• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

B

Bobo

Guest
U biti bi mi jednog dana tanjuraca trebala za prasenje strnista i eventualno u losoj godini da potanjuram oranje.

Od kad imam sjetvospremac, tanjurace ni ne kopcam za traktor, evo lane zakopcao da potanjuram frisko proljetno oranje i nista vise. Tanjurace stoje neupotrebljene...

Zato ja ne dam preko 10 000kn jer ce mi taj stroj stajati neiskoristen. Sad bih naj radije volio naci neki sjetvospremac za Brenu pa da i sjetvu odradim s njom, a ako ne proljetna sjetva krece u punoj spremi, preko zime ce biti prikljucaka prepuno njuskalo, valjda cu nesto iskopati.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Trebam tanjuracu za prvi prohod u proljetnoj predsjetvenoj pripremi i za strnjake.
do proljeca moram nesto rijesit, sjetvospremac ne zatvara jarke a roto drljacu sam u proljetnoj pripremi 100% izbacio.

Zašto si izbacio roto drljaču.?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Trebam tanjuracu za prvi prohod u proljetnoj predsjetvenoj pripremi i za strnjake.
do proljeca moram nesto rijesit, sjetvospremac ne zatvara jarke a roto drljacu sam u proljetnoj pripremi 100% izbacio.

Na koje jarke se to misli??

Sa plugom okretačem nema previše nekih jaraka po njivi,a i greda u zatvaranju brazde puno pomaže kod zatvaranje kojekakvih jaraka..
 
B

Bobo

Guest
Bobo jel ti to trebaš tanjuraču TOF 33?

Jednog dana mozda cu i trebati, recimo nagodinu poslije zetve ili u kupovinu grubera ili neke vucne tanjurace 32 diska. Ako ne nadjem nista od navedenog, najvjerovatnije bih tek onda isao na tof 33...
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
jaaooo, rus mi bolje izgleda od ovog torpeda :rolleyess:
pa kamo su gledali ti majstori kad su pravili traktor
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
jaaooo, rus mi bolje izgleda od ovog torpeda :rolleyess:
pa kamo su gledali ti majstori kad su pravili traktor
to mi prerađujemo traktor i tek je napola preuređen.. tako izgleda jer smo morali pripremit zemlju a još ga nismo stigli do kraja preuredit;)
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
a i tanjurače ste preuređivali vidim da su prve baterije sa čitavim,a zadnje sa nazubljenim diskovima.
šta će ti valjak kad tanjuraš staru celinu
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a i tanjurače ste preuređivali vidim da su prve baterije sa čitavim,a zadnje sa nazubljenim diskovima.
šta će ti valjak kad tanjuraš staru celinu
da i tenjurače su preuređene :naprijed su raširene za jedno polje(prije su van od lagera stajali 3 diska a sada su dva ) raširivane su zato što su pucale osovine kad smo ih vukli sa jačim traktorom a valjak je da još ljepše i bolje usitni zemlju;) a a diskovi su obrnuto stavljeni jer su ovi nazubljeni več dosta istrošeni.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
znam ja čemu služi valjak samo je po meni nepoteban dok se tanjura prije oranja eventualno da služi kao uteg da idu tanjuri dublje u zemlju,a ovo kaj ste zamjenili baterije mi se ni najmanje ne sviđa bolje da si otišel na otpad i našel bolje vjeruj mogu se nači skoro novi za par kuna
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
znam ja čemu služi valjak samo je po meni nepoteban dok se tanjura prije oranja eventualno da služi kao uteg da idu tanjuri dublje u zemlju,a ovo kaj ste zamjenili baterije mi se ni najmanje ne sviđa bolje da si otišel na otpad i našel bolje vjeruj mogu se nači skoro novi za par kuna
oupče nije nikakav problem što su zamjenjene jer o ovako idu bez problema i režu.. kod nas nije tako teška zemlja pa se lako tenjura .. i nema baš dobrih tanjura na otpadu a probali smo stavit i nekoliko novih tih nazubljenih ali su pucali kod osovine doslovno se sav razletio a za ove skuplje se ipak nema para a i kolko mi radimo čist vredu idu i ovak :rolleyess:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
majke ti ga nabijem šta je ovo za zwer :p


nego i ja sam tanjurao danas al kod susjeda s njegvom tanjuracom...mala za imt al nea veze

420729_522957821084046_448775428_n.jpg


556035_521641424549019_1326023747_n.jpg


539650_521591481220680_1116975101_n.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
majke ti ga nabijem šta je ovo za zwer :p


nego i ja sam tanjurao danas al kod susjeda s njegvom tanjuracom...mala za imt al nea veze

420729_522957821084046_448775428_n.jpg


556035_521641424549019_1326023747_n.jpg


539650_521591481220680_1116975101_n.jpg

Za koji traktor su ove tanjurace?
Ps.zadnja felga ti je na 4 sarafa,jel to pametno?
Vidim da su ti filteri goriva jednake velicine jel to orginal,meni na 533 je jedan dulji drugi kraci.

Ja sam malo zatvaral brazdu,tu bude kukuruz.











photo hosting sites
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
nea veze,traktor je tak od 68. i niš mu nije,filteri jesu takvi,jedan grubi drugi fini
tanjuracec su od tomo vinkovica,16 diska xD
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nea veze,traktor je tak od 68. i niš mu nije,filteri jesu takvi,jedan grubi drugi fini
tanjuracec su od tomo vinkovica,16 diska xD

A onda nema frke i ova 4 ocito dosta drze.
Mok je 73 i drugaciji su filteri,al tvoj se jos dobro drzi,ustvari gazda dobro drzi do njega.
Te tanjurace su mi bas stosne kak ti se cine u radu?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
A onda nema frke i ova 4 ocito dosta drze.
Mok je 73 i drugaciji su filteri,al tvoj se jos dobro drzi,ustvari gazda dobro drzi do njega.
Te tanjurace su mi bas stosne kak ti se cine u radu?

u radu su dobre,trebalo bi još mrvicu zadnje zanjure ukosit al za koga je dobro je,prvi put sam tanjural
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
u radu su dobre,trebalo bi još mrvicu zadnje zanjure ukosit al za koga je dobro je,prvi put sam tanjural

Kak to mislis prvi put?
Kaj frezate inace?
 

Najnoviji postovi

Na vrh