• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Možda nebi mogao ni sa teškom drljačom to bolje napravit nego sa tanjuračama,jer ja sam danas drljo zimsku brazdu na više parcela i tamo gdje je bila trava posijana prije nekoliko godina tamo se teško drljalo i svakak je bilo poorano,a gdje je bilo žito ili kuruz ono je solidno išlo drljat.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja prakticiram odmah po oranju prolaz sjetvospremaćom, jednom ili dva puta, ovisi o tome kakva je zemlja. Tak da izgleda ko da je pripremeljena za sjetvu, a onda pred samu sjetvu ili sadnju nečega još jednom sjetvospremaćom i to je onda to. Od ove godine mislim da ću tanjuraću izbaciti uopće iz upotrebe, samo nepotrebno gazim zemlju i trošim gorivo, jer ako i tri puta tanjuraćom prolazim opet morem sjetvospremaćom iza toga, a sjetvospremać i u jako tvrdoj zemlji napravi puno bolji posao u dva puta nego tanjuraća.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i ja sam tanjuraču izbacio iz pripreme, koristim ju sam,o za tanjuranje kojekakvih trava ili korova, i ak treba gdje koj dublji jarak malo poravnat, sve radim sa sjetvospremačem...
pjeskovite zemlje sa laganim drljačama...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
eto tanjuranja sa NH TG285+KUHN Discover XM-uglavnom tanjurače su teške 3,5T a nit ih ne osjeća...video je malo lošije kvalitete al nema veze..
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=O9z5HzfVZmY&feature=channel_video_title[/YT]
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
evo opet se tanjuralo....:mrgreen::supz:

kao filmić....
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=pZfnJ6Xn05k[/YT]
 
B

BAGERISTA

Guest
Vrhunski traktor,,,,a i tanjurača,,,je je...ka...:supz::supz::supz:
Vidin dobro dimi iza,,,nači ni kod vas nema daža( kiše )ni za ljek:mad:mi ovdje več ko ribe na suhen,,nema niš ni kapi,,,sve crkava i suši,,,,:mad:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Vrhunski traktor,,,,a i tanjurača,,,je je...ka...:supz::supz::supz:
Vidin dobro dimi iza,,,nači ni kod vas nema daža( kiše )ni za ljek:mad:mi ovdje več ko ribe na suhen,,nema niš ni kapi,,,sve crkava i suši,,,,:mad:

mah...prekjučer se tak grdo spremalo mislili smo da bude tuča i to prava na kraju niti kapi....:roll::|
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovdje totalno ludilo,,,,nema ni kapi mijesecima več,,,,,,sutra berem muškat on je urodio,,,i počeo ja lagano da bi krenu gnjijat,,,,suša radi svoje,,,kad je trebalo sad da mu dođe,,i da napuni bobe,,i poslje rokne sunce,,,ništa..........:mad:
Bolje da nije tuča došla..............
Vidim da da je dosta loše,,i da ima gruda,,,,ja svoje ča sam izora,,,,to čeka kišu za tanjuranje.........prije ne treba ni pomišljat,,,,samo ubiješ sebe i stroj..:evil:
 
K

KRESO

Guest
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cYtrEuBqY7Q[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bez obzira, dobar posao napravi. jesi probao mozda sa devetkom vuci tanjuracu? makar onako, iz zafrkancije? :D
 
K

KRESO

Guest
bez obzira, dobar posao napravi. jesi probao mozda sa devetkom vuci tanjuracu? makar onako, iz zafrkancije? :D

nebi vjerovao probao sam , izravnate baterije i dubina na minimum (oko 10cm) i u 3 radnoj jedva radi , ali se nepredaje točkovi proklizuju na suhom , mislim da je ta tanjurača nije za traktor ispod 150 ks iako ima zahvat nekih 3,7m , danas sam probao sojište , i kukuruzište tanjurati sojište ispadne skoro ko porano ode tanjurača do osovina , a na kukuruzištu izgleda kao da je neko loše porao , ali sa dobrom sijačiom koja ima diskove moglo bi se sijat
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kako se ponasa mf s tom tanjuracom? u kojoj brzini si radio? jel mu tesko ili ima jos snage?
vuce ovih dana kraj mene 3060 kukuruz sa 8tonkom pa imam osjecaj da je bas tih 10ks kojih ovaj ima vise, falilo mome starom masnom..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ja sam radio u 1. brzoj, a probao sam u drugoj sporoj i malo mu je teško, a i možda je malo prebrza za ovakve tanjuranje. Uglavnom ide odlično masni. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh