• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

K

krx pozega

Guest
Ooooo..bit če para za novog MF-a,pa češ moči skoknut do Jelačiča na kavu...nek curke malo sline... :wink: 8) 8)
 
R

Ratarko

Guest
Samo neka uzme malo jačega , kao moj ili još bolje seriju osam pa da vidiš kako se svi sa ceste sklanjaju u stranu , kao da Sanader ide :lol:
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
e ratarko,jel ima mf i seriju 9?

Ne , makar nema ovaj naš evropski MF , tko zna šta ameri imaju :shock:
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko ti sigurno znaš lika ,on je tu u nekom selu zapadno od Broda,kontra tebe, uglavnom ima punooo repe vozio je samu 120 te veeeelikog IMT-a...ima još brdo strojeva ima on i neku radionicu...selo pređeš nadvožnja blizu save tu znači na mojoj strani
 
R

Ratarko

Guest
Mislim da ga znam , ako ima puno repe a zapadno od broda je može biti samo jedna ili dvije osobe .
 
K

krx pozega

Guest
Od njega sam skoro kupio malog fenda bez kabine 40ks..ne znam kako sam se toga sjetio ima to par godina ti si me asocirao na njega reko sigurno se znate...veliki je to gazda i svi su mu strojevi tip top..fendič mali vuče šesterorednu pneumatsku bez beda i cijelu noč ju drži na hidrauliku a ima istog takog nekog JD-a bez kabine 60ks veli sluga fendu(to on kaže naravno)...i mi ga zovemo za fenda par dana i nije ga htio prodat na kraju..dvadesetak godina star valjda je se bojao šta če s njim ako mu stane pa mu ga je na kraju bilo žao.. meni bi bio odličan za kultivaciju i transport
 
R

Ratarko

Guest
Prednji kotači su ok ali zadnji djeluju mali pored prednjih , jeli to samo meni ?
Isto tako izgleda i moj RX 170 i to me živcira u nekoj mjeri :x

Gdje je moja slika biljke duhana ?
Ha ? :lol:
 
B

Bobo

Guest
Sad sam se lupio po celu da sve zvoni...

Zaboravio sam na duhan kompletno...
OBECAVAM da ce sutra biti 100%... Kako sam zaboravan to je cudo jedno...

Prednji kotaci su 20" a zadnji 28", pa si racunaj... Na slikama se mozda cini cudno, no LIVE je normalno sasvim...
 
R

Ratarko

Guest
Ma i meni je normalno ali vidim veliku rupu od blatobrana i odmah bi tu ugurao neki kotač od 30 cola :D
 
B

Bobo

Guest
Clan foruma Tomislav je pri kupovini pitao da li mu mogu staviti sire gume nazad i dobio ih je bez ikakve nadoplate... Da sam znao uzeo bih i ja, jer od dosadasnjih 165 radnih sati traktor ima preko 130 u transportu. Evo, cak i sutra idemo vaditi pijesak iz orljeve, da ga vise ne parkiram na blatu, nego cu nasuti njegovu "garazu"... Za broj sire gume bi nazad bile kao bogom dane, a cak i mislim da bi se supljina u blatobranu malo i popunila iako je guma iste visine.

IMT ko IMT, ista kabina ide na vise traktora, tako da blatobran mora biti takav ;)
 
R

Ratarko

Guest
Da , ako bi uzeo malo šire gume a montirao ih na istu felgu povečao bi ti se obim kotača , ne puno .
Na jednom RX-u sam to napravio , vidi se prostim okom da je taj traktor veči na kotačima .
 
B

Bobo

Guest
Ja mislim da ne bi... Kad se ove potrose, svakako gore idu 13-ice. Sad su na njemu 12.4 28...

Takodjer cu na 539 probati montirati 12.4 28 da vidim kako ce se s njima ponasati...

Evo ga i video clip kako pila radi pod 24 diska...

Ratarko, ima i nesto vezano za tebe u clipu, pogledaj ga do kraja...

Jedina stvar sto me doista zivcira na IMT-u je sto volan ne stoji na istom mijestu, nego "kruzi" u lijevu stranu. Razlog tome je sto je jednak protok ulja i kad se skrece i lijevo i desno, a kad se cilindar od volana izvlaci (skretanje lijevo) potrebno je vise ulja nego kad se uvlaci (skretanje desno). To u IMT-u nikako nisu uspjeli kompenzirat, pa mi tako rucka na volanu stalno mijenja polozaj, iako je namjestena da bude lijevo dolje...
 
B

Bobo

Guest
Evo ga i link!

Bio je sinoc 100% ili sam ga stavio u neku drugu temu, nemam pojma...

[youtube:3f1dc]HbdNOIeTpA0[/youtube:3f1dc]

Komentari dobrodosli!

Jos se jednom ispricavam na nedostatku clipa... :oops:

@Bojance: tanjuraca nije bas puno radila, jer vidim da su diskovi jos dosta veliki, i da na jednom ima jos dosta boje...

Ujak takodjer ima 558 i radi sa 20 diskova s njim, tanjuri su se tako pojeli da je tu gadno za gledati, Tanjurace sjeda do osovina i onda se lezajevi vuku po zemlji...

Tek sam se kasnije sjetio da nisam poslikao duhan... Nista, zaboravan sam da glava boli... A kad nesto obecam, rijetko zaboravim na to...
 
B

bajki

Guest
Moj djed ima OLT tanjuraču sa 20 diskova i njegovi su se diskovi jako pojeli, a ja imam OLT tanjuraču sa 24 diska i naši se nisu pojeli nakon 20 godina. Njegova je starija par godina (rade otprilike jednaku količinu zemlje), ali su tanjuri pojedeni do kraja, a moji ništa. Možda su tanjuri na OLT 24 diska od tvrđeg materijala pa se manje troše.
 
B

bojance

Guest
Moja je isto sa 24 diska a tanjiri se stvarno nisu mnogo pojeli. Neznam sta je razlog jer ipak je radila mozda oko 10 ha godisnje u 2-3 prolaza.
Ja sam imao problem sto se lomila 2 puta posto je 558 vuce bas brzo a i mi je ne pazimo bas prilikom tanjiranja. Mozda bi ram trebao biti malo jaci ali sta je tu je..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ne znam kako vi radite s tanjuračama,ali ima kod mene jedan lik koji sa tanjuračama kad ih spusti ne diže ih dok ne ide kuči.... :shock: ima 577 i 24 diska tanjuraču...po meni ludost,jer kod nas imt 577 može vuči lakšu vučenu tanjuraču...a ova mala mu se neki dan raspala... :?
 

Najnoviji postovi

Na vrh