• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
vedo kaže:
Neznam da li je već ovo neko pitao ali koje su bolje tanjirače: X nošene ili V nošene :?:

V nošene iz jednostavnog razloga jer ljepše rade; nemaš dvije "crte" u radu iza sebe, nego samo jednu s desne strane i nju možeš lijepo "seliti" do međe gdje ju izgubiš i ne treba ti ništa nakon tanjuranja nego možeš direktno sijat; osim ako imaš neku ultra tvrdu zemlju...

Evo da vidiš od neki dan kod pripreme za sjetvu kukuruza kod mene...
Žita sa svih strana su granice obrade;



Spuštanje ruda zbog veće površine zemlje...



I gaaas... :D





 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
dsc02953p.jpg

dsc02952l.jpg

dsc02928n.jpg



evo malo mojih slika bit ce uskoro i video...priprema za soju...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
e da te pitam kak se ti okreces tak sa tanjuracom el se ne potrga tak..ja je nikad ne vucem...stalno je nosim..nevidim razlog zast bi je vuko jedino mislim da se tak moze sjebat....nezzz...ja imam dosta lose iskustvo sa nedizanjem jer mi se pomaknu prve baterije tj prvi tanjuri u stranu i nemogu ih sklopit...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Zlatko123 kaže:
e da te pitam kak se ti okreces tak sa tanjuracom el se ne potrga tak..ja je nikad ne vucem...stalno je nosim..nevidim razlog zast bi je vuko jedino mislim da se tak moze sjebat....nezzz...ja imam dosta lose iskustvo sa nedizanjem jer mi se pomaknu prve baterije tj prvi tanjuri u stranu i nemogu ih sklopit...

Okrećem se brže i lakše nego sa prikopčanom tanjuračom i nema nikakvih bočnih sila; jedino što se uvijek okrećem u lijevu stranun, no probao sam i lagano u desnu pa ide i to, no ipak to ne radim. Ako ti se pomišu baterije, znači da su ti vijci otpušteni pa je nosač labav. Ja ih provjeravam prije sezone i sve stežem. Mnogo je vijaka na tanjurači; uvijek se nešto treba dotegnuti, barem čistači ako ništa drugo...

@marko
Nisam skidao korpu jer mi je trebala na drugom kraju te parcele zbog poravnanaj visoke među zbog toga što sam ove godine pripojio još jedan manji komad zemlje ovom velikom, pa je trebalo to riješit. Inače mi korpa ničemu ne smeta, iako ju mogu skinut za minutu...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
ma znam da saradi oce otpustit i redovito ih provjeravamo...ali ja bas i nemam neku siroku njivu da se mogu tak okrett a i dosad sam imo obican plug i jarke pa sam moro posebo jarke atanjuravat pa mislim da tak nebi mogo..uglavnom tanjuraca je u sakom pogeldu super...odlicno radi ....nezz kak si ti zadovoljan ali ja sam super zadovoljn sa njom..)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Pa i ja imam običan plug i naravno da kod oranja moram napravit jarak, no mogu ti reći da ga za razliku od stare X tanjurače, sa ovom tako zaravnam da neznaš di je bio, ozbiljno. Razradio sam princip :).
S tanjuračom sam jako zadovoljan i preporučam ju svakome tko kupuje priključak te vrste.
Što se tiče vučenja na rudu, puno brže je raditi na taj način jer nema stajanja, dizanja i okretanja na uvratinama. Samo pičiš u krug suprotno od kazaljke na satu. Najbolje od svega mi je što mi tada uvratine nisu ugažene kao kod klasičnog nošenog rada jer ih konstantno u svakom prolazu obradiš...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
A mozda kad kupim koju siru njivu mozda pokusam ,..hehe...:)...a sto se tice tanjuraca djelim mišljenje sa tobom..:)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Hurlimann86 kaže:
A kako se okrečeš na užim njivama :?:

Na uskim njivama radim u nošenom režimu. Inače je jako mali radius okretnja, ne treba puno mjesta. Kakvih 6-7 metara (za traktor treba 4 m)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
evo slika od proljetnog tanjuranja...dvije parcele koje su orane u 10.mj=počela trava na njima... :x

3eb8c6f2.jpg
1fecf74c.jpg
5ea3e678.jpg

8809cfb9.jpg
cc874232.jpg
d84a4158.jpg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Prodajem.. Ljudi zovu al' ne kupuju.. Malo radi, malo stoji u garazi i eto. :D
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
danas sam tanjurao s deutzom 68 ks površinu od 3rali lakše naorane zemlje i bilo mi je dosta 10 litara goriva
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Počeli da tanjiramo za setvu pšenice,danas prvi prohod a drugi nekoliko dana pred setvu.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Kn-V_4ZFajY[/YT]
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Počeli da tanjiramo za setvu pšenice,danas prvi prohod a drugi nekoliko dana pred setvu.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Kn-V_4ZFajY[/YT]

Jel to u drugoj šaraš od A do D ili ?
Koji to bješe MF?
Znaš li koliko su ti kg tanjirače?
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Dali to onda ni ne orete za pšenicu nego samo pretanjurate ili sam nešto krivo shvatio? Izgleda mi dobro izrađeno nakon takvog prohoda!
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Jel to u drugoj šaraš od A do D ili ?
Koji to bješe MF?
Znaš li koliko su ti kg tanjirače?
Traktor je MF 3120 ,tako je 2 od A-D.Većinom vozim na C.Tanjirača je oko1500 kg.
 

Najnoviji postovi

Na vrh