• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

B

Bobo

Guest
A zasto je toliko njiva zarasla? Mislim da to tako ne bi trebali izgledati, osim ako oranje ne stoji vec dosta vremena...


Traktor je dobar, ali ima negdje slika kverneland tanjurace sto ju je Ratarko stavio, e to bi mu doslo ko kec na 11! Ali i ovo je dobro, ako se nema bolje.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma ne mora it da je njiva stajala,pa kod mene je tamo gdje sam vozio jesenas djubre toliki ljulj narasto da nismo htjeli ni sijat ništa ondje,več preorati pa tek u jesen ječam ili dts...
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, kod nas poores u jesen, zemlja prezimi i tek u kasno proljece krece trava... A vecina ljudi ovdje cim se snijeg otopi, ili prvi dan kojim se moze raditi, idu i zabrnavaju oranje da se zatvori vlaga, te da se unisti i ono malo korova sto je mozda izniklo. Ja osobno nikada nisam brnao oranje, jer mi se to cini kao trosak goriva. Tanjuraca to uradi sasvim zadovoljavajuce...


Ovo mi se cini jako zatravljeno jer nisam navikao na takve prizore...
 
R

Ratarko

Guest
Ma ovisi o milion faktora da li če trava tako izrasti do prolječa ili neče.
Ovaj puta je i eto frend mi ima dosta problema oko pripreme.

Tu parcelu je htio isto preči sa onim prije spomenutim Torpedom 75 i rotodrljačom ali je odustao jer misli da ne bi bilo šanse da rotordljača izvuče sve korove van pa je tanjurao dva traga .

Tu bi trebala biti sijana soja sa kombinacijom rotodrljača i pneumatska sijačica , nešto slično kao što ja imam ali ova kombinacija je široka 4.5 metara. Kada to bude radio napraviti ču i par slika da vidite i to.

Taj rotosem je od firme Lely.
 
B

Bobo

Guest
E, kad je dva traga napravio, i ici ce rotodrljaca, onda ne bi trebalo biti nikakvih problema u sjetvi, samo sto je zima bila blesava, pa je ovo zaraslo kao da se godinu nije nista na zemlji radilo...

Steta jedino utrosenog goriva i vremena, ali kad se mora, mora se...
 
R

Ratarko

Guest
Pa da nije potanjurao bilo bi sigurno puno gore odnosno morao bi par dana nakon sjetve iči u špricanje sa totalnim herbicidom jer bi se pola trave podiglo i nastavilo sa rastom . Odlučio se na tanjuranje ali i da nije mogao je proči i sa jednim prskanjem kao što sam rekao.
 
K

krx pozega

Guest
Dečki moji ja kad vidim takav stroj i takvu njivu...dosta za večeras..
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Dečki moji ja kad vidim takav stroj i takvu njivu...dosta za večeras..

Stani malo , stani ...sviđa ti se Johan Deere više od MF-a :wink: :lol:
 
K

krx pozega

Guest
Jel to vaš največi poljoprivrednik i koliko radi zemlje...joj što volim vidjet bogato selo al onaj njegov posao mi se nije nekako uklopio u tu moju sliku cjeline...nekako mi je to izgledalo traljavo koda.. neznam koliko čovjek ima vremena ali onakova njiva,bez da ikoga vrijeđam nebi smjela biti...nije po mome uopče smio dopustit da do takve situacije dođe...ja sam svoju zemlju prešao ukupno, znači još pripremam, pet puta dosada za duhan i bundeve..svaki puta čekao idealan trenutak za odradit kako spada,naravno ne zbog drugih čisto i isključivo zbog sebe...znam da če sad biti rasprava..a još ima kombinaciju od 4,5metra... :roll:
 
R

Ratarko

Guest
Å to se svi bojite reči svoje mišljenje kao zbog neke rasprave ili što ti ja znam ?
Ama reci i kuda puklo da puklo :D

Taj vlasnik JD je ajmo reči drugi poljoprivrednik u selu , ima još jedan veči od njega ali i on ima upravo isti takav JD 8300 .
Za njivu imaš pravo i to je baš tako kako ti kažeš , nedopustivo ali znaš i sam da se iznimke dogode tako je i njemu ova njiva malo izmakla kontroli .
Tu parcelu je uzeo u zakup upravo ove godine od jednoga starijeg gospodina tako da niti sam nije znao što je dobio .
 
K

krx pozega

Guest
Ma odmah sam ja skužio da ti ne živiš od poticaja..slavonci samo naprijed ono što nama naša zemlja može dati budite uvjereni nema toga...ima da se oni prilagode nama ljudi moji samo radit,radit i kad si mislio da si sve odradio onda opet odradi...inače je moje geslo budi najjači u zajebanciji al budi najjači i u radu..dosta je za večeras opet sam imao trenutak
 
M

marko

Guest
Mislim da je ovo prolječe i pre suho i da je mogao i prije krenuti u pripremu; sa tkvom makinom je mogao pzlatit tu parcelu al ima i kod nas takvih (al svatko je gospodar u svojem dvorištu i nikom netreba sudit)!
 
R

Ratarko

Guest
Evo friško tanjuranje , staro tek par sati :D
Dubina tanjuranja preko 10 cm , brzina 8 km/h , vjetar zapadni prema sjevero zapadnom :lol:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Komentari za kvalitetu ovoga dole videa idu na zadrzikomentar@za.sebe.com 8)

http://img532.imageshack.us/my.php?imag ... 705qz7.flv
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa fino,za usporedbu onog mog tanjuranja...
a to neka mala parcela?
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
pa fino,za usporedbu onog mog tanjuranja...
a to neka mala parcela?

Pola jutra , to je od lovaca što oni ostave kukuruz preko zime da životinje imaju što jesti . Sada če opet posijati kukuruz i isto tako ostane cijelu zimu ne ovršen .

Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
Ja koristim Leskovačku od 28 samo da usitnim ostatke od suncokreta pre oranja, naravno sa Fercom, i ponekad je kačim na Zetora ako moram nekome raditi neku njivu na kojoj je proljetno oranje.
 
R

Ratarko

Guest
Siješ suncokret ?
Kako prolaziš sa njim , kod nas je to dosta velika lutrija , cijena nikakva a teško ga je napraviti da bude dobar , naime svaki puta izgleda kao sa slike dok je zelen a kada sazreni od njega ne bude ništa , uvijek oboli .
 

Najnoviji postovi

Na vrh