zna nabiti glina između tanjura tako da zaustavi traktor od 120 ks. Pukla mi je jedino jedna šipka koja drži bateriju (tamo gdje je podešava nagib baterija) i to su besplatno promjenili jer je pod garancijom firma Sekra.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ja isto tanjuram strnjake max dva prohoda i izgleda mi puno bolje nego oranje ,jeftinije je i brže.
a kaj češ kad nemaš gruber ili neki kultivator za obradu
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
ma meni se ti gruberi ne sviđaju ostaje trava i ako nije zapalito štopa teška tanjurača je zakon ili pdrivač pa onda kad krene trava tanjuranje
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
kako taj zetor vuče tu tanjuraču i koliko brzo i dali ju moraš držati na točkovima
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
konačno i ja počeo danas sa tanjuranjem strnjaka,mogu reći da ide odlično :D .mislim da je najbolje sada tanjurati strnjake jer će se dobro ispeći korovi na ovome suncu. ;)
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
ja danas rješio tanjuranje, čitavo pola jutra :D :D :D
IMT 539 DL Specijal + 20 diskova leskovače....što ću nemam više zemlje, mada me to psihički odmara :D :D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ddalibor kaže:
ja danas rješio tanjuranje, čitavo pola jutra :D :D :D
IMT 539 DL Specijal + 20 diskova leskovače....što ću nemam više zemlje, mada me to psihički odmara :D :D

još jedan, :lol:
najbolje je kaj možeš to razvuuuč na čitav dan da radiš.
baš pričam sa ženom da bi uzel u zakup nekih 10 jutara državnog ovdje u selu ima.
a ona sva u nevjerici pa kad buš to stigel obradit :lol: :lol:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Samo uzmi ako mozes. Kakvo je vrijeme doslo, nesto sto se moze jesti ce izrasti :) Ako nista drugo repa i krumpir za pajceke ;)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
uzimaj dok još imaš vremena,ako nećeš ti netko će se već javiti pa će ti poslije biti žao.i meni moja viče da mi je i ovo previše ali ja još uvijek ne odustajem i uzimam sve što mi se ponudi. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh