• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma sve si mislim da i bi al hebemu kud nisam uzel jači traktor kad ču to sa ovim farcakom ipak i delam svaki dan.
a trenutno da idem i na IMT 560 ili jači nemrem dat oko 4000€ kak se kreču cjene.
a još nis u poziciji dat otkaz i bavit se isključivo tim,o.k žena ima dobar posel i plaču al rađe bum pričekal još 1godinu da se malo pokrenem.koji pajcek i odojak bu za prodat.

ili nisam pital tam(konj) da ju uzmem pa najam koji se vjerojatno mora platit odma plačam mjesečno ili godišnje.

a kak i veliš Smiljane nekaj bu zraslo a svinje,odojci budu uvek išli po nekoj cjeni,
jel svi moramo jest a sve ostalo manje bitno.
neznam bum videl kad prođu godišnji tak tu zemlju niko ne dela a i kod mene je ima,
ljudi daju da delaš sam da šikara ne raste,stari nemreju a mladi neće.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
svakako preori,ali prođi još jedan trag tanjuračom prije oranja da se malo sasuši korijenje od korova.zaori polovicu kalija i fosfora(250kg 7-20-30),a drugu polovicu 7-20-30 i ureu baci pod tanjuraču.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
ma nema teorije da ona uopće pomiriši 7-20-30 600kn metar ma nema šanse dobiće ona 200kg petnajstice i 100kg ureje i to je to i prihranu ovisi kakva bude bila u proljeće
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
pa to je čovječe 3000kn samo 7-20-30 a gdje ostalo urea kan špricivo pa gdje je tu računica a uostalom znaš i sam da nikad nisam radio s tim gnojivom i uvjek imo dobre prinose na našim zemljama je petnajstica i kan zakon ništa veče prinose vi koji ste radili s 7-20-30 niste imali nego ja tako da mislim da je to bacanje novaca
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
probaj,vrlo je lako moguće da će biti dobra,ako bude nagodinu ću i ja pokušati.koju sortu ćeš sijati?
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
nemam pojma vjerovatno neku od kwsa kodvas se pokazalo dobro pa kud mali mujo tud i ja
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nismo u pravoj temi.tema je tanjuranje,a mi o nečemu drugom.vidio sam da si napravio pravi posao sa tanjuračom kraj topola.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
ma slušaj kad mi je soju napo onaj pauk ja zvao nekog agronoma ujak mi preporučijo pita on mene šta je ja kažem žuti soja dobiva po listu neke žute fleke i suši se ali samo s početka ovratina pita kojom sio prehranom išo ja mu kažem 150kg 15-15-15 pod tanjuraču bakteriziro sjeme i dobit će 150 kg kana kaže on meni da nisam normalan da če se to sve posušiti da nema biljka dovoljno hrane da su oni na jasinju išli sa 500kg 7-20-30 i 150-200 kg ureje i kan u prihranu od 150do200kg a danas ja i stari išli malo pregledat usjeve i baš smo to komentirali da bi ga sad trebo zvat da dođe vidit kaka je soja kad uđeš u nju do sisa a mahuna od vrha do dna sijem ju prvi put pa neznam puno ali slušo sam čovjeka iz tenje od kojeg sam vozijo svinje on sije svake godine oko 150 jutara bez zrna gnojiva i kaže kako mu je soja naj rentabilnija mene je bilo strah bez gnojiva ali vjeruj da može i ta opcija ja ču probat na godinu na jednom komadu
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
josip123 kaže:
nismo u pravoj temi.tema je tanjuranje,a mi o nečemu drugom.vidio sam da si napravio pravi posao sa tanjuračom kraj topola.
da fino je ono ispalo s obzirom šta je tanjurano dva prolaza moš sijat
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
josip123 kaže:
ma tanjurače su nam prave zvijeri,jedu sve što se pod njima nađe.
jesi vidijo kako rx ide s njom peta popolovita i gas i to zeram na pola gasa jel nemoš sjedit drma zemlja je suha
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
stjepan kaže:
josip123 kaže:
ma tanjurače su nam prave zvijeri,jedu sve što se pod njima nađe.
jesi vidijo kako rx ide s njom peta popolovita i gas i to zeram na pola gasa jel nemoš sjedit drma zemlja je suha
ma ide dobro,žalosno bi bilo da 170ks plače pod tom tanjuračom,može on i veću pa u četvrtu i da vidiš pravog posla. :mrgreen:
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
ma netreba njemu ništa veča ovo je po mjeri 3,80m i to je to nije mu teško a ima brzinu i radni zahvat učinkovitost odlična nema mora imt tanjurača određenu brzinu ako nema brzinu ne okrene zemlju dobro pogotovo u pripremi velik razmak između diskova nemože sitnit ako nema brzinu
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
tanjurao strnjake pa evo jedna slika nakon obavljenoga posla

DSC04198.jpg
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zekan7711 kaže:
dobra
sa čim si tanjural?
sa
jd 6630 i tanjurača metalac 36diskova

edit
[youtube:7cn1he2b]j56CZs3u-wE[/youtube:7cn1he2b]
 

Najnoviji postovi

Na vrh