• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Dali to onda ni ne orete za pšenicu nego samo pretanjurate ili sam nešto krivo shvatio? Izgleda mi dobro izrađeno nakon takvog prohoda!
Više od 10 godina pšenicu sejem na zemljište koje 2-3 puta uradim sa ovom tanjiračom.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Nesto si slab sa gorivom :)
Dobro si primetio,moram pogledati plovak u rezervoaru.Prošle godine sam čistio rezervoar i od tada mi nepokazuje nivo goriva.
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Traktor je MF 3120 ,tako je 2 od A-D.Većinom vozim na C.Tanjirača je oko1500 kg.

Jeli to consum tanjirača? Planiram da kupujem tanjirače za MF3645 dyna , šta misliš kakve su consum, samo ja bih kupio nošene v najveći model nošenih , zbog toga što imam njiva različite veličine i manjih i nepravilnih pa zbog lakšeg okretanja.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Ovo je Mađarska Metalwolf .Ima kod nas dosta Consumovih i nežale se na njih.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Jeli to consum tanjirača? Planiram da kupujem tanjirače za MF3645 dyna , šta misliš kakve su consum, samo ja bih kupio nošene v najveći model nošenih , zbog toga što imam njiva različite veličine i manjih i nepravilnih pa zbog lakšeg okretanja.

kolega ja bih ti savjetovao da si bolje kupiš neku zapadnu tanjuraču.mislim da će ti biti jasno kada vidiš kako su samo napravljeni čistači i kućišta ležajeva.ako želiš V tanjuraču ja bih ti preporučio nešto ovakvo:http://www.agriaffaires.it/usato/erpici-a-dischi/1451357/gard-oto-1400-en-v.html
http://www.agriaffaires.it/usato/erpici-a-dischi/1442259/fenet-en-v.html
http://www.agriaffaires.it/usato/erpici-a-dischi/1416486/gregoire-besson-v-26.html
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
uzeli smo neko polje u najam pa brat priprema za oranje.
zemlja nije neko vrijeme obradjivana, preklani je samo preorana da ne raste drac.


22032011154800x600.jpg


22032011155800x600.jpg


22032011156800x600.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=evKjcQVr084[/YT]

ovaj jarak je na sred parcele. susjedna polja su na tom djelu niza od ovog pa je netko provukao brazdu da ne stoji voda..
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
Ne kuzim zasto tanjuras prije oranja...cini mi se to ne potrebno kad imas takav traktor i jos je teren ravan...

Imas viska plave nafte :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
lakse ce se zaorat tolika trava a i da se poravna prijasnje oranje. dosta je brzo islo, nije mogao puno potrosit..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sad češ si morat kupit neke veče tanjurače jer ove stvarno ni ne osjeti kolko se vidi na videu :D :D
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pa, nebi bilo lose. ali nisu ni ove toliko male. onog zadnjeg smo izganjali, ovoga sad treba malo prisparat :) nisam ja radio tako da neznam tocno kako dise traktor pod njima. brzina vise, malo manje gasa i samo pjeva..
jedino bi bio sretniji da su v tanjurace. koliko sam vidio, bolji posao u pripremi za sjetvu naprave od ovih. lijepo ravno.. ali ovakve poslove ove odradjuju bez problema
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
proljetno oranje, lani je tu bio dts i dosta se tesko oralo. da ne zapece isao sam jednom tragom tanjuracom.

31032011164800x600.jpg


31032011165800x600.jpg


31032011166800x600.jpg


no nekako nisam zadovoljan poslom.. zanima me sta bi tu umjesto tanjurace napravila neka teska drljaca?
 
H

Hurlimann86

Guest
ostavi nek padne gore dobra kiša i bude se to lijepo dalo tad pripremiti.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma ici ce rotodrljaca prije sjetve, tu nema dvojbe.
samo me zanima kakav bi posao na ovome napravila teska drljaca u usporedbi sa tanjuracom.

i ako se citira post, nema potrebe i slike citirat ako je odgovor na istoj stranici ;)
 
M

MOCO

Guest
ma ici ce rotodrljaca prije sjetve, tu nema dvojbe.
samo me zanima kakav bi posao na ovome napravila teska drljaca u usporedbi sa tanjuracom.

i ako se citira post, nema potrebe i slike citirat ako je odgovor na istoj stranici ;)

pa ako je zimska brazda izmrzla, onda je trebala ići drljača, a ne tanjurača i bilo bi ok.
 

Najnoviji postovi

Na vrh