• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam malo zatanjuro kukuruzovinu sta mi je prosle godine nevrijeme povaljalo nije mogo berac pobrat pa se rucno pobralo i na to gore stajski gnoj i zaoro!!

 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Evo malo tanjuranja od prije dva dana i jučer.
Ovo je otac prije dva dana potanjuro


A ovo sam ja jučer tanjuro


 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Bubrežne kamence si ispišal,,,sijačicu na traktor i sijat ,bar gornji dio de moguči mraz nemre nič ,za kukuruz odlično pripravljeno bolje nebi valjalo.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
526
Par slika od jučer, pravili smo tragove za raspiač, nije klasiča tanjurača, ali je zvjer od stroja, posudili smo ga da vidimo kako se traktor ponaša s njom :)













 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
526
U pravu si, ali samo smo išli vidjeti kako se traktor ponaša, u oranju ide lijepo, ali za prašenje strništa bi bio slab.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,902
I ja sam se u subotu uhvatio nekog tanjuranja, ovdje bi trebao ići stajnjak, pa nakon pripreme kukuruz koji bi trebao biti nekakav pokus za ekološku proizvodnju. A kako je mekana, žao mi je i tanjurati, ali je premokro, nemam drugog načina da je prosušim.
 

Prilozi

  • 20150411_161850.jpg
    20150411_161850.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 174
  • 20150411_164038.jpg
    20150411_164038.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 162

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,975
ja sam danas čekao kišu ali nisam je dočekao,tako da fina priprema mora čekati kišu,a jučer mi je preorano 2ha sa velikim traktorom jer nisam mogao sa tastovim zetorom preorati zbog kolotraga od kombajna,pa je taj dio prevlažan i lijepi mi se za tanurače.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Majko Božija ,pa de samo pronalazite tu vlagu ,,,ovaj na Krku čak iza brazde ima vodu ,,a kod nas SZ-HR ko da smo v Afganistanu....nemate kaj čekat v pripremu i sjat ,nek vam se poklope ovakva dva dana z jakim toplim vetrom i suncem ,,bute i vi cvilili !
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,975
vele ponedjeljak i utorak neku kišu:) ja ću poslije toga u sjetvu..još jedan prolaz, zatanjurat gnojivo i mogu sijati.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
To je oltova tanjurača? kolko zahvata? Ja imam 5 metara i mogu rec da se jako lose pokazala. moze ic za pripremu prije sjetve al za strnjak i repište je katastrofa samo piše po površini. Nije za neki ozbiljniji posao.

I da naglasim dobila je sve prednje tanjure nove i opet ćorak.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,569
Je. 36 diskova. Posto je tvoja sira ima jos manji pritisak po tanjuru.
Slazem se da nije za strnjake iako kad se zakosi do kraja traktor je fino osjeti. Meni je jedino potrebna zbog tanjuranja stapova od suncokreta, a tu mi nije potrebna dubina.
I da posto ne orem za psenicu i jecam ispada da su strnjaci orani u jesen 2013 tako da nije ni cudo sto ne radi neki posao.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Ma mozes ju kosit kolko hoces to ne radi nista, bar moja. Uzo sam rabewerk 3 metra V sa tegovima, e ono nesmijes zakosit traktor 150 ks ju ne vuce bas veselo napola zakošenu opterecenje veliko. ako je mekse ili klizavo traktor gura postrance (zadnje tockove) a traktor ima 7 tona.

Ima vece tanjure od oltice, ali sto to kopa, osto sam paf. Definitivno oduevljen iako je relativno mali zahvat.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Kaj mislite kaj bi bilo bolje,nakon kaj sam skinul ječam to sam potanjuro i onda sam pošprico korov i sad neznam dal bi to samo tanjuro ili bi oro jer bi na jesen tu posijo pšenicu,valjda sam pito u pravoj temi.
Unaprijed hvala na savjetima..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Malo sam Didicu zaprašio...

5mzq77h.jpg


MNQknmN.jpg


4R4YJ7z.jpg


LMVdhaL.jpg


IVTNHeY.jpg


RQ9hNsU.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh