• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

M

MaliBrko

Guest
u nekom nepisanom pravilu al ja ga se dosta i držim tanjurača je največe zlo u prolječe ako je zimska brazda navrijeme urađena i tlo dobro izmrzlo
ja sam taj kod kojega sjeme dolazi na tvrdu posteljicu a iznad rahli sloj tla sto bolje usitnjen
tako da tanjuraču kačim sto se mene tiče samo da jarke zatvorim ili ak nekom odem pomoč tanjurat proljetnu brazdu jer ima selski draljavaca koji nepooru u jesen
A za pšenicu pređem dva traga tanjuračom po sojištu i sijem a nema nikada vode pa valjda neki 25cm tanjuranja je dosta duboko neki toliko nduboko ni neoru
 
M

MaliBrko

Guest
pa da vadi masnu mokru zemlju koju vise nepripremiš za sijat kak spada da si bog
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
imaš još koju sliku tanjurače, nekako mi konstrukcijski slabo djeluje da bi imala 1900kg ili slika vara,
ti ne zapinje tanjurača za poluge kada se okrećeš, vidim da su spuštene?

inače lijep mf :)
 
M

MaliBrko

Guest
nezapinju poluge u rudo
pa nečini se da je teška al ima je nakupi se željeza
kad je ukošena i ako nisam pomakno rudo da dobijem centrr vuče kad je pustim zanaša mf 3080 onda mož si mislit kak je lagana zavuš 100ks je knap za nju ak je ukosiš a što je više kosiš teža za vučč i dubljke ide
ja strništa u pola ljeta prašim s njom i neostaje nigdje da nije potanjurano
nemam slika
 
M

MaliBrko

Guest
ima kod nas kad zapekne brazda da ni ova kombinacija nemože istanjurat neg samo koliko kotači pogaze i opet je katastrofa za posijat
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Puno toga ovisi jedno o drugome uvijek su neke kobinacije na kraju i napravi se ipak nekako i posije i kad nikne zaboraviš na sve.
 
L

Luka.

Guest
Evo danas sam i zatanjuravao gnojnicu koju sam vozio
i449413_Slika0016.jpg
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Pošto svi uglavnom tanjurate velikim traktorima evo par slikica kako se to radi s malim fercem

U garaži spreman za posao



Na njivi ostavlja oblak prašine

 
J

John Deere 3650

Guest
A ko ga pita jel mu teško...Nego mene zanima ja sam poudio od jednog komšije istu takvu tanjuraču(bajo josipović),jel tebi pravi grobove??? ali ne obićne nego prema van??? :scratch
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bome ju ima sta vuc i po ravnom,a kamo li u brdo kao na prve 2 slike.

hoce pravit i obicne grobove i prema van. sada kada sam tanjurao,skratio sam topling tako da zadnja baterija nejde duboko kao prva pa da ne budu tako veliki grobovi, da kolko tolko poravna iza sebe. ovi mali tanjuri su tu kao da ne pravi jarak iza sebe,ali ako je sipka zemlja i ako ju pustis da ide duboko koliko moze,napravi grobove. pogotovo ako ju zakosis malo vise.

nema druge nego kombinirat i isprobavat pa da vidis kako najbolje radi..
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Ništa bez maloga ferđimira taj traktorčić je stvarno nezamjenjiv. Uvijek ti treba za nešto i uvijek dobro dođe.
 
K

KRESO

Guest
ovo nije klasično tanjuranje ,ali mi se nije dalo praviti novu temu pa eto kiša je padala kositi se repica ne može pa onda malo tanjuram strnjake od repice , ovdje je legla repica (a poslje ove kiše sva je legla) pa je nisko košena

P1010076.jpg


P1010077.jpg
 
K

KRESO

Guest
petar kaže:
I Krešo, kako služi duga 9-tka, jel si zadovoljan?

prezadovoljan , malo me hidroulika zezala sad sam promjenio gumice i nema problema 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh