• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Kak to mislis prvi put?
Kaj frezate inace?

s drljacom mi inace radimo

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=IPPBhCWEOPw[/YT]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Jučerašnje tanjuranje!
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=WGWbqRHEiRQ[/YT]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
tino to ti je ljuta mašina,tj.nova licenca torpeda :)
pa kaj šparaš tog fergija,samo gas....ja kad povlačim branama odmah po brazdi,sad se lako vozim,široke i teške gume naprijed,lijepo zračni sic i samo se ljuljaš hehe
ali to je strava kak se kod nas praši,prvi prohod je več dosta sitna zemlja,ali drugi prohod,saterem ju u prah....
ako ne zatvorim stražnji prozor,pa nit ne vidim u kabini od prašine...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
E baš na toj parceli, vidi se do ceste tamo drveće, to ja obrađujem u zakupu i gazda odrezao granu na sredini grane i onda je grana deblja i ne savija se više i bile sitne grančice okolo i list i nisam vidio to, a samo da je pola centimetra bila višlja grana ne bi bilo ništa, al dobro je, stoji tako već jedno 5-6 godina, dok stoji neka stoji..:) al baš bode u oči!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danas sam tanjural parcelu za kukuruz sa zetorom i leskovacke 24diska,i dobro tanjuraju al vise kao
Po gore nisu isle u zemlju do osovina kak svi pricaju,i danas sam prebacil malu rucicu u polozaj D,e sad vise nije plivajuci polozaj koji mje za oranje super nego idu poluge do kraja dole bez odizanja,to je sad druga prica tanjuras duboko kolko zelis i na tvrdoj zemlji i do osovina na tanjuracama ako zelis cudo jedno a zemlju duplo bolje usitnjavaju.3 i gas.
Mislim na ovu malu rucicu skroz do sica.

imageshackus
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Kod mene u Lekeniku je još blato nemože se tanjurati. Probat ću sad u subotu ili 1.5. :cool2:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Danas sam tanjural parcelu za kukuruz sa zetorom i leskovacke 24diska,i dobro tanjuraju al vise kao
Po gore nisu isle u zemlju do osovina kak svi pricaju,i danas sam prebacil malu rucicu u polozaj D,e sad vise nije plivajuci polozaj koji mje za oranje super nego idu poluge do kraja dole bez odizanja,to je sad druga prica tanjuras duboko kolko zelis i na tvrdoj zemlji i do osovina na tanjuracama ako zelis cudo jedno a zemlju duplo bolje usitnjavaju.3 i gas.
Mislim na ovu malu rucicu skroz do sica.

imageshackus

i to, i druga stvar ako hočeš da ide jako u zemlju, onda toplink na traktoru stavi u najdoljnju rupu, onda tek ide :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
i to, i druga stvar ako hočeš da ide jako u zemlju, onda toplink na traktoru stavi u najdoljnju rupu, onda tek ide :)

Da i to sam probal neki dan i fakat je dublje.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
danas pri povratku iz škole,iz vlaka sam gledal nekog čovjeka kaj je tanjural i 542...tanjura on neko vrijeme i odjednom se skadi iz motora..čovjek skoči van z kabine i počne moliti boga kak je dugi i široki...čeka 20 min i proba ga paliti al niti okrenuti nije htjel...prvo smo se smijali ,al malo mi ga je bilo i žal,ipak mu je ttaktor zaribal....idem sad poslje navečer pored i stoji tamo traktor i dalje...crkla mi baterija na mobu i nažalost nisam mogel poslikati...
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
i to, i druga stvar ako hočeš da ide jako u zemlju, onda toplink na traktoru stavi u najdoljnju rupu, onda tek ide :)

...e te šeme s top linkom... ovo moram probat...
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
danas pri povratku iz škole,iz vlaka sam gledal nekog čovjeka kaj je tanjural i 542...tanjura on neko vrijeme i odjednom se skadi iz motora..čovjek skoči van z kabine i počne moliti boga kak je dugi i široki...čeka 20 min i proba ga paliti al niti okrenuti nije htjel...prvo smo se smijali ,al malo mi ga je bilo i žal,ipak mu je ttaktor zaribal....idem sad poslje navečer pored i stoji tamo traktor i dalje...crkla mi baterija na mobu i nažalost nisam mogel poslikati...

...meni je mojeg 4712 žal kak se beči dok tanjuram...jednostavno ima takav zvuk zbog auspuha al vuče bez problema...
U ovom slučaju kaj veliš nekaj je zaribalo...
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Bio sam na polju danas zemlju sam u jesen preorao za sjetvu kukuruza ali zemlja je zbog kiše sva zbita i površinski tvrda probat ću 1.5. ići tanjurati ali ako se neće dati ne preostaje mi ništa drugo nego ići ponovo preorati tu zemlju. :icon_rolleyes:
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Bio sam na polju danas zemlju sam u jesen preorao za sjetvu kukuruza ali zemlja je zbog kiše sva zbita i površinski tvrda probat ću 1.5. ići tanjurati ali ako se neće dati ne preostaje mi ništa drugo nego ići ponovo preorati tu zemlju. :icon_rolleyes:

Gadno se budeš zaribal ako budeš preoraval zimsku brazdu....
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kakvo preoravanje...samo budete nazad okrenuli ostatke kaj ste zaorali..rađe si malo pretrpit i potanjurat ili kaj več i bude dobro..i ja sam danas cjeli dan tanjural..zbita je zemlja i prvi prohod se naskačeš kaj budala,a dalje ide bez problema...i duplo manje goriva se potroši..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Danas malo sredjivao zadraceni komad



Inace tjerao sam prvo u rikverc da porusim dracu pa onda tanjurao
 

Najnoviji postovi

Na vrh