• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

R

Ratarko

Guest
Joj odmah mi se radi u polju kad sam vidio slike :D
Bez obzira što je loše poorano dobro se tanjura , makar tako izgleda .
Da li si išao jedan trag ili dva ?
Å to češ tu sijati ?
Vidim da nisi zatanjuravao gnojivo da li to radiš pred samu sjetvu ?

SE K610i pravi dobre slike .
 
B

Bobo

Guest
Je, dobro se potanjuralo, a 2 puta sam isao samo po jarcima, jer se jedna njiva orala poprijeko od smijera kako sam tanjurao.

Tu ce ici kukuruz, a gnojivo ide sa sadilice, tako da nema potrebe za gnojidbom, mozda samo spricanje necim malo jacim jer ce tu korov ic kao lud... vec vidim da ce kukuruz biti slab. Vidjet cemo kad ga budem brao.


Jos sam trebao potanjurat vocnjak, ali posto je dubko orano (50cm) i zemlja je rahla,a malo je i kise palo, nisam ulazio u njivu da ne nabijam zemlju bez veze. Onda bi vidio kako se tanjura, a ne ovo...

Da, K610i pravi lijepe slike... :wink:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Tanjurača je oltova dali je sa gusanim tuljcima viđo sam takve sa gusanim tuljcima i ta nebi u zemlju da radiš ne znam šta, čak su stavljali raznorazne utege i slične stvari ali ona samo piše ije kao leskovačka. pa taj traktor mora radit sa večom tanjuračom 24-28
 
B

Bobo

Guest
nisu guseni tuljci... Ima moj ujak sa gusenim tuljcima, i tek to ide u zemlju ko blesavo... nasjedne do osovine!

Traktor bi trebao raditi sa 24 diska, ali ove imam otkako sam 539 kupio, tako da necu kupovati nove tanjurace dok god se ove ne raspadnu...

Imam ja i zemlje uzbrdo-nizbrdo pa mu je i ovo dosta kako ga mi ganjamo... Vjeruj mi na rijec :wink:
 
M

Mister x

Guest
Ja sam facu vidio tu kod nas kako si je na tanjurače navario neki dodatni nosač i stavi gore dvije - tri vreče umjetnog pa da vidiš kako ide u zemlju
 
B

Bobo

Guest
Sve ti zavisi od zemlje kakva je...

Kod mene traktor od 35ks ore s 3x10" plugom 25 duboko, pa si misli...

Ako je kod tebe neka glina, normalno da tanjurace ne idu u zemlju...
 
M

Mister x

Guest
Ma da ilovača sama, mi smo dodali vapnastog kamena neznam više koliko tona,da se orahli zemlja ali ionako nema veze jer če tu biti trava a samo oko vočki če se obrađivati.
 
B

Bobo

Guest
Eto...

Vidis ovdje na slici, koliko repice fali?
Obrisan neispravan link.
E, to je ona gadna zutulja, majku mu j...m tko ju izmislio!

To nit poorat kako treba, nit potanjurat... A kad se isusi, rahla ko dvopek, samo se runi...
 
M

Mister x

Guest
Ali ta ilovača je zato zakon za voče a pogotovo za orahe i kruškice.
Samo kaj to ljudi tu kod mene baš i neznaju, jer se još od tita nije puno promjenilo. Par kokica dva pajceka i gorice + dve rti parcelice kuruze.

Ali sad kak ovi stari odlaze niko se ne lovi posla pa ja pomalo kupujem te zapuštene njivice jeftinjaka.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ovdje ce isto ici vocnjak, ali tek za koju godinu, dok se oporavimo od dugova i tako...

Na slici se moze vidjeti da je tu vise njiva spajano u jednu. E, tu su i sareni usjevi (vecinom je repica, ali gore se vidi i zito). Kad ja ove visoke medje sorem, i napravim jedan veliki komad zemlje, polovica ide za nasad novih sljiva, a pola ce se radid "normalno".

Sto se kupovine zemlje tice, ovdje ima starih grobova koji ne zele prodat, nego samo mijenjat. Ja sad moram cekat da to poumire, i da to dijeca po gradovima naslijede. Posto djeci zemlja ne treba, oni ce to meni prodat posto-poto i svi zadovoljni, samo se mora cekat...
 
C

ciganek1

Guest
Ja koristim ove tanajurače vuče ih MTZ 82 Pronar i jako sam zadovoljan.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Sto bih ja dao da imam takve tanjurace... Malo manje (20 diskova) i ja zadovoljan...

Kolika je cijena ovih bila kad si kupovao, ako nije tajna...

Ovakve tanjurace su zakon, u usporedbi s onim koje ja imam... Uvijek ostaje ona sredina ne obradjena, a kod ovih tog nema...
 
C

ciganek1

Guest
Cijena OLT 32-N tanjurača 2002. je bila oko 19 000. kn sa PDV a sad sam čuo da su oko 26 000. kn ali nisam siguran. Ja sam s njima super zadovoljan.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Sviđa mi se raznak između diskova od samo 165 mm , na mojoj je 185 mm pa zna dosta duboko rovati i izvlačiti mokru zemlju van :-(
 
B

Bobo

Guest
@ciganek: hvala na informacijama!

@Ratarko: moj kolega je prodao vucene tanjurace 36 diskova za 20 000Kn bas zbog toga sto su previse rovale...

Sad ima neke vece tanjurace, ali imaju manji razmak izmedju diskova i on je super zadovoljan s njima...
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko dali imaš kakve tanjurače (osim onih kombiniranih) koje koristiš za jesensku predsjetvu bez oranja(znači plitko oranje s njima) i koje bi mi preporučio za traktor od stotinjak konja...
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ratarko dali imaš kakve tanjurače (osim onih kombiniranih) koje koristiš za jesensku predsjetvu bez oranja(znači plitko oranje s njima) i koje bi mi preporučio za traktor od stotinjak konja...

Au au au , malo ti nisam u toku po pitanju priključnih strojeva za traktore od 100 KS , ali neka uskoči netko drugi sa kojim savjetom .
Ja ti mogu reči da meni zadovoljavaju moje potrebe i OLT-ove tanjurače , radim do 200 ha zemlje i OLT tanjurača je uvijek ispravna i spremna za rad. Takvo stane ispravnosti na OLT tanjuračama možeš očekivati do nekih 8 godina starosti stroja onda počimaju problemi .
Kupio sam recimo 1998 novu tešku tanjuraču Tara i prvi ležaj ( jedan ) se pokvario prošle godine , zamjenio sam sada sve ležaje kompletno i miran sam još toliko vremena , tanjuri su isto još u zadovoljavajučem stanju.
Tara mi dosta radi tokom godine , samo da se zna.
Zašto sve to pišem , zato što ti mogu preporučit upravo neku OLT tanjuraču a ti bi trebao sam izabrati model po svom traktoru , namjeni tanjurače , tipu zemlje i slično.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja imam 100 ks traktor ali nemam tanjurače, imam roto drljaču!
Ratarko, zar nije bolje raditi s rotodrljačom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh