• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Malo tanjuram ove dane :eek:

DSC01596Kopiraj.jpg
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Antonio , a što dižeš i puštaš tanjirače na okruglom dugmetu za dubinu a ne na prekidač ,a dubinu namjestiš i ne diraš.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
E danas sam to namjestio. Dubinu na kotač i namjestio sam brzinu i sad na sklopku dižem i spuštam.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
tanjuranje bilogorskih brjegova :p
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5cfuc7ydc1A[/YT]
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dali jos netko osim mene vidi NLO iznad sume? :shock:


dino kako si zadovoljan sa toplingom? (ili top linkom?) mozes li ga zakopcati sam?
dugacak je pa odi u traktor, skrati, vrati se van a on sad prekratak pa ajd nazad i tako u krug..
mozemo se i u drugu temu prebacit.
 
B

Bobo

Guest
Cini mi se da prednje baterije treba "ispraviti" za zub-dva, jer pre siroko bacaju, zadnje ne mogu pokupiti svu zemlju, pa imas bregove na sastavima... Ili ako bas zelis sa skroz ukosenim baterijama raditi, brzina manje, da ne bacaju prednji tanjuri tako siroko.

Samo moje misljenje.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Bobo jel bi valjalo sad pretanjurati oranicu za sjetvu kukuruza i onda pred sjetvu umjetno i preč sjetvospremačem.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ne,ako je zatvorena zimska brazda ne dirati da se vlaga gubi,prije sadnje udri i to je to
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
šanana
muzika,hehe takvu smijem slušat samo kad sam sam :mrgreen: a steyr,za svoje godine,još i dobro ide,hehe :)

tibor
samo ti ga vidiš :rolfer: koliko sam ja skužio,to se žaruljica od blica odražava na staklu :rolleyess:
sa toplingom sam jako zadovoljan,fantazija je to,hehe
a zakopčati,pa ono,imam ga na jednoj sajli,koja je privezana u traktoru,pa iz kabine ga "bacam" na kuglu,hehe a onda štelam duljinu jel,ide to malo teže još,ali kad je novo,kad se razradi dobije malo lufta,i kad se ja uvježbam ici ce to samo tako 8)

ivica
to je bilo tanjuranje za zob

bobo
u pravu si,zadnji tanjuri mi ne hvataju zemlju sa prednjih,ali neznam,ja sam do sad uvijek tako radio,i paše mi,traktor ih vučer normalno.
mislim da kada bi ih ispravio za zub do dva,ili išao sporije,da mi nebi tako "miješale" i usitnjavale zemlju,a sto malo prave brjegove,a jbg,svejedno iza još drljam...
svaka kritika je dobrodošla ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo jel bi valjalo sad pretanjurati oranicu za sjetvu kukuruza i onda pred sjetvu umjetno i preč sjetvospremačem.

Nemoj uopče tanjurtati ako imaš sjetvospremač.
No ak je porasla trava po oranju, onda moraš...ja tanjuraču ne koristim u pripremi več par godina...samo zatvaram jarke s njome.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Nemoj uopče tanjurtati ako imaš sjetvospremač.
No ak je porasla trava po oranju, onda moraš...ja tanjuraču ne koristim u pripremi več par godina...samo zatvaram jarke s njome.

Ma koristim obadvoje tanjurače na brazdu pa umjetno gnojivo pa sjetvospremač.

S tanjuračama radim samo tragove,a ako su grude onda se tanjura.
 
B

Bobo

Guest
Oranu zemlju koju planiras sijati kukuruzom OBAVEZNO ako do sad vec nisi, "zatvori" drljacom ili jos bolje gredom za zatverenje brazde da se vlaga ne isparava. Tanjuranje izbjegavati pod svaku cjenu.

Jedini slucaj kad se tanjura u proljece, to je proljetno oranje i to tako da cim poores, ODMAH ides s tanjuracom jedan ili dva traga ovisi o kakvoj se zemlji radi, da se ne spekne da tanjuraca to razmrvi. Dodji drugi dan i gotovo, nema nista od posla. vlaga je isparila iz kompletnog oranicnog sloja, zemlja se spekla i bez dooooobre kise nema nista od toga.

U proljece pod svaku cjenu izbjegavati tanjuranje, jer ono jako isusuje zemlju. Neposredno prije sjetve OK, ali da potanjurano stoji do sjetve kukuruza, po meni promasena radnja.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Oranu zemlju koju planiras sijati kukuruzom OBAVEZNO ako do sad vec nisi, "zatvori" drljacom ili jos bolje gredom za zatverenje brazde da se vlaga ne isparava. Tanjuranje izbjegavati pod svaku cjenu.

Jedini slucaj kad se tanjura u proljece, to je proljetno oranje i to tako da cim poores, ODMAH ides s tanjuracom jedan ili dva traga ovisi o kakvoj se zemlji radi, da se ne spekne da tanjuraca to razmrvi. Dodji drugi dan i gotovo, nema nista od posla. vlaga je isparila iz kompletnog oranicnog sloja, zemlja se spekla i bez dooooobre kise nema nista od toga.

U proljece pod svaku cjenu izbjegavati tanjuranje, jer ono jako isusuje zemlju. Neposredno prije sjetve OK, ali da potanjurano stoji do sjetve kukuruza, po meni promasena radnja.

A sa sjetvospremačem jer bih šta napravijo
 
B

Bobo

Guest
A sa sjetvospremačem jer bih šta napravijo

Da se razumijemo, radi se o jesenskom oranju koje je preko zime izmrzlo?

Ako je tako, ili drljaca ili greda za zatvaranje brazde ili sjetvospremac... Moze bilo koji od ovih strojeva, nema problema.

A ako je proljetno, sve sam iznad opisao i cim pitas na forumu sto raditi s proljetnom brazdom, vec si zakasnio ako nije pretanjurano ;)


Moje jesenje oranje je SVE podrljano u 2-3 dana, kako sam mogao stici. Na dio sam bacao umjetno i prosao sjetvospremacem i posijao zob, na jedan dio sam bacio umjetno i posijao proljetni jecam, dio je ostao podrljan i ceka sjetvu soje i kukuruza, gdje ce se ponavljati bacanje umjetnog tik pred sjetvospremac, obicno to bude dan prije sjetve. Prije bacanja gnojiva (ako ima vremena) uzmem tanjuracu i prednje baterije ispravim, a zadnje skroz iskosim i provozam se po jarcima, da ih malo poravnam, ali ih nikada ne zatrpavam skroz da se ne poznaju, zbog moje specificne konfiguracije terena. i onda gnojivo, sjetvospremac i sjetva iduceg, ili cak tog dana.

u svoj zbrci oranja proljetnog (uzeo zemlje u zakup tek pred sjetvu zobi, kad se snijeg poceo topiti) i nista, oranje i odmah tanjuranje i jednu malu njivu zaboravim istanjurati... Dosao sam drugi dan do nje i tanjuraca je samo odskakala od zemlje i nisam napravio nista. sad se samo nadam da ce biti neka dooobra kisa da to sredi za sjetvu kukuruza, a ako ne, reda radi cu ju posijati s kukuruzima "s tavana" jer ne gajim neku nadu cda cu ista uspjeti napraviti ako ta isusena zemlja ne dobije vlage.


Izvinite na dugackom komentaru
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam orao jučer nekih pola rali na koje sam navezao gnoj...i danas sam to odamh zatvorio sve skupa sa sjetvospremačem...tanjuraču ne koristim ni u tom slučaju. Bio je strnak od pšenice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh